آمریکن ولف داگ

ِAmerican Wolfdog

گروه: هیبرید

0 نظر

عکس آمریکن ولف داگ

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
30 تا 35 سانتی متر
وزن
نر 20 تا 35 کیلوگرم ماده 15 تا 20 کیلوگرم
طول عمر
8 تا 12 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ آمریکن ولف داگ

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید آمریکن ولف داگ >

توضیحات

سگهای نژاد امریکن ولف داگ یکی از معروفترین و محبوبترین نژاد از سگها در جهان در بشمار می‌روند. با نگاهی به تاریخچه این نژاد محبوب، متوجه خواهیم شد که ولف داگ‌های امروزی تا حد زیادی با نوع اولیه این نژاد که با نام ماستیف شناخته می‌شوند، تفاوت دارند. سگهای نژاد امریکن ولف داگ امروزی وفادار، بامحبت، اهل بازی، هوشیار، مهربان، صلح جو، شجاع و خونگرم هستند. در حالت کلی، نژاد امریکن ولف داگ‌ها از آن دسته سگهایی هستند که به علت خلق و خو و ارتباط خوبشان با انسان‌ها اعم از کودکان، بسیار معروف و محبوبند. سگهای نژاد امریکن ولف داگ، سگهایی بسیار اجتماعی به شمار می‌روند. به عبارتی دیگر، این دسته از سگ‌ها از بازی کردن و مشارکتهای دسته جمعی در خانواده لذت برده و تنهایی، می‌تواند اضطراب و رفتارهای مخرب را برای آن‌ها به دنبال داشته باشد.

مشکلات سلامتی

آناتومی خاص بدن سگهای نژاد ولف داگ‌ها، آنها را مستعد بیماریهای خاصی میکند که درصد بیشتر این بیماریها، مربوط به دستگاه تنفس است؛ چرا که ولف داگها حالت جلوآمدگی فک دارند و از طرفی دیگر، پوزه کوتاه آنها باعث میشود تا نفس کشیدن کمی برایشان دشوار باشد. همچنین، مشکلات مفاصل و مشکلات پوستی نیز در این نژاد، بسیار رایج است. سندروم سر پهن، وارونگی عطسه، عارضه دم و سایر بیماری‌های مشابه مواردی هستند که میتواند سلامتی یک سگ نژاد امریکن ولف داگ را تهدید کند. به طور کلی، میتوان گفت سگهای نژاد امریکن ولف داگ زیاد بیمار میشوند و هزینههای درمان و دامپزشکی آنها نسبتا بالا است. در ادامه با رایج‌ترین بیماری‌هایی که سلامت این نژاد از سگ‌ها را تهدید می‌کند، آشنا خواهید شد. آب ریزش دهان: آبریزش از دهان سگهای این نژاد بسیار شایع است. این عارضه برای برخی از صاحبان خوشایند نیست، اما در کنار ناخوشایند بودن این مورد، زیاد بودن میزان آب دهان، باعث بروز بیماریهای پوستی و علایم عفونی در پوست آنها خواهد شد. بزاق دهان، فضای بین چینهای پوستی صورت را مرطوب نگه می‌دارد. اگر این رطوبت به موقع تمیز نشود، پوست ملتهب و دچار عفونت‌های قارچی یا باکتریایی خواهد شد. مشکل خر و پف: نژاد امریکن ولف داگ، سگ پر سر و صدایی نبوده و میزان پارس کردن آنها در خانه بسیار کم است، اما صدای دیگری که ممکن است صاحبان ولف داگ‌ها را آزار دهد، صدای خر و پف یا سوت هنگام نفس کشیدن است. ولف داگ‌ها به دلیل فرم خاص صورتشان به هنگام خواب خر و پف میکنند و حتی در حالت عادی نیز نفس کشیدن آن‌ها سروصدا به دنبال دارد. بیماریهای چشمی: یکی از بیماریهای چشمی شایع در سگهای نژاد ولف داگ، بیماری چشم آلبالویی یا چشم گیلاسی است. حیوانات بر خلاف ما انسانها دارای پلک سوم هستند. برخی مواقع در برخی از سگها مانند سگهای امریکن ولف داگ، پلک سوم متورم و قرمز شده و از کنار چشم بیرون میزند. درمان این عارضه در سگ‌های ولف داگ با حراجی انجام شده و در نهایت، سلامت چشم را برای آن‌ها به‌دنبال خواهد داشت. مشکلات تنفسی: شایع ترین بیماریها در نژاد بولداگ بیماریهای تنفسی است. در اصطلاح عامیانه به سگهایی که مانند نژاد امریکن ولف داگ‌ها پوزه کوتاهی دارند، براکیوسفال میگویند. بنابراین، فعالیت شدید یا قرار گرفتن این سگها در محیطهایی که تهویه مناسبی ندارند، باعث بروز مشکلات تنفسی برای این نژاد از سگ‌ها میشود. همچنین، در نظر داشته باشید که امریکن ولف داگها به هوای خیلی سرد یا خیلی گرم حساس بوده و باید به این نکته توجه داشت که سیستم تنفسی ارتباط مستقیمی با سیستم قلبی و عروقی دارد. در نهایت، حین بروز هرگونه اختلال در رفتار سگ‌ها باید سریعا به دامپزشک مراجعه کنند.

خلق و خو

همانطور که در بخش‌های دیگر به آن‌ها اشاره شد، سگهای نژاد امریکن ولف داگ بر خلاف ظاهرشان که سگ‌های ترسناکی به نظر میرسند، سگهای بسیار مهربان و اجتماعی هستند که بازی و برقراری ارتباط با انسان‌ها را دوست دارند. از این جهت، هرگز نمیتوان یک سگ از نژاد امریکن ولف داگ را در دسته سگهای نگهبان قرار داد؛ چرا که این نژاد، سگی اجتماعی، مهربان، صلح طلب، مقتدر، تا حدی تنبل، لجباز و خوش اخلاق به شمار می‌رود. ویژگیهای منفی و آزار دهندهی اخلاقی مثل گاز گرفتن یا پارس کردن زیاد را به ندرت میتوان در یک سگ از نژاد امریکن ولف داگ مشاهده کرد. افراد تازه کار و کسانی که تا به حال تجربه نگهداری از سگ بزرگ ولف داگ را نداشته باشند، کمی در فرآیند آموزش دادن به سگهای این نژاد دچار مشکل خواهند شد. از این رو، لازم است تا صاحبان تازه کار و مبتدی ابتدا با اطلاعات کلی پیرامون نگهداری از حیوانات خانگی خصوصا در دورهی تولگی آشنا شده و سپس، سرپرستی یک سگ نژاد امریکن ولف داگ را بپذیرند. نحوه رفتار یک سگ با دیگر حیوانات یا افراد، امری دو طرفه به شمار می‌رود. در واقع، اینکه یک سگ از نژاد امریکن ولف داگ‌ها با دیگری چگونه رفتار کند، بستگی به این دارد که چگونه با او رفتار شود. به طور کلی، سگهای ولف داگ تا زمانی که از طرف مقابل مورد تهدید یا آزار قرار نگیرند، رفتار بدی از خود نشان نخواهند داد و معمولا با انسانها و حیوانات غریبه نیز مهربان هستند. البته گاهی اوقات ممکن است با هم جنسهای خود درگیر شوند که این امر به آموزش و رفتار سگ دیگر بستگی دارد. امریکن ولف داگ‌ها با بچهها نیز به خوبی ارتباط برقرار میکنند، اما مانند دیگر نژادها همواره توصیه میشود که بچه‌های خیلی کوچک آن‌ها تنها نگذارید.

فعالیت بدنی

سگهای امریکن ولف داگ جزو سگهای تنبل و کم تحرک طبقه‌بندی میشوند. از طرفی، با توجه به فرم خاص آناتومی سر آنها که دارای پوزهی کوتاه هستند، دستگاه تنفس آسیب‌پذیری دارند. بنابراین، فعالیت شدید، تغییرات دمای شدید و موارد این چنینی باعث بروز مشکلات تنفسی برای آنها خواهد شد. پس، سگهای نژاد بولداگ بیشتر شبانه روز را استراحت میکنند و پرتحرک نیستند. لازم به ذکر است که روزانه به مدت حداقل 15 الی 20 دقیقه تا حداکثر 40 دقیقه پیاده‌روی برای این نژاد ضروری است.

پوشش

سگهای نژاد ولف داگ دارای موهای بلند یا پیچ وتاب خورده نیستند، بلکه موهای کوتاه و براق به آنها ظاهری جذاب بخشیده است. از مهم‌ترین ویژگی‌های ظاهری امریکن ولف داگ‌ها می‌توان به وجود چین‌های متعدد روی پوست صورت آن‌ها اشاره کرد که علاوه بر زیبایی از بعد بیماری نیز بسیار حائز اهمیت است. رنگ پوشش بدنی سگهای امریکن ولف داگ میتواند تک رنگ یا ترکیبی از دو رنگ باشد. این نژاد از سگ‌ها را میتوان در رنگهای سفید، قرمز، آهویی، سفید و آهویی، مشکی و سفید، سفید و قرمز و… با غالبیت هر دو رنگ مشاهده کرد.

شرایط نگهداری

......

تاریخچه

بررسی تاریخچه نخستین گونه‌ها از نژاد این دسته از سگ‌ها اطلاعاتی کامل را در رابطه با اینکه چگونه تشکیل شده‌اند در اختیار ما قرار نخواهد داد. با این حال، گروههای حامی حیوانات برای حفظ این نژاد، جلوگیری از انقراض و اهلی کردن آن زحمات بسیاری کشیده‌اند تا به شکل امروزی سگهای امریکن ولف داگ بتوانند به عنوان یک همراه در کنار انسان‌ها به زندگی بپردازند. به مرور زمان، تغییرات رفتاری و ظاهری امریکن ولف داگ‌ها را به نژادی که امروزه میشناسیم، تبدیل کرده است. در واقع، چهره خشن این سگ نشان دهنده گذشته و تاریخچه آن‌ها به شمار می‌رود. به مرور زمان با توجه به محبوبیت سگهای ولف داگ، نژادهای دیگری نیز از این خانواده با کمک اصلاح نژاد به وجود آمده‌اند. به طور کلی، 5 نژاد اصیل از سگهای ولف داگ در جهان، تشکیل و به مرحله ثبت رسیده‌اند. این 5 نوع شامل انگلیش ولف داگ یا ولف داگ انگلیسی، امریکن ولف داگ یا ولف داگ آمریکایی، اسپنیش ولف داگ یا ولف داگ اسپانیایی، سرانو ولف داگ، فرنچ ولف داگ و در نهایت، ولف داگ برزیلی هستند. در میان این 5 نوع نژاد ولف داگ، ولف داگرانگلیسی یا ولف داگ بریتانیایی نسبت به دیگر انواع ولف داگ‌ها، محبوبیت بیشتری دارند و ولف داگ‌های فرانسوی و امریکن ولف داگ نیز در جایگاههای بعدی از نظر میزان محبوبیت قرار گرفته‌اند. لازم به ذکر است که هر کدام از این نژادها، ویژگیهای اخلاقی و ظاهر متفاوتی دارند. برای مثال ولف داگ‌های فرانسوی گوشهای بلندتر و کشیده‌تری نسبت به ولف داگ‌های انگلیسی دارند و از نظر قد نیز کمی کوتاه قامت تر از آن‌ها هستند یا نوع آمریکایی ولف داگها، جثه بزرگتر و قد بلندتری از سایر انواع ولف داگ‌ها هستند. نگهداری از سگهای نژاد امریکن ولف داگ در چندین مورد خاص حائز اهمیت است. بهتر است بدانید که سگهای ولف داگ حتما باید در خانه نگهداری شده و به عنوان سگ نگهبان مورد استفاده قرار نگیرند. همچنین، وجود توجه به تهویه مناسب و سیستم گرمایشی و سرمایشی محیط زندگی آنها بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که گرمازدگی در این نژاد از سگ‌ها رایج است.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ آمریکن ولف داگ (ِAmerican Wolfdog) عکس و ویدیو
نژاد سگ آمریکن ولف داگ (ِAmerican Wolfdog) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین