کری بلو تریر

Kerry Blue Terrier

گروه: تریرها

عکس کری بلو تریر

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع:
نر 46 تا 51 سانتی متر ماده 44 تا 48 سانتی متر
وزن: نر 15 تا 18 کیلوگرم
ماده 15 تا 18 کیلوگرم
طول عمر: 12 تا 15 سال

آگهی فروش نژاد سگ کری بلو تریر

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید کری بلو تریر >

توضیحات

کِری بلو تِریِر سگی است با جثه متوسط و عضلانی که تمامی خصوصیات و رفتارهای تریرها را دارا می باشد. در هنگام تولد به رنگ سیاه است که این رنگ با گذشت زمان به آبی تیره ، طوسی تیره و روشن و قهوه ای تغییر می کند. به هر حال رنگ پوشش در سن 18 ماهگی بصورت ثابت در می آید. گوشها به شکل V می باشند و حالت نیمه افراشته دارد. چشمها فرو رفته و تیره و بینی سیاه رنگ می باشد. دمش صاف است که آنرا همیشه برافراشته نگاه می دارد.

مشکلات سلامتی

اصولاً سگ سلامتی می باشد و طول عمرش زیاد است. برخی از آنها دارای مشکل کپل ، آب مروارید و تومارهای پوستی می باشند.

خلق و خو

سگی باهوش ، هوشیار و با اراده می باشد. دیدبان خوبی است اما حالت تهاجمی ندارد. سگ با محبتی است که ترجیح می دهد همه اوقاتش را در کنار اعضای خانواده و دوستان سپری کند. اصولاً با سایر حیوانات خانگی کنار می آید اما ممکن است گاهی اوقات نسبت به سایر سگها حالت تهاجمی داشته باشد. معمولاً بی دلیل پارس می کند که ممکن است این امر زیاد خوش آیند نباشد. حافظه قوی دارد و معمولاً افکار خود را دنبال می کند.

فعالیت بدنی

کِری بلو تِریِر به ورزش علاقه دارد و از پیاده روی های روزانه به همراه صاحبش لذت می برد اما اصولاً یک روز بیرون نرفتن او را چندان ناراحت نخواهد کرد.

پوشش

باید موهای کِری بلو تِریِر را هر 6 هفته آراست. همچنین باید موهای داخل گوش اصلاح شود زیرا بلندی موها سبب ایجاد جرم و چرک گوش می شود. ریزش مو در این نژاد بسیار کم و ناچیز است ، باید هر هفته شانه و برس کشیده شود. اگر به تمیزی آن رسیدگی نشود این نژاد خیلی سریع کثیف می شود و بو می گیرد. برای افرادی که نسبت به موی حیوانات آلرژی دارند مناسب می باشد.

شرایط نگهداری

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد. اصولاً در داخل خانه پر جنب وجوش است و یک حیاط کوچک مکان مناسبی را برایش فراهم می کند.

تاریخچه

موطن این تریر کشور ایرلند می باشد که در آنجا او از Irish Blue Terrier می نامیدند و سمبل ایرلند به شمار می آمد. علت نامگذاری او رنگ پوشش می باشد. هیچ توافق نظری در مورد اجداد این نژاد به وجود نیامده اما عده ای معتقدند که این نژاد نشعت گرفته از Portuguese Water Dog می باشد. عده ای نیز بر این اعتقادند که نژادهای Soft Cuated Wheatn Terrier , Wolf Houns , Irish Terrier و تریرهای روسی و اسپانیایی (Blue Dogs) در به وجود آمدن کِری بلو تِریِر سهیم بوده اند. از این نژاد جهت شکار جوندگان ، چوپانی ، نگهبانی و حتی بعنوان سگ پلیس استفاده می شود. این نژاد درسال 1924 در آمریکا به ثبت رسید.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

معرفی نژاد سگ کری بلو تریر - Kerry Blue Terrier
معرفی نژاد سگ کری بلو تریر - Kerry Blue Terrier

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی

درخواست مشاوره

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070
گفتگو آنلاین