کمندور

Komondor

گروه: سگهای کار

0 نظر

عکس کمندور

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
65 سانتی متر
وزن
نر 59 کیلوگرم ماده 54 کیلوگرم
طول عمر
10 تا 12 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ کمندور

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید کمندور >

توضیحات

کُمُندور جثه بسیار بزرگی دارد و بدنش را موهای بلند و مجعدی به طول 20-27 س.م فرا گرفته و رنگ پوشش آن همیشه سفید می باشد. این پوشش بلند سفید و ضخیم به حیوان این امکان را می دهد که خود را در میان گله گوسفندان استتار کند و همچنین این پوشش او را در هنگام جنگیدن برای دفاع از گله در برابر حیوانات وحشی محافظت می کند. معمولاً دو سال زمان می برد تا موهای کُمُندور بلند شود و پنج سال تا هنگامی که به طول ایده آل برسد. دارای سری بزرگ و ماهیچه های بزرگ و کوتاه است. چشمها به رنگ قهوه ای تیره و گوشها به شکل U در دو طرف سر آویزان هستند. دم به حالت افتاده است. کُمُندور به آرامی و با تأنی و غرور راه می رود.

مشکلات سلامتی

مشکلات کپل ، نفخ و بیماریهای پوستی قابل ذکر می باشد.

خلق و خو

کُمُندور سگی جدی ، هوشیار و مورد اعتماد است. در برابر قلمرواش ، خانه ، ماشین و اعضای خانواده بسیار محافظ و جدی است. نسبت به غریبه ها حالت تهاجمی دارد. هیچ جایگزینی مانند کُمُندور نمی تواند گله را در برابر حمله ناگهانی خرس ها و گرگ ها محافظت کند. کُمُندور قدرتمند ترین دشمننان را در کمتر از چند دقیقه شکست می دهد. برای جلوگیری از حالت تهاجمی اش نسبت به افراد و یا سگهای غریبه باید از سنین پایین اجتماعی شود. اگر از تولگی با کودکان بزرگ شود با آنها کنار می آید اما بطور کلی برای نگهداری در خانه و خانواده پیشنهاد نمی شود.

فعالیت بدنی

اگر در محیط بیرون نگهداری شود می تواند نیازهای بدنی خود را تأمین نماید. کُمُندور سگ تنبلی است که علاقه دارد ساعتهای متوالی به لمیدن و استراحت بپردازد.

پوشش

موهای کُمُندور را نباید هرگز برس و یا شانه کشید. موهای آن به حالت تکه تکه می باشد که باید بطور منظم شست و شو شود و زمان زیادی طول می کشد تا خشک شود. ریزش مو در این نژاد بسیار کم و ناچیز می باشد.

شرایط نگهداری

معمولاً برای نگهداری در مزرعه و فضای باز مناسب می باشد. می تواند برای ماههای متوالی در بیرون و تحت هر شرایط آب و هوایی به خوبی زندگی کند. اگر علاقه به نگهداری آن در آپارتمان دارید باید قادر باشید تا فعالیت بدنی روزانه و ورزش مورد نیاز او را تأمین نمائید.

تاریخچه

اجداد کُمُندور را سگهای تبتی تشکیل می دهند. کُمُندور هزاران سال پیش جهت چوپانی به هانگاری برده شد و در آنجا پرورش یافت. بعدها در سال 1920 به سایر کشورها راه یافته و به معرض نمایش گذارده شد. در آمریکا از او بعنوان سگ نگهبان ، محافظ و همچنین دوست و همراه استفاده می کنند.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ کمندور (Komondor) عکس و ویدیو
نژاد سگ کمندور (Komondor) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین