مسافرت

مسافرت

مسافرت

 

اکثر سگها مسافرت با مشاین را دوست دارند.
 مطمئن ترین راه برای حمل نژادهای بزرگ، گذاشتن آنها پشت محفظه سگ می باشد.

 بهترین روش برای جلوگیری از حالت تهوع سگ هنگام مسافرت ، عادت دادن او به مسافرت از زمان تولگی است. یک ماشین مسافرتی خوب برای سگ ، ماشینی است که در عقبش یک چیز راحت داشته باشد تا سگ از گردش با ماشین لذت ببرد.

سفر با ماشین:
 بهترین مکان برای سگهای بزرگ پشت ماشین است ، ماشینی که دارای صندوق عقب بزرگ باشد و پشت پنجره یک محافظ باشد. سگهای کوچک می توانند داخل یک فایبرگلاس مخصوص یا جعبه های چوبی قرار بگیرند. توله ها در جعبه هایی که درون  نرم و بطری آب گرم در آن وجود دارد به راحتی سفر می کنند.

اگر حالت تهوع سگ برای شما مشکل بوجود آورده است ، از دامپزشکتان قرصهای ضد تهوع برای هنگام مسافرت بگیرید. داروی مسکن برای آنها پیشنهاد نمی شود زیرا می تواند تنظم حرارت بدن سگ را بهم بزند. بهرحال می توانید حیوانات خیلی عصبی و تهییجی را  با داروهای بخصوصی که می توانید از دامپزشکتان بگیرید آرام کنید. هرگز سگ خود را برای مدت زمان طولانی در ماشین تنها نگذارید ، مخصوصاً در هوای گرم. نارسایی درجه حرارت بدن که اغلب کشنده است می تواند رخ بدهد. محافظ هایی که که از داخل ماشین بر روی پنجره باز نصب می کنند برای تهویه هوا در روزهای گرم مفید می باشد. اما به آنها زیاد اعتماد نکنید.

قبل از این که شروع به سفر کنید به سگ خود اجازه دهید تا دستشویی کند. حیوان شما باید همیشه حدود 2 ساعت قبل از حرکت آب و خوراک مختصری بخورد. هر 3-2 ساعت توقف کنید تا به سگ خود فرصت آشامیدن و دستشویی کردن بدهید. در سفرهای طولانی  بعد از 5-4 ساعت به آنها کمی غذا بدهید.

سفر با هواپیما:
در مسافتهای طولانی ، مسافرت با هواپیما مزایایی دارد. برای آنکه نسبتاً ارزان است و سرعت آن باعث می شود که اظطراب به حداقل برسد. مانند دیگر سفرها چند ساعت قبل از حرکت به سگ خود کمی آب و غذا بدهید. تمامی سگها طبق قوانین شرکت بین المللی حمل و نقل هوایی (IATA) باید جهت سفر در جعبه هایی خوابیده قرار بگیرند. بعضی از شرکتهای هواپیمایی قانون هایی مخصوص به خود دارند.

برخی دیگر از قوانین IATA برای سفر هوایی عبارتند از:

·   سگهایی که صورت پهن و بینی کوتاه دارند (باکسر، بولداگ، پکینیز و پاگ) باید قبل از سفر عاری از هرگونه مشکل تنفسی باشند. اطراف جعبه های آنها باید از بالا تا پایین دارای سوراخهای بزرگ باشد.

·        سفر هوایی برای سگهای فحل توصیه نمی شود.

·        سگهای ماده حامله و توله هایی که از شیر مادر گرفته شده اند ، برای حمل و نقل قابل قبول نمی باشند.  

·        توله های زیر 8 هفته نباید حمل و نقل شوند.

·   توله ها ممکن است با یکدیگر راحتتر سفر کنند، هر چند بعضی از کشورها اسرار دارند که هر حیوان باید جداگانه در جعبه مخصوص به خود قرار بگیرد.

·        گذاشتن شیئی در جعبه (اسباب بازی) باعث آسودگی سگ می شود.

·        اسم سگ باید بیرون جعبه نوشته شده باشد.

سفر بین المللی:
اگر شما قصد دارید سگ خود را از کشور خارج کنید ، اول باید به تمامی مقرارت واردات حیوانات به کشور مقصد پی ببرید. ممکن است حیوان شما برای ورود به آن کشور احتیاج به واکسیناسیون یا قرنطینه شدن داشته باشد و حتماً باید اسنادی شامل شناسنامه بهداشتی از کشور مبدا داشته باشید. وظیفه شماست که قبل از روز سفر تمامی مدارک و اطلاعات لازم را از سفارتخانه ها و کنسولگریها یا وزارتخانه های دولتی فراهم کنید.  

مشخصات جعبه سفر:
جعبه مخصوص سفر هوایی سگ باید مطابق با استانداردهای IATA بر روی زمین خوابیده باشد.
بر روی جعبه باید برچسبی جهت نشان دادن  سر جعبه و همچنین برچسبی به عنوان "حیوانات زنده" وجود داشته باشد.

 A= طول سگ از بینی تا نوک دم

B= ارتفاع از زمین تا مفصل آرنج

C= عرض شانه

D= ارتفاع سگ از زمین تا نوک سر

مطالب ویژه

گفتگو آنلاین