آموزش جویدن

آموزش جویدن

آموزش جویدن

قبل از اینکه توله سگی را به خانه بیاورید ، باید تمام وسایلی را که قابل جویدن است از جلوی آن بردارید. شما همانقدر که برای کودک تازه مولدتان احتیاط می کنید ، باید برای توله سگتان هم به همان اندازه احتیاط کنید.

گیاهان را بردارید. مطمئن شوید که سیمهای برق غیر قابل دسترس هستند. کفشها و جورابها را بردارید و اطمینان حاصل کنید که هیچ سم یا چیز شیمیایی وجود ندارد که توله سگ بتواند آن را در دهان بکند. اگر شما تله موش دارید آنرا دور بیندازید. هر شیئی را که توله سگ می تواند وارد دهانش کند را بردارید. اگر او بتواند آن را در دهانش فرو ببرد ، خواهد بلعیدش. هیچ چیز از این وحشتناک تر نمی باشد که ببینید توله سگ بیچاره در حال خفه شدن است.

همیشه در زمانهایی که می خواهید توله را تنها بگذارید ، او را در محوطه ای امن حبس کنید. جعبه او بهترین مکان است. شما می توانید از نرده هایی که برای کودکان استفاده می شود، در جلوی آشپزخانه و حمام بگذارید ، اما در زمانی که به آن یاد داده اید که در خانه دستشویی نکند.

با دقت سگتان را تحت نظر داشته باشید. توله سگها به هر دلیلی هر چیزی را که بتوانند به دندان بگیریند ، می جوند. عمدتاً آنها کنجکاو و همانند بچه انسان می باشند. همچنین آنها بدلیل رشد دندانهایشان و بخایر اینکه حوصله شان سر می رود شروع به جویدن می کنند.

مطمئن شوید که به حد کافی اسباب بازی جهت جویدن در اختیار او گذاشته اید. اسباب بازی های گوناگونی برای انتخاب در اختیارش بگذارید، که اگر سراغ وسایلی که اجازه جویدنشان را ندارد رفت به او با جدیت بگویید "نه!" و به او اسباب بازی بدهید. وقتی او در حال جویدن اسباب بازیش است تشویقش کنید. اگر او به جویدن کفشهای شما ادامه داد و از این کار دست نکشید ، یک چیز تلخ به کفشتان بمالید که در هنگام جویدن بدش بیاید.

جویدن برای سلامت دندان و لثه توله سگ بسیار مهم است. بنابراین در اختیارش اسباب بازی بگذارید.

 بعد از آنکه فکر کردید که او بخوبی یاد گرفته است که چه چیزی برای جویدن مناسب است و چه چیزی مناسب نیست، او را آزمایش کنید. آن چیزی را که اجازه جویدنش را ندارد ، کنار اسباب بازی هایی که اجازه جویدن آنها را دارد بگذارید. وانمود کنید که نگاهش نمی کنید ، اگر او شیئی را که اجازه جویدنش را ندارد در دهانش برد ، به صدای کاملاً جدی به او بگویید "نه!" ، سپس شما باید اطاق را ترک کنید ولی پنهانی او را از بیرون اطاق نگاه کنید. اگر دوباره آن وسیله را که نباید بجود را در دهان برد ، سریع بسوی او بروید و از دهانش بگیرید و اسباب بازیش را به او بدهید ، اگر اسباب بازیش را قبول کرد ، او را تشویقش کنید و بگویید "برو اسباب بازیتو بیار" . بعداً هر وقت شما به او بگویید که اسباب بازیش را بیاورد این کار را انجام می دهد.

مطمئن شوید که توله سگ شما به حد کافی فعالیت می کند تا انرژیش را تخلیه کند.

توله سگی که حوصله اش سر رفته = توله سگ مخرب و ناراحت.

اگر سگ شما سنش بالا است و فقط ، در زمانی که شما نیستید شروع به خرابکاری در خانه می کند، این دیگر یک مشکل متفاوت می باشد. برو به قسمت دلواپسی از تنها گذاشتن سگ

 

 جویدن... سگها عاشق انجام دادنش هستند. رمز این است که به سگتان یاد بدهید که چه چیزی را اجازه دارد بجود و چه چیزی را اجازه ندارد. در اختیار سگتان وسایلی بگذارید که اجازه جویدنشان را دارد.

 

بعضی از نژادهای بزرگ دارای فک قوی می باشند. نباید اسباب بازیهای پلاستیکی داشته باشند ، چون آنها را خواهند خورد.
بولداگی که در سمت چپ می بینید یک روز یک پلاستیک هفت سانتی متری را که تکه ای از یک توپ پلاستیکی سفت بود را خورد. سه روز بعد آن را بالا آورد. او همچنین یک استخوان ران بزرگ را در کمتر از یک روز می خورد. او سر ته غضروف های اسخوان ران را می کند و شروع به قورت دادن آنها می کند ، این کار باعث خفه شدن او می شود.او اجازه ندارد که استخوان ران یا اسباب بازی پلاستیکی داشته باشد. او برای جویدن نیاز به استخوانهایی مانند عکس بالا دارد ، آنها استخوان ران گاو هستند.

در بعضی شرایط  استخوان ران گاو یا گوسفند برای سگهای بزرگ مناسب نمی باشند. برای اینکه آنها استخوانها را زود می خورند و تکه آخر آن باعث خفگی سگ می شود. همچنین اگر آنها استخوانها را به سرعت بخورند ، برای هضم غذایشان مشکل ساز می شود.این استخوانها برای جویدن هستند.آنها غذا نیستند و نباید سریع خورده شوند. مشکلی ندارد اگر سگ شما هر چند روز یکبار استخوان بخورد. ولی اگر شما دیدید که او استخوان ران را در یک روز تمام کرد آنوقت شما باید به فکر چیز دیگری باشید که برای جویدن در اختیار او قرار دهید. مانند استخوان ران گاو که در عکس اول صفحه می بینید.

 

مطالب ویژه

گفتگو آنلاین