معرفی بهترین سگ های آپارتمانی

معرفی بهترین سگ های آپارتمانی

زندگی شهری و پر استرس این روزهای ما، موجب شده است تا زندگی در کنار حیوانات خانگی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد. آرامش زندگی در کنار این فرشته های پشمالو تا حدی جدی است که در علم روانشناسی برای درمان بیماری‌های روحی شدید، از پت درمانی استفاده می‌شود. پس اگر مسئولیت پذیر هستید و می‌خواهید در کنار یک پت بامزه، زندگی شیرینی را تجربه کنید، همراه ما باشید تا کامل‌ترین و خلاصه‌ترین معرفی بهترین سگ های آپارتمانی را مطالعه کنید.

چرا باید سگ های آپارتمانی را بشناسید!

سگ‌ها موجودات باوفا، بامزه و پرانرژی هستند که می‌توانند در کنار انسان همزیستی زیبایی را رقم بزنند. سگ های آپارتمانی نژادهای مختلفی دارند و شما متناسب با شرایط سبک زندگی، امکانات و همچنین ویژگی مورد نظر از سگ‌ها می‌توانید دست به انتخاب بزنید. سگ های آپارتمانی مثل انسان‌ها خلقیات متفاوتی دارند و براساس شرایط ژنتیکی، مستعد بروز برخی بیماری‌ها هستند. آگاهی شما به عنوان صاحب حیوان خانگی می‌تواند به سلامت پت و آرامش خودتان در کنار این موجودات جذاب کمک کند.

سگ های آپارتمانی

معرفی بهترین سگ های آپارتمانی

در این بخش قصد داریم جزییاتی در خصوص انواع نژادهای آپارتمانی سگ ارائه کنید. معرفی بهترین سگ های آپارتمانی موجب می‌شود تا هر فرد متناسب با سبک زندگی و انتخاب درستی پت مورد نظر را به سرپرستی بگیرد.

1- سگ نژاد پودل

سگ‌های مو فرفری که دست و پاهای نسبتا بلندی دارند و گوش‌های بلند بامزه آن‌ها در کنار صورت قرار گرفته است، سگ نژاد پودل نامیده می‌شوند. این سگ‌ها به شدت باهوش هستند و به دلیل موهای بلند، نیازمند برس کشی روزانه هستند. پودل مینیاتوری بهترین انتخاب برای زندگی آپارتمانی است.

خرید سگ نژاد پودل عروسکی

2- سگ نژاد شیتزو

یکی از سگ‌های دلبر و بامزه که به سگ عروسکی شهرت دارد، همین نژاد شیتزو است. این سگ‌ها موهای نسبتا بلندی دارند و چشم‌های گرد مشکی آن‌ها نزدیک‌ترین استایل به عروسک است. سگ‌های شیتزو انرژی بالایی دارند و به دلیل موهای بلندشان نیازمند شانه کشی هستند. برای کم سر و صدا بودن، لازم است تا نسبت به تربیت شیتزو با دقت و توجه زیادی عمل کنید. این سگ‌ها به شدت در زمینه یادگیری استعداد دارند.

خرید سگ نژاد شیتزو

3- سگ نژاد شیواوا یا شی هوا هوا

شی واوا

یکی از نژادهایی که به عنوان سگ فنجانی شناخته می‌شود، سگ شیواوا است. سگ شی هوا هوا به شدت کوچک و بامزه است. این نژاد سگ بسیار کوچک و کم وزن است. خورد و خوراک این سگ‌ها بسیار اندک است و هزینه نسبتا کمی برای صاحب پت ایجاد می‌کند. تربیت این نژاد بسیار مهم است و باید برای داشتن رفتاری مطلوب وقت کافی اختصاص دهید.

خرید سگ نژاد شیواوا یا شی هوا هوا

4- سگ نژاد یورکشایر

در معرفی بهترین سگ های آپارتمانی بهتر است بدانید که یورکشایر رتبه بالایی نسبت به رقبا دارد. این نژاد بامزه با پوزه نسبتا کشیده و موهای پشمالوی قهوه ای و مشکی به شدت محبوب است. این سگ‌ها بین 1.5 تا 3 کیلوگرم هستند. یورکشایر شخصیت بسیار بازیگوش و پرانرژی دارد و برای کم سر و صدا بودن نیازمند آموزش دقیق است.

خرید سگ نژاد یورکشایر

5- سگ نژاد پاگ

عکس پاگ

برای نگهداری سگ در آپارتمان، انتخاب سگ پاگ گزینه مناسبی است. معمولا این نژاد با ظاهری گرد و صورتی پخ و پوزه‌ای با پوستی آویزان شناخته می‌شود. سگ‌های پاگ بسیار بی آزار و جذاب هستند. آن‌ها می‌توانند خیلی راحت در دل اعضا خانواده، خودشان را جا کنند. زیبایی آن‌ها با استایل صورت بامزه و دم کوتاه شناخته می‌شود. نگهداری از پاگ بسیار مهم است و باید برای تغذیه مناسب‌شان برنامه ریزی کنید.

خرید سگ نژاد پاگ

6- سگ نژاد پامرانین

به عنوان یکی از کوچک‌ترین نژادهای آپارتمانی می‌توان به سگ پامرانین اشاره کرد. این سگ‌ها استایل روباهی و خرسی دارند و دم آن‌ها بسیار پرمو و زیباست. دست و پای کوتاه پامرانین ضرورت مراقبت از آن‌ها را افزایش داده است. تغذیه پامرانین از غذاهای خشک مخصوص نژاد کوچک است و باید برای سلامت او داروهای تقویتی استخوان و مفاصل استفاده کنید.

خرید سگ نژاد پامرانین

7- سگ نژاد تریر

تریرها از اولین نژادهای کوچکی بودند که در ایران رایج شدند. این سگ‌های عروسکی با موهای پشمالو نیازمند رسیدگی مرتب به موها و شانه کشی روزانه هستند. صورت پوزه دار آن‌ها با گوش‌های افتاده به بهترین شکل می‌تواند دوست اعضا خانواده باشد. سگ تریر انرژی بالایی دارد و باید برای تخلیه انرژی او برنامه ریزی خوبی داشته باشید.

8- سگ نژاد پیکینیز

سگ پیکینیز

در معرفی بهترین سگ های آپارتمانی بهتر است به نژاد پیکینیز اشاره کنیم. این نژاد سلطنتی زیبا اصالتی از مناطق چین دارد.‌ پیکینیز، سگ بسیار حساسی بوده و نیازمند محبت و توجه بالایی است. اگر بخواهید یک سگ پیکینیز را به سرپرستی بگیرید، قطعا باید نسبت به تربیت او جدی عمل کنید. این سگ‌ها به دلیل پوزه کوتاه، اندکی مشکل تنفسی دارند. به همین دلیل لازم است تا برای مراقبت های جدی آمادگی کسب کنید.

خرید سگ نژاد پیکینیز

9- سگ نژاد شیبا اینو

نژاد سگ شیبا اینو

سگ شیبا اینو، صورت جذابی دارد و گوش‌های ایستاده آن ظاهر بانمکی برای این نژاد ایجاد کرده است. وزن شیبا چیزی بین 8 الی 10 کیلوگرم است و نسبتا جثه بزرگی در میان سگ‌های کوچک مینیاتوری دارد. نژاد شیبا اینو تحرک بالایی می‌طلبد  و باید برای تخلیه انرژی او برنامه ریزی داشته باشید. پیاده روی روزانه از مهم‌ترین نیازهای سگ شیبا اینو است.

خرید سگ نژاد شیبا اینو

10- سگ نژاد کاوالیر

اگر طرفدار نژادهای لوکس و اشرافی هستید، کاوالیر بهترین انتخاب برای شما است. این نژاد زیبا و جذاب به بهترین شکل ممکن با زندگی آپارتمانی هماهنگ می‌شود. تربیت پذیری بالا در کنار خلقیات آرام این نژاد می‌تواند نکته مثبتی در انتخاب باشد.

خرید سگ نژاد کاوالیر

مشخصه بهترین نژاد سگ برای آپارتمان چیست؟

اگر بخواهید دست به انتخاب هوشمندانه‌ای بزنید، باید بدانید سگ های مناسب آپارتمان چه ویژگی‌هایی دارند. بهترین سگ های آپارتمانی دارای جثه نسبتا کوچکی هستند که حمل و نقل آن‌ها در باکس های مخصوص را فراهم می‌کند. کم سر و صدا بودن سگ‌های آپارتمانی نیز، مشخصه مهمی است که می‌توانید به کمک آن بدون دردسر مزاحمت برای اهالی ساختمان در کنار سگ دلبندتان زندگی کنید. تربیت پذیر بودن سگ‌ها نیز مشخصه مهمی است که به شما اجازه می‌دهد خیلی راحت برای داشتن زندگی مناسب و اصولی در کنار سگ مودب‌تان برنامه ریزی کنید.

نکته مهم دیگر انرژی ذاتی سگ‌ها است. اگر چندان اهل پیاده روی مرتب و خروج از خانه نباشید، باید نژادهای کم تحرکی مثل پاگ را انتخاب کنید. توجه به این مشخصه‌ها کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید و مسئولیت زندگی پت را تا پایان عمرش بپذیرید.

 

مطالب ویژه

گفتگو آنلاین