راه بردن سگ

پیاده روی - راه بردن سگ

روش صحیح راه بردن سگ - شما سگتان را راه ببرید ، نگذارید سگ شما را راه ببرد...

 

 

تمامی سگها در هر سایز و نژادی ، احتیاج به پیاده روی روزانه دارند ، چه قدم زدن چه دویدن. بردن سگ برای پیاده روی یکی از مهمترین کارها در نگهداری از سگ می باشد. یک سگ بعنوان یک حیوان ، بطور غریزی موجودی است برای راه رفتن. گروه سگها صبح ها که از خواب بیدار می شوند شروع به راه رفتن می کنند. داشتن یک حیاط بزرگ برای سگ ، این غریزه او را تکمیل نمی کند. از دیدگاه سگ شما ، این حیاط بزرگ همانند یک تنگ آب بزرگ ماهی می ماند که در آن به دام افتاده اند. ماهی ها شنا می کنند ، پرندگان پرواز و سگ ها راه می روند...

شما باید بعنوان صاحب حیوان ، سگ خود را برای سلامتیش روزانه به پیاده روی ببرید تا انرژی جسمی و روانی او آزاد شود. روش درست راه رفتن به این گونه است که سگ بغل شما یا پشت شما راه بیاید هرگز جلو شما نباید باشد. شاید این عمل به نظر انسانها چیز مهمی نباشد ، اما برای سگ بسیار پر معنی است. غریزه سگ به او می گوید رئیس جلو راه می رود. کمبود فعالیت بدنی و آزاد نشدن انرژی روانی باعث بروز مشکلات رفتاری در سگ می شود. راه بردن سگ به روش صحیح بعنوان یک رئیس آنقدر که بنظر می رسد کار مشکلی نیست، حتی راه بردن سگهایتان ، (بله ، شما می توانید همزامان بیشتر از یک سگ را راه ببرید).

وقتی که آماده می شوید تا سگ را برای راه بردن بیرون ببرید ، او را صدا بزنید تا به سوی شما بیاید ، هرگز برای انداختن قلاده دور گردنش به سوی او نروید. بعد از آنکه سگ پیش شما آمد به جای اینکه به زور قلاده را به گردنش بیاندازید او را وادار کنید تا آرام بنشیند سپس قلاده را دور گردنش بیاندازید.

 

سگ خود را جلوی درب خروجی برده و درب را باز کنید. سگ خود را وادار کنید تا آرام بنشیند ، نگذارید از خانه بیرون بدود. سگ احتاج دارد ببیند که شما آنکسی هستید که باید تصمیم بگیرید چه زمانی وقت ترک کردن منزل است.

موقعی که سگ شما جلوی درب خروجی آرام نشست ، زمان ترک منزل است. اطمینان حاصل کنید که شما قبل از سگتان از درب خارج می شوید.

قلاده باید بالای گردن بسته شده باشد ، زیرا باعث می شود کنترل شما بر روی سگ بیشتر شود. هیچ گونه کشش و زوری هنگام راه بردن سگ نباید وجود داشته باشد. نگذارید سگ شما را بکشد و همچنین شما دائماً او را نکشید ، راحت باشید.

 

قلاده باید کوتاه و افتاده باشد. اگر سگ شروع به کشیدن شما کرد قلاده را به یک طرف بکشید تا سگ کنترل خود را از دست بدهد و بایستد. اگر سگ بسیار هیجانی شد و شما نتوانستید او را در پشت یا بغل خود راه ببرید بایستید و او را بنشانید. صبر کنید تا او آرام شود سپس دوباره راه رفتن را شروع کنید. زمانی که دوباره شروع به راه رفتن کردید سگ را صدا نزنید ، فقط شروع به راه رفتن کنید. رئیس گروه هیچ وقت گروه را هنگام حرکت صدا نمی زند تا گروه دنبال او بیاید. گروه به طور غریزی او را دنبال می کنند. سگ نیاز دارد تا یاد بگیرد که دارد بدنبال شما می آید. هیچ وقت بخاطر اینکه دارد به آرامی شما را دنبال می کند تشویقش نکنید. این کار باعث شور و هیجان او شده و باعث می شود از حالت آرام بودن (سربزیر ، مطیع) در آید.

سگ اجازه ندارد هر جایی را که دوست داشته باشد بو کشیده و دستشویی کند. تمرکز او در هنگام راه رفتن باید به کسی که در حال راه بردن او است باشد. فقط شخصی که در حال راه بردن سگ است می تواند تصمیم بگیرد که چه زمانی سگ اجازه دارد بو بکشید یا دستشویی کند ، نه سگ. مشکلی وجود ندارد اگر به سگتان اجازه دهید تا دور و برش را بو بکشد و هر کاری که دوست دارد انجام دهد ، اما فقط در زمانی که شما به او اجازه می دهید. سگ باید بداند که شما هدایت گر او هستید نه او هدایت گر شما.

اگر شما در هنگام راه رفتن با سگتان به یک سگی که در حال پارس کردن است یا دیگر عواملی که باعث حواسپرتی می شود مواجه شدید ، به راه رفتن خود ادامه دهید. اگر حواس سگ شما به آن چیز پرت شد ، قلاده او را بکشید تا دوباره حواس او سر جایش برگردد. اگر کشیدن قلاده کارساز نشد و سگ شروع به کشیدن شما کرد ، ایستاده و سگ را وادار کنید تا بنشیند. هر گونه رفتار هیجان زده ای که بر گرفته از چیزی است که موجب حواسپرتی می شود را اصلاح کنید. وقتی که دیدید حواس سگتان به چیزی پرت شده یا از دیدن چشمهایش فهمیدید که می خواهد به چیزی غرغر یا پارس کند قلاده او را کشیده یا با دستتان گردن او را گرفته و بکشید. زمان در اینجا بسیار مهم است. این کار باید قبل از تغییر رفتار سگ یا دقیقاً زمانی که رفتارش تغییر می کند انجام داده شود. اگر زمان زیادی طول بکشد تا شما بخواهد رفتار سگ خود را اصلاح کنید ، سگ ممکن است اصلاً صدای شما نشنود زیرا او به چیزی که حواسش را پرت می کند زیاد متمرکز می شود

با گامهای آهسته و موزون راه بروید ، شانه های خود را به سمت بالا نگاه دارید. سگ می تواند نیرو یا کمبود اعتماد بنفس را حس کند. مغرورانه راه بروید درست همانند یک رئیس قوی. سگ این را حس می کند و به آن واکنش نشان می دهد. توجه داشته باشید که هیچ زوری در کشیدن قلاده به کار نمی رود و قلاده سر گردن سگ قرار دارد.

من دوست دارم زمانی که نزدیک خط عابر پیاده می ایستم ، سگم بنشیند و .... این کار ضروری نیست ، به هر حال آرام ماندن سگ بسیار ضروری است. سگ دوست دارد زمانی که صاحبش جهت صحبت کردن می ایستد دراز بکشد.

روش غلط راه بردن سگها

روش صحیح راه بردن سگها

 

این عکس دو هفته بعد از تمرین با سگها جهت راه رفتن صحیح گرفته شده است. داستان واقعیی را که چگونه روش صحیح راه رفتن به این صاحب حیوان و سگهایش کمک کرده است را بخوانید. نبرد سگ - درک کردن گروهتان.

قرار دادن سگ در پشت گروه یکی از راههای معنا دار در راه رفتن می باشد ، با این عمل یک کار را برعهده سگ می گذارید. گذاشتن چند بطری آب در کیسه ای متصل به سگ باعث پیشرفت در فعالیت بدنیش می شود و همچنین باعث می شود تا آهسته تر راه برود. این کار برای برخی از نژادهای پر جنب و جوش مناسب است.

اگر شما می خواهید بدلیلی کل روز خانه را ترک کنید ، باید قبل از آن سگ خود را برای پیاده روی بیرون ببرید. این کار باعث می شود مدتی که شما منزل نمی باشید سگ وقتش را صرف استراحت کردن کند. همچنین سگها باید قبل از اینکه غذا بخورند راه بروند ، غریزه سگ به او می گوید که برای بدست آوردن غذا کار کند.

تمامی سگها ، از هر نوع و نژادی ، آنهایی که به راه رفتن روزانه برده می شوند و آنهایی که وادار به راه رفتن پشت و بغل صاحبانشان شده اند ، بسیار کمتر مخرب و عقده ای و دچار اضطراب از جدایی و سلطه گری می شوند. سگهایی با انرژی زیاد، بیشتر احتیاج به راه رفتن و فعالیت بدنی دارند ، برخی از آنها 2 تا 3 بار در روز. برای سگ ، راه رفتن جزو غریزه اصلیش می باشد. تکمیل کردن این احتیاج در سگ باعث خوشحال شدن او و صاحبش می شود.

 

گفتگو آنلاین