واردات انواع نژادهای سگ به ایران

واردات انواع نژادهای سگ به ایران

یکی از جذابیت‌های این زندگی، به سرپرستی گرفتن حیوانات خانگی است. شیرینی حضور پت در خانه موجب می‌شود تا بسیاری از مشکلات روحی درمان شود و انرژی مثبت این فرشته‌های پشمالو در زندگی جریان پیدا کند. به همین دلیل، بسیاری از افراد علاقه‌مندند تا از نژادهای خاص نگهداری کنند. شاید تصور کنید اگر نژاد خاصی از سگ در ایران وجود نداشته باشد، نمی‌توانید رویای داشتن آن را محقق کنید، اما اطلس دام در کنار شما است تا به بهترین شکل ممکن، واردات انواع نژادهای سگ به ایران را تامین کند.

اگر شما نیز علاقه‌مند به واردات انواع نژادهای سگ به ایران هستید و می‌خواهید قوانین واردات سگ را بدانید، همراه ما باشید!

واقعیت‌های مهم در وارد کردن حیوانات به ایران

اطلاع از برخی قوانین برای آگاهی شما که علاقه‌مند به وارد کردن سگ و گربه به کشور هستید، ضروری است. شما باید بدانید که این قوانین تا اطلاع ثانوی برقرار است. شما تنها قادر هستید تا از طریق مسافر، سگ و گربه را وارد ایران کنید. هر گونه استفاده از کارگو، پست یا گمرک تجاری در ایران ممنوع است. واردات حیوانات تنها در انواع سگ و گربه امکان‌پذیر است و واردات خزندگان و پرندگان نیز ممنوع است!

وارد کردن سگ به ایران

آیا واردات سگ به ایران کار ساده‌ای است؟

قطعا هر اقدام قانونی در راستای واردات انواع نژادهای سگ به ایران، نیازمند پیگیری‌های متعدد و انجام اقداماتی است که مطابق با قانون انجام می‌شود. پروسه‌های طولانی، زمان‌بر و تخصصی موجب می‌شود تا نیاز به افراد متخصص در این زمینه پیدا کنید. با این روند، همه چیز به بهترین شکل انجام می‌شود و پت عزیزتان بدون دردسر به ایران می‌رسد. به همین دلیل، تیم اطلس دام همراه شما است تا این مرحله مهم را انجام دهید.

قوانین واردات سگ به ایران

واردات سگ به ایران

واردات انواع نژادهای سگ به ایران دارای قوانین مشخصی است. شما باید حتما این قوانین را مدنظر قرار دهید و مطابق با همان دست به کار شوید. این قوانین مختص ایران است و هر کشوری برای واردات سگ قوانین خاص خود را دارد. اگر قصدتان واردات انواع نژادهای سگ به ایران باشد، همین قوانین اهمیت دارند، اما در صورتی که سفر و حمل نقل پت به محل دیگری مدنظرتان باشد، جزییات متفاوت است.

  • اگر قصدتان وارد کردن سگ و گربه به ایران باشد، تنها مجاز هستید تا از هر کدام 2 قلاده همراه داشته باشید. به عبارتی دیگر، 2 سگ و 2 گربه می‌توانند همراه با شما به کشور وارد شوند.
  • یادتان باشد که نام مسافر و شماره میکروچیپ سگ باید در شناسنامه بهداشتی و گواهی‌نامه بهداشتی بین المللی که از کشور مبدأ صادر شده است، وجود داشته باشد.
  • تفاوتی ندارد که سگ شما از ایران خارج شده باشد و مجدد قصد ورود به کشور را داشته باشد یا سگ خارجی برای اولین بار به ایران وارد شود! به هر حال، دریافت گواهی بهداشتی بین‌المللی صادره از کشور مبدا، ضروری است.
  • یادتان باشد که هر گونه مشاهده علائم بیماری، نقص مدارک و موارد این چنینی در زمان ورود پت به ایران، موجب عدم صدور مجور ورود همراه مسافر خواهد شد. با مشاهده این شرایط معمولا عودت به کشور مقصد، بدیهی است.
  • ورود سگ و گربه به ایران تنها از طریق مسافر و سالن مسافری فرودگاه، امکان‌پذیر است.

قوانین مختص سگ‌ها برای واردات به ایران

همان‌طور که اشاره شد، برای واردات سگ به ایران لازم است تا حتما قوانین مختص ایران را بدانید؛ چرا که عدم آگاهی می‌تواند موجب بروز اختلالات مختلف در این راستا شود.

  • سن سگ برای واردات انواع نژادهای سگ به ایران، باید حداقل 4 ماه باشد! واردات سگ زیر این سن توسط اطلس دام انجام نمی‌شود.
  • داشتن میکروچیپ از ضروریات مهم این پروسه است. به همین دلیل، به عنوان یک اقدام مهم لازم است تا به مراجع قابل اعتماد مراجعه کنید تا میکروچیپ پت دلبندتان را مطابق با اطلاعات شما قرار دهند.
  • واکسیناسیون و تیتر هاری از ضروری‌ترین اقداماتی است که برای ورود سگ به ایران انجام می‌شود.
  • یادتان باشد که گواهی تاییدیه سلامت بین‌المللی توسط شبکه دامپزشکی کشور مبدا ضروری است.
  • تهیه باکس مخصوص پرواز برای آسایش پت و همچنین، سهولت جابه‌جایی، ضروری است. معمولا سایز باکس مخصوص پرواز به گونه‌ای است که سگ دلبندتان داخل آن به راحتی بایستد و امکان چرخش و جابه‌جایی داشته باشد. باکس‌هایی که تنها امکان نشستن و ایستادن در آن وجود داشته باشد، انتخاب مطلوبی نیست.

هزینه واردات انواع نژادهای سگ به ایران

هزینه واردات سگ به ایران

 

برای تامین هزینه‌های واردات انواع نژادهای سگ به ایران باید برآورد نسبی وجود داشته باشد. متاسفانه، به دلیل نوسانات ارزی، تبدیل کردن هزینه خرید سگ به دلار و همچنین، پرداخت هزینه های جانبی نقل و انتقال او به ایران، همگی دچار تغییر شده است. به همین دلیل، باید حتما نسبت به این موضوع هوشمندانه عمل کنید و از متخصصین، به‌روزترین برآورد هزینه واردات انواع نژادهای سگ به ایران را جویا شوید. اطلس دام به خوبی می‌تواند در این زمینه راهنمای شما باشد.

سوالات متداول

آیا واردات برخی نژادها به ایران ممنوع است؟

خیر! واردات انواع نژادهای سگ به ایران آزاد است و شما متناسب با علاقه خودتان می‌توانید دست به انتخاب بهترین گزینه بزنید.

 

برای واردات سگ شخصا اقدام شود یا به متخصصین مراجعه کنیم؟

 متخصصین اطلس دام با آگاهی کامل در این زمینه می‌توانند به بهترین شکل، واردات انواع نژادهای سگ به ایران را انجام دهند.

آیا سگ‌های وارداتی بیماری دارند؟

خیر! اطلس دام با نظارت کامل به سلامت پت اقدام به واردات آن می‌کند. قوانین ایران نیز با بررسی دقیق سلامت پت، امکان ورود حیوانات بیمار را غیرممکن می‌کند.

آیا سگ های وارداتی باکیفیت‌تر هستند؟

الزاما نمی‌توان مدعی شد که سگ‌های وارداتی باکیفیت‌تر از سگ‌های متولد شده در داخل کشور هستند؛ چرا که اصالت و نوع نژاد بحث دیگری است که ارتباطی به وارداتی بودن سگ ندارد. برای تشخیص کیفیت نژاد سگ کافی است از متخصصین ما کمک بگیرید.

آیا واردات انواع نژادهای سگ به ایران ممکن است؟

بله، شما از هر نژادی که خوش‌تان آمده باشد و سبک زندگی او را مطابق با سبک زندگی خودتان بدانید، می‌توانید مقدمات واردات او را انجام دهید. وارد کردن انواع نژادهای سگ به ایران ممکن است.

مطالب ویژه

گفتگو آنلاین