استحمام سگ

استحمام سگ

استحمام سگ

 

پیشنهاد می شود ، قبل از استحمام سگ آنرا شانه بزنید تا موهای اضافه ، از بدن آن خارج شود

 سگهای کوچک می توانند در تشت شسته شوند

 یا در سینک دستشویی

 سگهای بزرگ می توانند در وان حمام شسته شوند

سگهای بزرگ و غولپیکر را می توان در محیط آزاد شست. شما  برای این کار می توانید یک شیلنگ بلند از شیر آب گرم داخل منزلتان تا بیرون از خانه بکشید. این کار مانند شستن ماشین می ماند ، بوسیله آب و شامپو. شما باید مقعد را هر ماه بشیویید و این بهترین زمان برای انجام این کار است.

موقع خیس کردن بدن گوشها را بگیرید تا آب کثیف وارد گوشها نشود

کل بدن سگ را شامپو بزنید ، پاها و لکه های کثیف. شما می توانید از محصولات قوی که مخصوص این نواحی ساخته شده اند استفاده کنید. توجه داشته باشید که از این محصولات را برای شستن کل پوشش سگ استفاده نکنید. مواظب باشید تا صابون وارد چشم سگ نشود.

اگر ناخواسته صابون وارد چشم سگ شد ، آنرا با آب تمیز بشوئید. مواظب باشید تا آب وارد بینی نشود. بدن او را کاملاً با آب بشوئید تا کف ، روی بدن او باقی نماند.

 استفاده از بطری آب برای خیس کردن و شستن مناسب می باشد

 

برای سگهای سفید ، شامپوی سفید کننده می تواند برای نواحی لک شده استفاده شود ، مانند صورت و پاها. شامپوهای سفید کننده زیادی وجود دارد و همچنین ژل سفید کننده آنها هم نیز موجود می باشد.

 برخی از صاحبان سگ (بخصوص کودکان) ، دوست دارند سگهایشان را با خود به حمام ببرند

برای خشک کردن سگ ، حوله مناسب می باشد اما ابر حمامی که در عکس مشاهده می کنید باعث می شود تا شما وقت کمتری را صرف خشک کردن سگتان کنید و آب بیشتری را از پوشش موی سگ بیرون می کشد.

 

عد از استحمام سگهای بزرگ ، قبل از آنکه آنها را در خانه آزاد کنید مطمئن شوید که بدن آنها کاملاً خشک شده باشد، زیرا اگر هنوز خیس باشد تمام آب بدنشان را با تکان دادن خود به در و دیوار می پاچند.

 اگر آب به داخل گوش ریخت ، از مایع خشک کننده گوش استفاده کنید. اگر گوشها کثیف بودند ، همین مایع را داخل گوشها ریخته و سپس گوشها را ماساژ دهید.


برای خشک کردن نژادهای مو بلند باید از سشوار استفاده شود تا از سرما خوردن آنها جلوگیری کرد.

 

بعضی از داروهای کک باید بعد از شنا کردن و استحمام استفاده شوند. به برچسب روی دارو توجه کنید و ببینید به چه چیزی اشاره کرده است. بعضی از این داروها خوردنی می باشند ولی هر دو بسادگی قابل استفاده هستند و بایکدیگر هیچ تفاوتی ندارند. برای کنترل کردن کک و کنه با دامپزشک خود صحبت کنید. 

 

مطالب ویژه

گفتگو آنلاین