اسچیپرکی

Schipperke

گروه: غیر ورزشی

0 نظر

عکس اسچیپرکی

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
21 تا 33 سانتی متر
وزن
5 تا 5.5 کیلوگرم
طول عمر
15 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ اسچیپرکی

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید اسچیپرکی >

توضیحات

اسچیپرکی سگی است کوچک ، بدون دم ، دارای پوشش خارجی مضاعف و زبر که در اطراف گردن پرپشت می شود. تنها رنگ مشکی براق در مسابقات قابل قبول است گرچه گاهی نیز در رنگهای برنز تیره یافت می شود. جثه اش کوتاه و گرد است. سینه پهن است و تقریباً تا آرنج حیوان می رسد. سرش به شکل روباه است ، پیشهانی پهن ، گرد و جلو آمده می باشد. چشمها بیضی شکل به رنگ قهوه ای تیره ، بینی همیشه سیاه رنگ ، دندانها منظم ، گوشها مثلثی شکل و تیز می باشد. اگر با دم به دنیا آید باید دمش جراحی شود.

مشکلات سلامتی

رشد بی رویه بافتهای کفل ، برگشدگی پلک به داخل چشم ، پوسیدگی دندانها و آب مروارید قابل ذکر می باشد. باید از دادن غذای اضافی به آن جداً خودداری نمود.

خلق و خو

اسچیپرکی سگی است کوچک ، سریع و پر انرژی. دارای خصوصیات یک نژاد بزرگ در یک جثه کوچک. دارای خلق و خوی گرم ، اعتماد بنفس و مدافع می باشد. از غریبه ها خوشش نمی آید. بسیار فداکار و باوفا است خصوصاً با کودکان. واقعاً به صاحبش وابسته می شود. هشیار است و از قلمرواش حتی اگر یک آپارتمان کوچک باشد با جدیت محافظت می کند. با گربه ها و سایر حیوانات خانگی رفتا خوبی دارد. اگر غریبه ای وارد قلمرواش شود پارس می کند. دوست خیلی خوبی برای کودکان است.

فعالیت بدنی

اسچیپرکی سگی است فعال و خستگی ناپذیر. برای اینکه خوشحال باشد نیاز به دویدن و بازی کردن دارد. در داخل خانه بسیار فعال است و بسیاری از نیازهای بدنیش را با دویدن دور خانه تأمین می کند. عاشق دویدن آزاد در پارک و حیاط است.

پوشش

سگ بسیار تمیزی است و بخشی از تمیز را خودش انجام می دهد. اما موهای متوسط و مضاعف آن نیاز به شانه و برس کشیدن منظم دارد. استفاده از شامپو خشک تنها در مواقع ضروری پیشنهاد می شود. ریزش موی کمی داردکه در ماده ها بیشتر دیده می شود.

شرایط نگهداری

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد. در داخل خانه بسیار پر جنب و جوش است و اگر داخل حیاط رها می شود باید حتماً محصور باشد.

تاریخچه

اسچیپرکی اولین بار توسط ملوانی بنام Renssens پروش یافت. جد او نژاد سگ گله سیاه بلژیکی (Black Belgian Sheepdog). این نژاد در طول دوران پرورش کوچک و کوچکتر شد تا اینکه به نژادی کاملاً متفاوت با جدش تبدیل شد. این نژاد بزودی در بلژیک معروف شد و در سال 1880 به نمایش در آمد. بعد از آن صادرات این نژاد به نقاط دیگر دنیا آغاز شد. امروزه او را بیشتر بعنوان سگ خانگی پرورش می دهند اما به دلیل علاقه اش به کشتی و قایق سواری غالباً ماهیگیران و علاقه مندان به این رشته را همراهی می کند. دیدبان و هشیاردهنده خوبی است خصوصاً در طول شب و تاریکی.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ اسچیپرکی (Schipperke) عکس و ویدیو
نژاد سگ اسچیپرکی (Schipperke) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین