هیدروتراپی جدیدترین تکنولوژی درمانی پوست و مو سگ

هیدروتراپی جدیدترین تکنولوژی درمانی پوست و مو سگ

معجزه هیدروتراپی و مزایای استفاده از آن در سلامت پوست و مو سگ

برخی افراد، حیوانات خانگی را عضوی از خانواده خود بشمار می‌آورند. هرچه این فرشته‌های کوچک پشمالو برای ما دارای اهمیت باشند، مسئولیت ما نیز در مقابل آن‌ها افزایش پیدا می‌کند. حتما دغدغه شما نیز، مراقبت بیشتر، نظافت و درمان مشکلات ریز و درشتی است که پت عزیزتان با آن درگیر است. خوشبختانه، با پیشرفت تکنولوژی، امکانات زیادی برای مراقبت و نگهداری بهتر از پت فراهم شده است.

دستگاه هیدروتراپی سگ جدیدترین و بهترین دستگاهی است که پوست و موی پت عزیزتان را سالم و سرحال نگه می‌دارد. مزایای استفاده از دستگاه هیدروتراپی سگ تاحدی است که قصد داریم، به طور کامل آن را بررسی کنیم تا در مواقع موردنیاز از آن استفاده کنید.

دستگاه هیدروتراپی چیست؟

شاید اسم هیدروتراپی به گوش‌تان خورده باشد. این دستگاه برای انسان نیز قابل استفاده است. در واقع، عملکرد درمانی دستگاه هیدروتراپی در کاربردهای مختلف بسیار مطلوب است. این دستگاه با اوزون تراپی و تکنولوژی میکرو حباب می‌تواند برای اهداف مختلف مورد استفاده قرار بگیرد.

درمان عضلات و عملکرد مفاصل یکی از کاربردهای آن است. اما مهم‌ترین کاربرد دستگاه هیدروتراپی، بهبود شرایط پوست و مو در حیوانات خانگی است. هیدروتراپی سگ با ایجاد حباب و عملکردی عالی، می‌تواند پوست را درمان کند و موها را با کیفیت بالاتری بهبود دهد.

دستگاه هیدروتراپی سگ چیست؟

اگر سری به پت استایلیست زده باشید، حتما اسم خدمات جدیدی به نام هیدروتراپی سگ را شنیده‌اید. استفاده از این خدمات باید با علم به نحوه عملکرد آن باشد. خوشبختانه، تکنولوژی هیدروتراپی با ایجاد میکروحباب قادر است، تمامی ذرات ریز و باکتری‌های احتمالی در لابه لای موهای پت را تمیز کند.

این دستگاه قادر است بدون ایجاد فشار مضاعف به بدن، تنها با اعمال ماساژ و ریلکس کردن سگ، تمیزی بی‌اندازه‌ای در بین موهای سگ ایجاد کند که با هیچ نوع شامپو، اسپری یا فوم مخصوص پوست و موی سگ، امکان دستیابی به آن وجود ندارد. این دستگاه به بهترین شکل قادر است مشکلات پوستی پت شما را درمان کند و سرعت بهبودی را تا حد زیادی افزایش دهد.

چرا باید از دستگاه هیدروتراپی سگ استفاده کنید؟

اگر اهل پیاده روی با پت دلبندتان باشید، حتما هر بار خاراندن بدن پت، ذهن شما را درگیر وجود کک، کنه، حساسیت و هر مشکلی در پوست و موی پت می‌کند. خوشبختانه، دغدغه مراقبت بهتر و نگهداری مطلوب از حیوانات خانگی، موجب شده است تا امکانات لازم برای این کار توسط افراد مسئول و دغدغه‌مند فراهم شود.

اگر به ایجاد یک حباب توجه کرده باشید، در زمان ترکیدن، فشاری به اطراف وارد می‌کند که موجب پاشش ذرات ریز حباب می‌شود. از همین فرآیند در دستگاه هیدروتراپی سگ استفاده شده است. تکنولوژی میکرو حباب در این دستگاه قادر است، فشاری نامحسوس اما کاربردی، به موها وارد کند. همین عملکرد موجب می‌شود ذرات ریز مابین موهای متراکم در پت، خارج شود. میکرو حباب مواد شیمیایی، شامپو، ذرات ریز، آلرژن‌ها، میکروب‌‌ها و هر چیز اضافی در بین موهای پت شما را ازبین می‌برد. استفاده از تکنولوژی هیدروتراپی سگ به شما اجازه می‌دهد تا با خیالی آسوده از سلامت پوست و موی سگتان لذت ببرید.

مزایای هیدروتراپی سگ چیست؟

اطلاع از مزایای هر روش به شما اجازه می‌دهد تا انگیزه قوی‌تری برای استفاده از آن روش داشته باشید. هیدروتراپی سگ مزایای فوق‌العاده‌ای دارد که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم.

 • ایجاد حس آرامش در پت

شاید پت شما هم از آب فراری باشد. عدم علاقه به آب به دلیل تجربه بد از حمام کردن موجب می‌شود تا سگ‌ها از آب فراری شوند. اما استفاده از هیدروتراپی، با ایجاد آرامش و ماساژ پوست بدن سگ دلبندتان، می‌تواند حس آرامش را در او تجدید کند. تجربه استفاده از این خدمات برای پت بسیار دلپذیر است. اکثر سگ‌ها با آرامش برای انجام هیدروتراپی همکاری می‌کنند و حس مطلوبی از انجام آن خواهند داشت.

 • خونرسانی بهتر به سطح پوست

تمامی سگ‌ها دارای پوشش مو در سطح پوست هستند. حتی اگر سگ شما کوتاه‌ترین سایز مو را داشته باشد، باز هم ماساژ سطح پوست او بدون امکانات لازم، چندان میسر نیست. 

ماساژ سطح پوست خونرسانی را بیشتر می‌کند و همین موضوع موجب بهبود کیفیت موها می‌شود. کاهش ریزش مو نیز، یکی از موهبت‌های خونرسانی بهتر در سطح پوست است.

هیدروتراپی به بهترین شکل ممکن می‌تواند ماساژ مطلوبی در سطح پوست ایجاد کند و همین موضوع خونرسانی را بهبود می‌بخشد. به همین دلیل، می‌توان افزایش خونرسانی را یکی از مزایای هیدروتراپی دانست.

 • درمان حساسیت پوستی

اکثر پت‌ها بعد از پیاده روی و گشت و گذار در محیط‌های مختلف دچار حساسیت پوستی می‌شوند. حساسیت معمولا ناشی از آلرژن‌هایی است که سیستم ایمنی پت نسبت به آن پاسخ می‌دهد. حساسیت پوستی گاهی پروسه درمانی طولانی دارد که پت و صاحب آن به شدت اذیت می‌شود. درمان حساسیت پوستی با کمک هیدروتراپی بسیار موفقیت آمیز است؛ چرا که به کمک این دستگاه می‌توان انفجار میکرو حباب‌ها در لابه لای موها و سطح پوست پت را ایجاد کرد؛ این فرآیند موجب می‌شود تا آلرژن‌ها از لابه لای موها جدا شده و آلرژی بهبود پیدا کند.

 • نظافت عالی در کمترین زمان

یکی دیگر از مزایای هیدروتراپی سگ، تمیزی بسیار بالا در سطح پوست و مو است. نظافت پت، کاهش بو و بهبود سلامت پوست و مو پت، یکی از دغدغه‌های اساسی در بین صاحبان پت است. هزینه‌های گزاف بابت خرید شامپوهای گران قیمت یا فوم‌های شست و شوی مخصوص پت، به منظور دستیابی به بهترین سطح از نظافت، مشکلی است که اکثر شما تجربه کرده‌اید؛ اما خوشبختانه، به کمک هیدروتراپی می‌توانید بدون هزینه‌های جانبی اینچنینی، بهترین نظافت و تمیزی را در پت عزیزتان شاهد باشید. در واقع، تنها با 15 دقیقه هیدروتراپی، تمیزی برابر با ساعت‌ها شست و شوی عادی را خواهید دید.

 • کاهش هزینه‌ خرید شامپو و مواد ضدعفونی کننده

با چند دقیقه انجام هیدروتراپی، می‌توانید موهایی تمیز و بدون آلودگی در سطح پوست سگ‌تان داشته باشید. این فرآیند موجب می‌شود تا هزینه‌های اضافی بابت خرید شامپوهای گران قیمت و مواد ضدعفونی کننده پرداخت نکنید. استفاده از دستگاه هیدروتراپی به راحتی در کم‌ترین زمان، شست و شویی باکیفیت و تمیزی 100% پوست و مو پت شما را فراهم می‌کند.

میکروبابل یا میکرو حباب چیست؟

اگر شما هم در کودکی حباب بازی کرده باشید، حتما از انفجار حباب‌ها شگفت زده شده‌اید. تکنولوژی میکروبابل در ماشین‌های لباس‌ شویی خودنمایی کرد. فرآیند فوق‌العاده عالی حباب‌ها در ازبین بردن کثیفی‌های سطح لباس تاحدی مطلوب بود که هیچ ماده شیمیایی تا این اندازه تمیزی را ایجاد نمی‌کرد.

استفاده از روش میکرو حباب در دستگاه هیدروتراپی برای سگ‌ها نیز عملکردی مشابه دارد. انفجار هزاران حباب و فشار نامحسوس در حد میکرو در لابه‌لای موها و سطح پوست سگ می‌تواند به راحتی، تمیزی فوق‌العاده‌ بی دردسری را ایجاد کند. پس استفاده از تکنولوژی میکرو حباب در مصرف آب نیز صرفه‌جویی می‌کند. به همین دلیل، امکان استفاده از آن، به‌وسیله شیر آب لوله کشی نیز فراهم است.

اوزون تراپی چیست؟

تمیزی پت و حفظ سلامت پوست و مو حیوانات خانگی اهمیت زیادی دارد. پوست اولین لایه محافظتی در انسان و حیوانات است. موها نیز، پوشش محافظت کننده از سطح پوست هستند. ایجاد گرما و مقاومت در مقابل عوامل بیرونی از جمله مزایایی است که به‌وسیله پوست و مو سالم برای حیوانات رقم می‌خورد.

اوزون تراپی روشی فوق‌العاده موثر در حفظ سلامت پوست و مو سگ است. اوزون یکی از اکسید کننده‌های طبیعی است که اثری فوق‌العاده سریع دارد. از نگاه بسیاری از محققان، اوزون یکی از قوی‌ترین ضد میکروب‌هایی است که در طبیعت یافت می‌شود. اوزون تراپی ماساژ پوست و مو سگ به وسیله آب و اوزون است. این روش، می‌تواند به خوبی مشکلات پوست و مو را درمان کند. هیدروتراپی سگ در کنار اوزون تراپی می‌تواند بهترین عملکرد را در سطح پوست داشته باشد. بدیهی است که هیدروتراپی با عملکردی درمانی می‌تواند ریزش مو، آسیب‌های پوستی، حساسیت‌های پوستی، آلوپسی و آلرژی را درمان کند.

مزایای ازون تراپی چیست؟

همان‌طور که می‌دانید، درک مزایای هر خدماتی می‌تواند انگیزه‌ای قوی برای انجام آن ایجاد کند. ازون تراپی نیز دارای مزایای فوق‌العاده‌ای است که باید در خصوص آن بدانید؛ چرا که استفاده از هر خدماتی، باید با علم به عملکرد آن انجام شود. در ادامه به مزایای ازون تراپی اشاره می‌کنیم:

 • سلامت پوست و مو

همان‌طور که اشاره شد، سلامت پوست و مو در حیوانات خانگی اهمیت زیادی دارد. عملکرد محافظتی پوست و مو در سلامت حیوانات نقش مهمی ایفا می‌کند. با استفاده از تکنیک ازون تراپی می‌توانید به بهترین شکل ممکن، لابه لای موها و سطح پوست سگ را ضدعفونی کنید. ازبین بردن ویروس‌ها، باکتری‌ها، کک و کنه و همچنین، درمان مشکلات پوستی از مهم‌ترین مزایای استفاده از تکنولوژی ازون تراپی است.

 • پاکسازی پوست

همان‌طور که اشاره شد، ازون، یکی از قوی‌ترین ضد باکتری‌های طبیعی است. با کمک ازون تراپی می‌توان سطح پوست و موهای سگ را به بهترین شکل پاکسازی کرد. ازبین بردن ویروس‌ها و باکتری‌ها ریسک مشکلات پوستی را کاهش می‌دهد. به همین دلیل، می‌توان با کمک ازون تراپی مشکلات پوستی را درمان کرد و روندی مکمل درمان را آغاز کرد.

 • سلامت جسمی

شاید به نظرتان استفاده از ازون تراپی تنها مربوط به سلامت پوست و مو در سگ باشد؛ اما خوشبختانه، استفاده از این تکنیک می‌تواند در سلامت جسمی سگ نیز اثرگذار باشد. ویروس‌های کشنده‌ و خطرناکی در دنیای سگ‌ها وجود دارند که مواجهه با آن‌ها ریسک بروز بیماری در سگ‌ها را افزایش می‌دهد.

برای مثال، ویروس پاروا می‌تواند شش ماه در طبیعت باقی بماند، پس ریسک انتقال آن در زمان پیاده روی با سگ بسیار زیاد است. استفاده از ازون تراپی می‌تواند به بهترین شکل ویروس‌های خطرناک را ازبین ببرد. همین عملکرد موجب سلامتی جسمی سگ می‌شود.

سخن آخر

وظیفه ما در مقابل حیوانات خانگی که مسئولیت نگهداری از آن‌ها را برعهده گرفته‌ایم، بسیار سنگین است. حفظ سلامت پت اولویت اصلی برای صاحب آن محصوب می‌شود. توجه به این نکات موجب شده است تا پت استایلیست به طور تخصصی، زمینه مراقبت و نگهداری از سلامت حیوانات را، به حوزه کاری خود وارد کند. در واقع، شما می‌توانید در کنار استفاده از خدمات ویژه و ارزشمند مثل آرایش و اصلامو، حمام و شستشو، نظافت گوش و ناخن، از هیدروتراپی سگ برای بهبود سلامت پوست و مو نیز استفاده کنید. ارائه این خدمات، با دستگاه‌های جدید و به‌روز، نشان دهنده کیفیت و عملکرد تخصصی کادر فعال در پت استایلیست است. اگر شما نیز نگران سلامت سگ عزیزتان هستید و می‌خواهید زودتر از شر باکتری‌، ویروس، کک و کنه، ذرات ریز و آلرژن‌ها خلاص شوید، حتما هیدروتراپی را امتحان کنید و نتایج عالی آن را در کم‌تر از 15 دقیقه مشاهده کنید. قطعا با دیدن این نتیجه، می‌توانید برای تمامی عمر به این تکنولوژی ایمان آورید.

آیا استفاده از شامپو در شست و شو با هیدروتراپی سگ نیاز است؟

همان‌طور که در بالا نیز اشاره شد، شست و شو با هیدروتراپی سگ هیچ نیازی به استفاده از شامپو ندارد. در واقع، هیدروتراپی با تکنولوژی‌هایی مثل میکرو حباب و ازون تراپی می‌تواند شست و شویی با کیفیت‌تر از شست و شو با شامپو و لوسیون انجام دهد.

آیا هیدروتراپی با فشار آب انجام می‌شود؟

در دستگاه هیدروتراپی سگ، بدون اعمال هیچ فشار آبی می‌توان تمیزی را تا حد استاندارد انجام داد. هیدروتراپی سگ بدون اعمال فشار، تنها با ماساژ و ایجاد میکرو حباب می‌تواند بهترین عملکرد را در بهبود سلامت پوست و مو داشته باشد.

آیا هیدروتراپی سگ درد دارد؟

بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی نگران استرس و درد احتمالی در انجام هیدروتراپی هستند. بهتر است بدانید که هیدروتراپی هیچ دردی ندارد و برعکس، با ایجاد آرامش و ماساژ پوست و افزایش خون رسانی به بدن سگ می‌تواند موجب آرامش سگ دلبندتان شود.

هیدروتراپی چگونه ذرات مضر را از سطح مو و پوست سگ جدا می‌کند؟

عملکرد هیدروتراپی بسیار شگفت انگیز است. در این دستگاه حباب‌هایی در سایز میکرو با بار منفی تولید می‌شود. این حباب‌ها به ذرات ریز سطح مو و پوست سگ نزدیک می‌شوند و مواد آلی مثل خاک، آلرژن، باکتری، ویروس و موارد اینچنینی در سطح پوست را جذب می‌کند. بعد از این مرحله با انفجار حباب، ماده آلی، باکتری و ویروس ازبین می‌رود. استفاده از ازون در آب یا همان حمام ازون نیز، به ازبین رفتن 100% این مواد زائد کمک می‌کند.

لیست مطالب
 1. تاثیر اندازه‌ی پوزه بر طول عمر سگ‌ها!
 2. 14 نژاد مناسب برای افرادی که اولین تجربه نگهداری از سگ را می‌گذرانند
 3. آیا سگ من مرا دوست دارد؟
 4. خطرناک ترین نژاد های سگ در جهان
 5. بزرگ ترین نژاد های سگ در جهان
 6. 10 ایده جذاب برای جشن تولد سگ محبوبتان
 7. چرا ما اینقدر سگ‌ها را دوست داریم؟ علم پاسخ می‌دهد!
 8. روش دادن قرص به سگ ها
 9. سرطان در سگ ها | علائم سرطان سگ و پیشگیری
 10. تفاوت شیر گاو با شیر سگ در چیه؟ مقایسه شیر سگ و گاو
 11. نحوه تغییر غذای سگ و توله سگ؛ هر آنچه باید بدانید
 12. علت استفراغ سگ و درمان آن
 13. علت ریزش مو در سگ ها و درمان آن
 14. راهنمای شیر دادن به توله سگ
 15. وفادارترین نژادهای سگ‌ کدام‌ اند؟
 16. خوردن نان برای سگ مفیده یا مضر؟
 17. قرص ضد انگل برای سگ‌ها + معرفی بهترین درمان انگل سگ
 18. سگ از چی می‌ترسه؟
 19. قارچ برای سگ خوبه یا بد؟
 20. شرایط بردن سگ به خارج از کشور
 21. همه‌چیز درباره گریه کردن در سگ ها
 22. آرام‌کردن سگ با دارو: داروهای آرامبخش سگ
 23. هر چند وقت یکبار باید سگ ها را شست؟
 24. جرب سگ | نحوه تشخیص، علائم و علل آن چیست؟
 25. نقش پرورش دهندگان سگ در جامعه چیست؟
 26. نگهداری سگ برای چه افرادی مناسب نیست؟
 27. معرفی نژاد‌ های سگ ایرانی
 28. علائم و درمان بیماری کنل کاف یا سرفه سگ
 29. قوانین نگهداری از سگ در کشور‌ های خارجی
 30. راه های تخلیه انرژی سگ
 31. واردات انواع نژادهای سگ به ایران
 32. بهترین سگ آپارتمانی [ویدیو و عکس 10 نژاد سگ آپارتمانی]
 33. معرفی بهترین سگ های گارد و نگهبان + عکس نژاد ها
 34. سگ تی کاپ چیست؟ معرفی نژادهای تیکاپ
 35. عکس و ویدیو 7 نژاد سگ جیبی (قیمت و خرید سگ جیبی)
 36. موسیقی و آهنگ های مخصوص سگها + دلایل استفاده و مزایا
 37. آموزش جعبه سگ
 38. آموزش جلوگیری از پارس کردن سگ
 39. آموزش رفع جویدن سگ
 40. آموزش محل دستشویی به سگ
 41. به سگ خود نشان دهید که او رئیس نیست
 42. جلوگیری از تعقیب کردن ماشین ها توسط سگ
 43. جلوگیری از گاز گرفتن توله سگ
 44. سرگرمی کردن سگ
 45. تحرک در سگها
 46. حواس پنجگانه سگ ها
 47. رنگهای پوشش سگ
 48. بررسی نقاط مختلف بدن سگ
 49. دیسپلازی لگن در سگ
 50. ویروس دیستمپر در سگها
 51. بيماری التهاب گوش خارجی سگ و گربه
 52. فتق در سگها و گربه ها
 53. این غذاها را هرگز به سگ تان ندهید
 54. تغییر غذای توله سگ
 55. روش پخت چند نوع غذا برای سگها
 56. تغذیه در سگ و گربه
 57. جفتگیری در سگ ها چگونه است؟
 58. دوران بارداری و زایمان در سگ ها
 59. دوره فحل یا پریودی در سگ های ماده چگونه است؟
 60. مزایا و معایب عقیم کردن سگ نر
 61. معایب و مزایای عقیم کردن سگ ماده
 62. خارش در سگها به چه علت است و چگونه رفع میشود؟
 63. شکاف سق دهان در سگها
 64. عقیم کردن حیوانات چه مزیت ها و معایبی دارد؟
 65. مقابله با کرم ها در سگ
 66. کک و کنه در سگ ها و نحوه مقابله با آن
 67. مقابله با فصل گرما برای سگ ها
 68. واکسیناسیون سگ ها چگونه است؟
 69. نقش حیوانات خانگی در درمان افسردگی
 70. روش های تعیین هویت حیوانات خانگی
 71. تلاقی نژاد یا Cross breed در سگ ها
 72. تفاوت میان نژاد سگ لابرادور انگلیسی و آمریکایی
 73. نژادهای کم پارس در سگها (نژاد های کم سرو صدا سگ)
 74. میکروچیپ روش شناسایی هویت حیوانات
 75. مسافرت رفتن با سگ ها
 76. مدفوع خواری در سگ ها (دلایل مدفوع خواری و راه حل مشکل)
 77. سگ در زبان های مختلف چگونه تلفظ میشود؟
 78. کودکان در معرض گاز گرفتن سگها
 79. کشتار سگهای ولگرد در ایران
 80. شرایط نگهداری حیوانات خانگی
 81. سگهای پلیس
 82. سگ گردانی در تهران
 83. زشت ترین سگ دنیا
 84. ریزش مو در سگ ها
 85. دستورالعمل كنترل جمعيت سگهاي ولگرد
 86. حقوق حیوانات از دیدگاه اسلام و غرب
 87. جنگ در سگها
 88. پیوند سگ و روباه
 89. آیا سگ نجس است؟ بررسی علمی و دینی نجاست سگ
 90. معرفی Iran Kennel Club ایران کنل کلاب
 91. قوانین جهانی در زمینه حقوق حیوانات
 92. آیا نگهداشتن حیوان خانگی خطرناک است یا باعث امنیت میشود؟
 93. اسهال در سگ های بالغ و توله سگ ها
 94. جراحی تار های صوتی سگ و مقابله با پارس کردن آن ها
 95. شجره نامه سگ چیست و چه اهمیتی دارد؟
 96. آشنایی با گروه بندی نژاد های سگ
 97. تفاوت ژرمن شپرد نمایشی و کاری
 98. آموزش نحوه گرفتن ناخن سگ ها
 99. بهداشت گوش در سگ ها (آموزش تمیز کردن گوش سگ)
 100. آراستن نژادهای سگ مو بلند
 101. آموزش نحوه صحیح حمام کردن سگ ها
 102. آموزش های اولیه آراستن سگ ها
 103. مراقبت و نگهداری از دندانهای سگ (قسمت دوم)
 104. مراقبت و نگهداری از دندانهای سگ (قسمت اول)
 105. آموزش نحوه اجتماعی کردن سگ و توله سگ
 106. بناکردن و نگهداری از حد و مرز سگ
 107. چرا سگها خودشان را تکان می دهند؟
 108. عواقب و خطرات تنها گذاشتن سگ به صورت طولانی و مداوم در خانه
 109. همه چیز در مورد پیاده روی با سگ ها
 110. نحوه کنترل کردن و مسلط شدن روی سگ (آلفا شدن)
 111. معنای حرکات و زبان بدن سگ ها
 112. چرا نباید با سگ ها مثل انسان ها رفتار کنیم؟ (روانشناسی سگ)
 113. رابطه بد سگ نسبت به کودکان به چه شکل بوجود می آید؟
 114. قبل از اینکه سگتان را قلاده کنید
 115. داستان حمله و درگیری سگ ها (داستان واقعی)
 116. یک سگ یا دو سگ داشته باشم؟
 117. حس تملک وسایل منزل توسط سگ ها و نحوه جلوگیری از آن
 118. پت راید؛ اولین سامانه حمل و نقل حیوانات خانگی در ایران
 119. هیدروتراپی جدیدترین تکنولوژی درمانی پوست و مو سگ

مطالب ویژه

گفتگو آنلاین