یک سگ یا دوتا

من یک سگ دارم ، خانواده من اغلب برای چند ساعتی منزل نیستند. 5 روز هفته سگ من در خانه تنها می باشد. آیا من باید یک سگ دیگر هم بگیرم ، و چرا این کار به من کمک می کند؟ 

سگها حیوانات گروهی هستند. این به این معناست که آنها غریزتاً در بین یک گروه زندگی می کنند. آنها دنیا را مانند انسانها نمی بینند. در گروه برای آنها حتماً باید دستور وجود داشته باشد. در ذهن آنها تمامی افرادی که در یک خانواده زندگی می کنند باید جایگاه مشخصی داشته باشند ، از رئیس گرفته تا پایین ترین عضو خانواده. برای انسانها و سگها پسنده می باشد که به خوبی با هم سازگار باشند. انسانها باید غریزه سگهای خود را بدانند و بدانند که جایگاه آنها در خانواده کجاست و چگونه آنرا برای سگها  مشخص کنند. وقتی سگها با انسانها زندگی می کنند ، انسانها عضوی از گروه آنها می شوند. سگها باید بفهمند که آخرین نفر در گروهشان هستند. این به چه معناست: "آخرین نفر در گروه"؟ سگ همه افراد را در خانواده بعنوان رئیس می بیند. سگها باخوشی دستورات انسانها را انجام داده و قبول دارند که اعضای خانواده رئیس می باشند. چه باور کنید چه نکنید ، سگها خوشنود می شوند که آخرین فرد گروه باشند. او خیلی ناراحت و پریشان می شود اگر جایگاهها مشخص نشده باشند و احساس می کند که باید جایگاهها را امتحان کند: که باعث غرغر کردن (صدایی که از نای سگ عصبی می آید) به اعضای خانواده و حتی گاز گرفتن می شود. ( برای اطلاعات بیشتر که چگونه این رفتار و اخلاق سگ را درست نمایید قسمتهای رئیس سگ و بنا کردن و نگهداری از حد و مرز سگ را مطالعه کنید).

وقتی که یک سگ از گروهش جدا می شود تبدیل به یک سگ ناراحت و پریشان می شود. به قسمت دلواپسی از تنها گذاشتن مراجعه کنید. خیلی رفتارهای مخربی از سگی که نمی تواند جدایی از گروه را تحمل کند رخ می دهد. فرقی ندارد که سگ رئیس خانواده ( خیلی بد است اگر اتفاق بیافتد!) باشد یا آخرین فرد در خانواده انسانها، اگر گروهش او را ترک کنند بطور غریزی ناراحت می شود.

خیلی عادی است که تا زمانی که شما در خانه هستید سگتان رفتار خوبی داشته باشد ولی در نبود شما مخرب و غیر قابل اعتماد است. خیلی چیزها وجود دارد که با انجام آنها می توان از این رفتار جلوگیری کرد ، مانند در جعبه گذاشتن سگ در زمانی که شما منزل نمی باشید و این کار باعث می شود که از جویده شدن لوازم خانه هم جلوگیری شود. این کار ، از ناراحت شدن و افسردگی سگ جلوگیری نمی کند.

ما انسانها زندگی های پر مشغله ای داریم. والدین برای درآمد باید در روز کار کنند و بچه ها برای درس خواندن باید به مدرسه بروند. ولی از نگاه سگ ، او می بیند که تمامی اعضای گروهش دارند او را ترک می کنند ، بدون اینکه بفهمد که چرا آنها دارند ترکش می کنند و او را با خود نمی برند.  

خوب پس ما چه کاری می توانیم انجام دهید تا سگهایی که در میان انسانهای پر مشغله زندگی می کنند از عهده تنهایی خود برآیند؟ آیا تا بحال فکر کرده اید که یک سگ دیگر هم بگیرید؟ خانواده هایی که سگهای خود را برای زمانهای طولانی در روز تنها می گذارند باید ملاحضه کنند ، مخصوصاً اگر در سگ نشانه های استرس دیده شود. این کار ممکن است از زباله ریختن سگ در زمانی که شما خانه نیستید جلوگیری نکند ، چون باز هم نصف گروهش او را ترک کرده اند. به هر حال یک چیز خوشمزه در سطل وجود دارد! اما با این کار سگتان خوشحالتر می شود. من داستانهای زیادی شنیده ام که سگهای پیر دوباره فعال شده اند و با سگهای جوانتر شروع کردند به بازی کردن. بعضی اوقات سگها خوشنودتر می شوند اگر با هم جنس خود زندگی کنند.

کسانی که تا بحال دوتا سگ نداشته اند توجه کنند، عادی می باشد اگر سگها دائماً در حال رقابت کردن برای تعیین نفر اول در گروه باشند. این کار عادی است و باعث سلامتی سگ می شود.

داستان موفقیت آمیز شخصی که سگ دوم آورد

 

موجو توله ژرمن شیپرد ( German Shepherd) هفت هفته ای با فُلوفی چهار ماهه از نژاد مخلوط فاکس تریر (Fox Terrier). " من فلوفی را اول گرفتم ، او در روزهای اول بسیار خجالتی و ترسو بود. وقتی به او نزدیک می شدیم می ترسید و پنهان می شد. سپس من موجو را آوردم ، او از روز اول خیلی کنجکاو و فضول و بازیگوش بود. اولش من می ترسیدم که فلولی او را گاز بگیرد و بزند ولی آنها باهم دوست شدند و هنوز هم باهم خیلی بازی می کنند. به نظر می رسد که موجو مافوق اوست با اینکه فقط 7 هفته سن دارد

گفتگو آنلاین