تیپ های صورت نژاد پامرانیان

تیپ های صورت نژاد پامرانیان

تیپ های مختلف صورت پامرانیان

 

نژاد پامرانیان دارای 3 تیپ صورت مختلف می باشد. البته باید گفته شود طبق استانداردهای AKC فقط پامرانیان با تیپ صورت روباهی (Fox Face) قابل قبول بوده و دارای استانداردهای شرکت در مسابقات تایید اصالت نژاد سگ می باشد. به هر حال دو تیپ صورت دیگر در این نژاد وجود دارد که بسیار محبوب می باشد.

سه تیپ صورت پامرانیان عبارتند از:

1- صورت روباهی (Fox Face)
2- خرس عروسکی (Teddy bear)
3- بچه عروسک (Baby Doll)

این 3 تیپ چگونه می باشند؟

Fox Face از نوع استاندارد این نژاد است. با اینکه پرورش دهندگان سالهاست که توله های این نوع را پرورش می دهند اما برخی اوقات توله هایی با تیپ صورت مختلف به دنیا می آیند. تیپ Teddy Bear به این شکل بوجود آمد که، در توله های بدنیا آماده از نوع Fox Face توله هایی به دنیا آمدند که بیشتر شبیه به تیپ Teddy Bear بودند تا Fox Face، سپس آنها توله های Teddy Bear را دوباره با دیگر توله هایی جفت انداختند که بیشتر شبیه شان بودند، اینگونه شد که تیپ Tddy Bear بوجود آمد.
برخی از پرورش دهندگان دستورالعمل های AKC را دنبال نکرده و صرفاً روی پامرانیان ها با تیپ صورت Teddy Bear تمرکز می کنند.

بیاید به تفاوت آنها بنگریم:

 

 

 

این عکس نوع پامرانیان Fox Face است که در پیش راجع به آن در استانداردهای AKC صحبت کردیم. این نوع همان طور که از نامش مشخص است باید شبیه به روباه باشد. جمجمه آنها گرد و گنبدی می باشد.

 

 

این بهترین نمونه از نوع Teddy Bear می باشد. همانطور که می بینید شکل صورت آنها با هم متفاوت است. برخلاف عکس بالا در نوع Teddy Bear پوزه کوتاه تر می باشد. معمولاً به این تیپ صورت پوزه پخ نیز گفته می شود، به همین دلیل چشمها بیشتر به بینی نزدیک بوده و گونه پرتر به نظر می رسد.

این شکل پامرانیان را Baby doll می نامند. همانطور که می بینید این نوع شباهت زیادی به نوع Teddy Bear دارد اما اگر با دقت بنگرید متوجه می شوید که در این نوع، چشمها بالا تر قرار داشته و دارای خمیدگی کمتری است و پوزه به گردی نوع Teddy Bear نبوده و صاف تر می باشد.

 

 

آیا تفاوت های دیگری نیز وجود دارد؟

شما ممکن است بخواهید بدانید که آیا تفاوت های دیگری بین این 3 نوع تیپ صورتی وجود دارد یا نه؟ به جز مطلبی که از اهمیت نوع Fox Face گفته شد که از نظر AKC فقط پامرانیان Fox Face استاندارد می باشد، تفاوت دیگری بین آنها وجود ندارد. تمامی آنها دارای پوششی ذخیم و دولایه می باشند و رفتارهای دوران تولگی آنها شبیه به هم است و تمامی آنها در زمان بلوغ باید وزنی بین 1.5 تا 3.5 کیلوگرم داشته باشند. مراقبتهای آرایشی، دندان و بهداشتی آنها شبیه به هم می باشد. و طبق استانداردهای AKC همه آنها در 19 رنگ مختلف یافت می شوند.
اسم Teddy Bear برگرفته از نوع آرایش این نژاد (زمانی که موی بدن تراشیده و صورت بطور گرد کوتاه می شود) است. بصورت تکنیکی به این نوع آرایش "Teddy Bear Trim" گفته می شود.

 

مطالب ویژه

گفتگو آنلاین