آیا سگ من مرا دوست دارد؟

آیا سگ من مرا دوست دارد؟

یکی از سوالاتی که همیشه در ذهن صاحب پت می چرخد، همین است که آیا سگ من، من را دوست دارد؟ چه نشانه‌هایی می‌تواند به من بگوید که سگ من عاشقم هست؟ در اینجا 12 نشانه‌ای که به شما می‌گوید سگ‌تان شما را دوست دارد، بررسی می‌کنیم. این روزها میل افراد برای به سرپرستی گرفتن حیوانات خانگی بیشتر شده است، اما بسیاری از آن ها از پیچیدگی های رفتاری سگ‌ها آگاهی نیستند.  عدم آگاهی در این حوزه می‌تواند دردسرهای زیاید را ایجاد کند. به همین دلیل باید هوشمندانه اقدام کنید و بدون نگرانی از هر رویداد غیر منتظره‌ای، سگ‌ها را بیشتر بشناسید.

اگر به فکر گرفتن یک سگ جدید هستید، خوشحال باشید که تنها نیستید! طبق بررسی‌ها و آمار و ارقام می‌توان گفت که در سال های اخیر تعداد افرادی که به دنبال توله سگ می گردند بیشتر و بیشتر شده است! تعداد افرادی که برای به سرپرستی گرفتن پت تلاش می‌کنند تا موارد واگذاری را بررسی کنند یا به مزرعه‌های پرورش سگ مراجعه می‌کنند، اصلا کم نیست. نیاز انسان به ارتباط برقرار کردن با سگ‌ها کاملا جدی است. این روزها همه تصور می‌کند که حضور سگ در زندگی انسان و تعامل مثبت آن ها موجب می‌شود تا اثرات نامطلوب فشار روحی روانی رایج در زندگی شهری، علائم افسردگی و... کاهش پیدا می‌کند. شما با آگاهی از زیر و بم مسئولیت سرپرستی حیوانات خانگی، می‌توانید یک تصمیم درست بگیرید و برای روزهای جذاب و هیجان انگیز زندگی در کنار این موجودات دوست داشتنی خودتان را آماده کنید.

در این مقاله قصد داریم 12 کاری که توسط سگ‌ها انجام می‌شود تا علاقه خودشان را به شما ابراز کنند، بررسی کنیم. یادتان باشد که این کارها همگی می‌توانند حس درونی سگ را به شما منتقل کنند. پس ساده از کنار آن نگذرید و پاسخ محبت‌های دوست پشمالوی خودتان را بدهید.

 

1. تکان دادن دم سگ ها راهی برای ابراز علاقه

همیشه پس از ورود به خانه یا دیدن سگ‌ دلبندتان، اولین واکنشی که از او مشاهده می‌کنید چیست؟ قطعا دم تکان دادن اولین واکنش سگ به مشاهده شما است. به همین دلیل یکی دیگر از نشانه های آشکار عشق سگ به انسان همین است که دم خودش را با شدت و مکرر تکان می دهد. تکان دادن دم در سگ‌ها نشانه ای از خوشحالی، شادی و میل به دیدن شما و برقراری ارتباط است. سگ با این کار نشان می دهد که شما را دوست دارد و تمایل شدیدی به برقراری ارتباط نشان می‌دهد. به همین دلیل است که همه معتقد هستند که هیچ استقبالی بهتر از استقابل دوست چهارپای شما در خانه وجود ندارد! او نمایشی غیرقابل کنترل به شما ارائه می‌کند و محبتی که شامل بسیاری از رفتارهای دیگر است، از خودش بروز می‌دهد. حتی اگر شما برای 5 دقیقه خارج از منزل بوده باشید یا او را همراهی نکرده باشید، باز هم شادی او با تکان دادم دم قابل مشاهده است.

2. هیجان زده شدن پس از دیدن شما، راهی برای ابراز علاقه سگ

یکی دیگر از نشانه  هایی که به شما می‌گوید سگ‌تان عاشق‌تان است، هیجان زده شدن پس از ورود به خانه یا دیدار است! سگ معمولا وقتی برای چند لحظه شما را نمی‌بیند، اشتیاقی بی اندازه برای ارتباط برقرار کردن پیدا می‌کند. هیجان زده شدن، دویدن، چرخیدن دور خود و گاهی ایستادن روی پاها، از نشانه ‌های هیجان زده شدن این موجودات دوست داشتنی است. هیجان زده شدن سگ نشان می‌دهد که حضور شما برای او تا چه اندازه اهمیت دارد.

3. تلاش برای بو کردن بدن شما روش ابراز احساسات سگ‌ها

اگر سگ شما دائماً قسمت‌های مختلف بدن شما را بو می‌کشد، فقط به این دلیل است که بوی شما را دوست دارد و احساس آرامش خوبی از شما تجربه می‌کند. سگ ها برای آشنایی با یکدیگر و برقراری ارتباط با هم، تلاش می‌کنند تا یکدیگر را بو بکشند! بو کردن سگ نشانه‌ای است که می‌توانید از آن متوجه علاقه و میل او به برقراری ارتباط شوید. پس هوشمندانه در این خصوص اقدام کنید و رفتارهای سگ را زیر نظر بگیرید.

4. خمیازه کشیدن روشی برای ارتباط بیشتر با شما

به رفتار انسانی خودتان توجه کنی، زمانی که کلافه هستید و می‌خواهید یک ارتباط دو سویه برقرار کنید مکرر خمیازه می‌کشید تا انرژی لازم و اکسیژن را برای مغز تامین کنید. به این شکل تصمیم گیری برای انتخاب آسان تر می‌شود. از سوی دیگر، خمیازه کشیدن در سگ‌ها یکی دیگر از نشانه هایی است که کمتر کسی به آن توجه می‌کند. سگی که عاشق شما باشد، با خمیازه کشیدن حس و حال خوبی را منتقل می‌کند. شما به راحتی می‌توانید با خمیازه کشیدن، تجربه ای جذاب از خودتان نشان دهید. خمیازه کشیدن حس و حال مطلوبی است که به شما می‌گوید تا چه اندازه می‌توانید مورد توجه قرار گیرید! خمیزاه منظم سگ احساس راحتی و امنیت او در کنار شما را نشان می‌دهد. این علامت به شما می‌گوید که نیاز بیشتری به توجه و بازی کردن دارد و تلاش برای جلب توجه و برقراری ارتباط از سوی او کاملا جدی است.

5. آرامش خود را هنگام خروج حفظ می کند

سگ‌ها از ابتدای زندگی با آموزش‌های ما رشد می‌کنند. جلب اعتماد حرف اول را برای تربیت سگ و برقراری ارتباط می‌زند. شما باید هوشمندانه برای ارتباط با سگ‌ها اقدام کنید و رفتار شناسی خوبی داشته باشید. زمانی که در اوایل ارتباط از منزل خارج می‌شوید، سگ‌تان تا دم در همراه شما است و گاهی بی قراری می‌کند! اما پس از جلب اعتماد و علاقه شما، سگ‌ها حالت آرامتری در زمان خروج‌تان از منزل دارند. چرا که مطمئن هستند که شما به منزل باز می‌گردید. در واقع سگ هایی که اضطراب جدایی نداشته باشند و نسبت به بازگشت شما اعتماد کافی داشته باشند، قطعا برخورد مطلوب‌تری دارند و علاقه آن ها کاملا قابل ملاحظه است. پس عدم همراهی آن ها را به حساب بی توجهی نگذارید، بلکه نشانه ای از آرامش، امنیت و علاقه آن ها بدانید.

6. لیسیدن سگ‌ها روشی برای ابراز احساسات

حتما با عملکرد سگ‌ها در زمان لیس زدن مواجه شده‌اید. لیسیدن روش کاملاً ساده‌ای است که سگ‌ها محبت خود را به شما نشان دهند. رفتارهای هیجان انگیز این سگ‌ها کاملا دوست داشتنی است و می‌توانید با لیس زدن، حس مطلوبی از آن‌ها دریافت کنید. شاید برای شما خوش آیند باشد که بدانید سگ ها این رفتار محبت آمیز را در بدو تولدشان از مادر آموزش می‌بینند! به این ترتیب هر زمان که قصد ابراز احساسات داشته باشند، از لیس زدن استفاده می‌کنند تا حال و هوای خوبی را برای شما ایجاد کنند.

7. بالا بردن ابرو در سگ‌ها نشانه‌ای از شادی در کنار شما

یکی از شگفت‌انگیزترین اکتشافات علمی در خصوص سگ‌ها، نحوه تکان دادن ابروها است. زمانی که سگ ها ابروهای خودشان را تکان می‌دهند، در حال بروز احساساتی شبیه شادی و آرامش هستند. اگر سگ دلبندتان در کنار شما این کار را مکررا انجام می‌دهد، می‌توانید خوشحال باشید و این کار را نشانه ای از ابراز احساسات و حس خوب بدانید. یادتان باشد که بالا بردن ابروها یک اقدام بسیار جذاب است که چیزی مشابه با دم تکان دادن منتقل می‌کند. پس این گزینه نیز به عنوان روشی کارآمد در ابراز احساسات شناخته می‌شود.

8. تماس مستقیم چشمی سگ‌ها نشانه ای از محبت

رفتار انسانی را بررسی کنید! معمولا زمانی که چشم در چشم یک فرد نگاه می‌کنید ارتباطی قوی‌تر شکل می‌گیرد. ما همه به عزیزان‌مان با عشق نگاه می‌کنیم و ارتباط چشمی عمیقی بین‌مان ایجاد می‌شود. تماس مستقیم چشمی، یکی از مواردی است که معمولا در بین سگ‌ها و صاحبان شان وجود دارد. این فرشته هیا پشمالو دقیقا مانند انسان‌ها می‌توانند ارتباط چشمی برقرار کنند. شما می‌توانید از طریق ارتباط چشمی سگ‌ها، چیزهای زیادی درباره آن‌ها درک کنید. اگر سگ شما مرتباً تلاش می‌کند تا مستقیماً به چشمان شما نگاه می کند، به این معنی است که آن‌ها احساس می کنند که پیوند نزدیکی با شما دارند. تلاش برای ارتباط چشمی یک نوع از محبت کردن در میان سگ‌ها است. به این ترتیب می‌توانید با مشاهده چنین هنرمندی‌هایی از سگ، دل‌تان را صابون بزنید و بدانید که دوست پشمالوی شما عاشق‌تان است.

9. کشتی گرفتن با شما نشانه ای از علاقه غیرقابل کنترل

تا به حال برای شما هم پیش آمده است که در زمان ورود با استقبال سگ مواجه شوید؟ سگ‌ها پس از دویدن با سرعت تمام به سمت شما می‌آیند و با یک جهش نهایی تلاش می‌کنند تا شما را بر روی زمین انداخته و شروع به لوس کردن خودشان کنند! این مجموعه رفتار دقیقا برای نمایش عشق و محبت آن ها است. حتی در برخی ویدئوهای که صاحب سگ از سفر بازگشته است، همین رفتار را مشاهده می‌کنید که سگ به این شکل از صاحب خود استقبال می‌کند. پریدن و تلاش برای کشتی گرفتن یک نشانه جذاب از ابراز علاقه است. به همین دلیل می‌توانید هوشمندانه تلاش کنید تا با استفاده از جلب محبت در سگ‌ها، این بخش ماجرا را تکمیل کنید و از آن لذت ببرید. آن ها با این کار تلاش می‌کنند تا به شما بفهمانند که علاقه‌ای مشابه با یک همنوع خودشان دارند و برقراری ارتباط شان با شما بسیار عمیق است.

10. دزدیدن لباس نشانه ای از عشق به شیوه سگی!

شاید برای شما هم بامزه باشد که بدانید همیشه دزدیدن لباس‌ها، روشی کلافه کننده نیست تا برای بازی و دنبال کردن سگ مدنظر قرار گیرد! دزدیدن لباس‌ها روشی است که به شما نشان می‌دهد تا هوشمندانه با سگ ارتباط برقرار کنید. تلاش برای تشویق شما به بازی کردن یا دزدیدن لباس و جوراب، تنها یک دلیل دارد. آن ها تلاش می‌کندن در محیط زندگی خودشان عطر و بوی بدن شما را تجربه کنند! به این ترتیب لباس های شما را می‌دزدند تا یک تجربه هیجان انگیز از حضوتان داشته باشند. احساس امنیت با حضور شما در زندگی آن ها معنای دیگری پیدا می‌کند.

11. مالیدن بدن به انسان و تکیه بر او نشانه ای از عشق

مالیدن بدن سگ خصوصا در نواحی نزدیک دم، سر و گوش‌ها، نشانه ای از علاقه او به شما است. زمانی که او تلاش می‌کند تا مثل یک گربه خودش را به شما بمالد و در نهایت در نزدیک‌ترین فاصله به شما تکیه کند، می‌توانید مطئن شوید که جایگاه شما در ذهن سگ بسیار مطلوب است! او با همین روش ها به شما عشق و محبتی بی اندازه می‌دهد. شما می‌توانید در چنین شرایطی حس و حال خوبی را تجربه کنید  از آن لذت ببرید.  سگ ها تنها را افرادی این کارها را تجربه می‌کنند که اعتماد کاملی داشته باشند و به بهترین شکل ممکن از عشق و محبت بین‌شان اطمینان داشته باشند. در این شرایط می‌توانید عشق و محبت کافی را مشاهده کنید.

12. آنها شما را دنبال می کنند تا بگویند دوست‌تان دارند

آیا سگ شما در اتاق خواب، پارکینگ، آسانسور، حمام و حتی دستشویی تلاش می‌کند تا شما را همراه کند؟ آیا گاهی از این موضوع کلافه می‌شوید؟ قطعا باید بدانید که میل سگ‌ها به دنبال کردن شما کاملا فطری است. آن ها تلاش می‌کنند تا عشق و محبت‌شان را به افرادی که عاشق‌شان هستند، نشان دهند. دنبال کردن در شرایط مختلف، نشان دهنده اهمیت حضور شما در زندگی آن ها است. پس می‌توان این کار را نشانه ای قوی برای گفتن دوستت دارم دانست! سگ‌ها همه جا همراه شما هستند تا حسی از امنیت را ایجاد کنند وخودشان نیز در کنار شما امن بمانند! یادتان باشد که این موضوع کاملا با آلفا شدن سگ متفاوت است.

کلام آخر

با آگاهی از این 12 روش مختلفی که سگ‌ها علاقه خودشان را به شما نشان می‌دهند، می‌توانید هوشمندانه رفتار آن‌ها را آنالیز کنید و تمام احساساتی که در لحظه نسبت به شما دارند، پاسخ دهید. به این ترتیب همه چیز برای یک تجربه عالی و دوست داشتنی فراهم است.

لیست مطالب
 1. تاثیر اندازه‌ی پوزه بر طول عمر سگ‌ها!
 2. 14 نژاد مناسب برای افرادی که اولین تجربه نگهداری از سگ را می‌گذرانند
 3. آیا سگ من مرا دوست دارد؟
 4. خطرناک ترین نژاد های سگ در جهان
 5. بزرگ ترین نژاد های سگ در جهان
 6. 10 ایده جذاب برای جشن تولد سگ محبوبتان
 7. چرا ما اینقدر سگ‌ها را دوست داریم؟ علم پاسخ می‌دهد!
 8. روش دادن قرص به سگ ها
 9. سرطان در سگ ها | علائم سرطان سگ و پیشگیری
 10. تفاوت شیر گاو با شیر سگ در چیه؟ مقایسه شیر سگ و گاو
 11. نحوه تغییر غذای سگ و توله سگ؛ هر آنچه باید بدانید
 12. علت استفراغ سگ و درمان آن
 13. علت ریزش مو در سگ ها و درمان آن
 14. راهنمای شیر دادن به توله سگ
 15. وفادارترین نژادهای سگ‌ کدام‌ اند؟
 16. خوردن نان برای سگ مفیده یا مضر؟
 17. قرص ضد انگل برای سگ‌ها + معرفی بهترین درمان انگل سگ
 18. سگ از چی می‌ترسه؟
 19. قارچ برای سگ خوبه یا بد؟
 20. شرایط بردن سگ به خارج از کشور
 21. همه‌چیز درباره گریه کردن در سگ ها
 22. آرام‌کردن سگ با دارو: داروهای آرامبخش سگ
 23. هر چند وقت یکبار باید سگ ها را شست؟
 24. جرب سگ | نحوه تشخیص، علائم و علل آن چیست؟
 25. نقش پرورش دهندگان سگ در جامعه چیست؟
 26. نگهداری سگ برای چه افرادی مناسب نیست؟
 27. معرفی نژاد‌ های سگ ایرانی
 28. علائم و درمان بیماری کنل کاف یا سرفه سگ
 29. قوانین نگهداری از سگ در کشور‌ های خارجی
 30. راه های تخلیه انرژی سگ
 31. واردات انواع نژادهای سگ به ایران
 32. بهترین سگ آپارتمانی [ویدیو و عکس 10 نژاد سگ آپارتمانی]
 33. معرفی بهترین سگ های گارد و نگهبان + عکس نژاد ها
 34. سگ تی کاپ چیست؟ معرفی نژادهای تیکاپ
 35. عکس و ویدیو 7 نژاد سگ جیبی (قیمت و خرید سگ جیبی)
 36. موسیقی و آهنگ های مخصوص سگها + دلایل استفاده و مزایا
 37. آموزش جعبه سگ
 38. آموزش جلوگیری از پارس کردن سگ
 39. آموزش رفع جویدن سگ
 40. آموزش محل دستشویی به سگ
 41. به سگ خود نشان دهید که او رئیس نیست
 42. جلوگیری از تعقیب کردن ماشین ها توسط سگ
 43. جلوگیری از گاز گرفتن توله سگ
 44. سرگرمی کردن سگ
 45. تحرک در سگها
 46. حواس پنجگانه سگ ها
 47. رنگهای پوشش سگ
 48. بررسی نقاط مختلف بدن سگ
 49. دیسپلازی لگن در سگ
 50. ویروس دیستمپر در سگها
 51. بيماری التهاب گوش خارجی سگ و گربه
 52. فتق در سگها و گربه ها
 53. این غذاها را هرگز به سگ تان ندهید
 54. تغییر غذای توله سگ
 55. روش پخت چند نوع غذا برای سگها
 56. تغذیه در سگ و گربه
 57. جفتگیری در سگ ها چگونه است؟
 58. دوران بارداری و زایمان در سگ ها
 59. دوره فحل یا پریودی در سگ های ماده چگونه است؟
 60. مزایا و معایب عقیم کردن سگ نر
 61. معایب و مزایای عقیم کردن سگ ماده
 62. خارش در سگها به چه علت است و چگونه رفع میشود؟
 63. شکاف سق دهان در سگها
 64. عقیم کردن حیوانات چه مزیت ها و معایبی دارد؟
 65. مقابله با کرم ها در سگ
 66. کک و کنه در سگ ها و نحوه مقابله با آن
 67. مقابله با فصل گرما برای سگ ها
 68. واکسیناسیون سگ ها چگونه است؟
 69. نقش حیوانات خانگی در درمان افسردگی
 70. روش های تعیین هویت حیوانات خانگی
 71. تلاقی نژاد یا Cross breed در سگ ها
 72. تفاوت میان نژاد سگ لابرادور انگلیسی و آمریکایی
 73. نژادهای کم پارس در سگها (نژاد های کم سرو صدا سگ)
 74. میکروچیپ روش شناسایی هویت حیوانات
 75. مسافرت رفتن با سگ ها
 76. مدفوع خواری در سگ ها (دلایل مدفوع خواری و راه حل مشکل)
 77. سگ در زبان های مختلف چگونه تلفظ میشود؟
 78. کودکان در معرض گاز گرفتن سگها
 79. کشتار سگهای ولگرد در ایران
 80. شرایط نگهداری حیوانات خانگی
 81. سگهای پلیس
 82. سگ گردانی در تهران
 83. زشت ترین سگ دنیا
 84. ریزش مو در سگ ها
 85. دستورالعمل كنترل جمعيت سگهاي ولگرد
 86. حقوق حیوانات از دیدگاه اسلام و غرب
 87. جنگ در سگها
 88. پیوند سگ و روباه
 89. آیا سگ نجس است؟ بررسی علمی و دینی نجاست سگ
 90. معرفی Iran Kennel Club ایران کنل کلاب
 91. قوانین جهانی در زمینه حقوق حیوانات
 92. آیا نگهداشتن حیوان خانگی خطرناک است یا باعث امنیت میشود؟
 93. اسهال در سگ های بالغ و توله سگ ها
 94. جراحی تار های صوتی سگ و مقابله با پارس کردن آن ها
 95. شجره نامه سگ چیست و چه اهمیتی دارد؟
 96. آشنایی با گروه بندی نژاد های سگ
 97. تفاوت ژرمن شپرد نمایشی و کاری
 98. آموزش نحوه گرفتن ناخن سگ ها
 99. بهداشت گوش در سگ ها (آموزش تمیز کردن گوش سگ)
 100. آراستن نژادهای سگ مو بلند
 101. آموزش نحوه صحیح حمام کردن سگ ها
 102. آموزش های اولیه آراستن سگ ها
 103. مراقبت و نگهداری از دندانهای سگ (قسمت دوم)
 104. مراقبت و نگهداری از دندانهای سگ (قسمت اول)
 105. آموزش نحوه اجتماعی کردن سگ و توله سگ
 106. بناکردن و نگهداری از حد و مرز سگ
 107. چرا سگها خودشان را تکان می دهند؟
 108. عواقب و خطرات تنها گذاشتن سگ به صورت طولانی و مداوم در خانه
 109. همه چیز در مورد پیاده روی با سگ ها
 110. نحوه کنترل کردن و مسلط شدن روی سگ (آلفا شدن)
 111. معنای حرکات و زبان بدن سگ ها
 112. چرا نباید با سگ ها مثل انسان ها رفتار کنیم؟ (روانشناسی سگ)
 113. رابطه بد سگ نسبت به کودکان به چه شکل بوجود می آید؟
 114. قبل از اینکه سگتان را قلاده کنید
 115. داستان حمله و درگیری سگ ها (داستان واقعی)
 116. یک سگ یا دو سگ داشته باشم؟
 117. حس تملک وسایل منزل توسط سگ ها و نحوه جلوگیری از آن
 118. پت راید؛ اولین سامانه حمل و نقل حیوانات خانگی در ایران
 119. هیدروتراپی جدیدترین تکنولوژی درمانی پوست و مو سگ

مطالب ویژه

گفتگو آنلاین