رئیس سگ

 چرا شما باید رئیس باشید؟

 

سگها از نسل گرگها هستند ، و در اعماق روان سگها خوی وحشی آنها که از زمان اجدادشان حفظ کرده اند وجود دارد. بنابراین برای زندگی کردن و ارتباط با سگ خود شما نیاز دارید تا موقعیت سگ را به او بشناسانید. 
بقای سگ شما به شما بستگی دارد. او یاد گرفته که باید شما را در این هزاران سالی که گذشته همیاری کند. اولین رام سازی که توسط انسانها انجام گرفت گرگ بود. دوازده هزار سال پیش ما کشف کردیم که داشتن گرگ بعنوان "حیوان خانگی" یک چیز با ارزش و عالی است. آنها می توانستند در کنار ما شکار کنند و در زمانی که ما خواب هستیم از ما نگهبانی کنند.

در گذشت زمان ، گرگها به نژادهای مختلفی تغییر پیدا کردند. دانشمندان مطمئن نیستند که به چه شکل نژاد اول پرورش داده شد. فرضیه های مختلفی وجود دارد که شامل تحول طبیعی ، آب و هوا و شرایط محیطی می باشد. نژادها بیشتر و اختصاصی تر شدند.

بین تمامی حیواناتی که ما اهلی کرده ایم، فقط سگ مشتاقانه به خود اجازه داده است که اختیارات انسان را بدون هیچ محدودیتی قبول کند. بله همانطور که گفتم ، هنوز آن غریزه در آنها باقی مانده است. بله ، حتی آن مالتیز (Maltese) کوچک و بانمکی که روی پاهای شما دراز کشیده است ، ژن و غریزه گرگ را دارا می باشد.

گرگها با قانون و دسته جمعی زندگی می کنند. تمامی گروه زیر نظر یک رئیس ، همکاری می کنند. قوانین آشکارانه مشخص شده است. رئیس گروه اول از همه غذا می خورد سپس بقیه گروه اجازه غذا خوردن دارند. وقتی سگ شما هنگام غذا خوردن به شما غرغر می کند ( صدایی که از نای سگ خشمگین بر می آید) ، به شما می گوید " من رئیسم و تو باید صبر کنی."

اگر سگ شما مشکل غرغر کردن دارد ، در اینجا قوانینی است که می تواند به شما کمک کند.

1-هیچ وقت غرغر کردن او را تحمل نکنید. این کار برای ترساندن شما می باشد و سگ شما را به شکل یک فرمانبردار می بیند و به این معنا است که شما زیر سلطه او در آمده اید. به او بگویید نه! تا بفهمد که این کار قابل قبول نیست و هرگز نباید به شما و فرزندانتان غرغر کند. به او بفهمانید که فرزندان شما ، اولاد رئیس او می باشند و آنها باید مانند فرزند رئیس رفتار کنند.

2- هیچ وقت نگذارید که سگتان اول از شما از درب خانه داخل یا بیرون برود. اگر سگ شما همیشه جلوتر از شما باشد. شما باید قلاده آنرا بگیرید و در را باز کنید. وقتی او جلوتر از شما می دود ، او را به عقب بکشید و بگویید "نه.صبر کن." شما داخل می شوید و بعد به او اجازه داخل شدن را می دهید. این کار سریعتر و آسانتر انجام می گیرد اگر کسی برای کمک کردن به شما باشد. 

3- به سگ خود اجازه ندهید که در یک رختخواب با شما بخوابد. اگر شما نمی توانید دوری سگتان را تحمل کنید، نهایتاً بگذارید پایین پای شما بخوابد. داشتن رختخواب سگ روی زمین کنار تختخواب شما بهترین راه می باشد (این قانون برای سگهای سلطه جو و سگهایی که حد و مرض خودشان را گم کرده اند می باشد ... حیوانی که رفتار مناسبی دارد و حرف شنو است می تواند پهلوی شما یا فرزندتان بخوابد).

4- اجتماعی کردن ، اجتماعی کردن ، اجتماعی کردن. من نمی توانم بیش از این  تأکید کنم که معرفی کردن مکانهای مختلف و مردم  به سگتان بسیار مهم است. دنبال کاری بگردید تا با سگتان انجام دهید. او را به پارک ببرید. اگر سگ یا توله سگی دارید که دست یا پایش شکسته است و نمی تواند راه برود وقت خود را صرف پرستاری از او کنید.

5- به سگتان اجازه ندهید که در هنگام رانندگی در آغوشتان بیاید. او را وادار کنید که بر روی صندلیش یا زمین بنشیند. این کار برای شما و سگتان خطرناک است. در برخی از کشورها به علت این کار شما را جریمه می کنند.

6- زیاد به شکل یک بچه با او رفتار نکنید. او نیاز دارد که یاد بگیرد که باید مانند یک سگ رفتار کند. بیش از حد از او حمایت نکنید. او باید خودش را شناخته و یاد بگیرد که مستقل باشد. شما نمی خواهید یک سگ ترسو و بی خاصیت را بزرگ کنید. اگر از چیزی ترسید که نباید بترسد او را در آغوش نگرفته و آنجا را ترک کنید. به سادگی به او بگویید که هیچ چیز نیست و آن شیع ، شخص یا ... را به او بشناسانید. اعتماد بنفس شما به او اعتماد ودلگرمی می دهد. اگر شما ترس های خیالی او را پرورش دهید ، او به یک سگ تند مزاج و غیر قابل اعتماد تبدیل می شود. این ترس ممکن است باعث پرخاشگری او شود. بطور مثال شما سگی دارید که بر روی پاهایتان نشسته است و به مردم و حیوانات غرغر می کند ، اگر شما او را نوازش کند و بگویید " هیچ مشکلی وجود ندارد" ، شما واقعاً دارد به سگ می فهمانید که این رفتاری است که شما از او انتظار دارید و او این کار را ادامه می دهد چون می بیند با این کار شما او را تشویق کرده اید. به او بگویید نه و او را از بغلتان پایین بگذارید. در حالی که برخی از صاحبان سگ فکر می کنند چه شیرین می باشد که سگشان دارد از آنها حمایت می کند ، ولی آنها این کار را نمی کنند.   

اگر شما با غرغر کردن سگ به خود شما یا دیگر اعضای خانوداده مشکل دارید ، شما باید از آن شخصی  که سگتان بیشتر از همه به او غرغر می کند بخواهید که فقط او به سگ غذا دهد. شما می خواهید او را وادار کنید که بنشیند و موقعیت شما را بعنوان رئیس محکم کند. او یاد می گیرد که به شما وابسته است و برای غذا خوردن باید از دستورات شما اطاعت کند. و اگر موقعی که غذا برایش گذاشتید شروع به غرغر کردن کرد، به بگویید نه و غذا را از جلویش بردارید. به او بگویید که دوباره بنشیند. با این کار شما قانون غرغر نکردن را تقویت می کنید. 

شما هیچ وقت نباید غرغر کردن سگ را تحمل کنید چون این کار معمولاً منجر به گاز گرفتن می شود. نه همیشه ولی معمولاً می شود. شما باید او را تنبیه کنید. باید بدانید که ما راجع به غرغر کردن توله سگ به هنگام بازی صحبت نمی کنیم فقط راجع به غرغر کردن سگ از روی خشم صحبت می کنید.

هیچگاه وقتی سگتان چیزی را به دندان گرفت آن را نکشید که دوباره سگ آن را بکشد. مثلاً زمانی که سگتان توپی را بر دندان دارد توپ را کشیده و به او بگویی که ولش کند. هیچ وقت خشن با سگتان صحبت نکنید ، با ملایمت با او صحبت کنید.

آخرین چیز ... وقت صرف سگتان کنید. با او بازی کنید ، آموزش دهید و عشق بورزید. درست مانند فرزند به چشم والدینش او را راهنمایی کنید و برای او حد و مرض تعیین کنید. بعضی اوقات این دوست داشتن باید با خشونت صورت بگیرد. شما و سگتان خشنودتر خواهید بود اگر شما این قوانین را برقرار کنید. 

 

گفتگو آنلاین