نیوفاندلند

Newfoundland

گروه: سگهای کار

3 نظر

عکس نیوفاندلند

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
نر 69 تا 74 سانتی متر ماده 63 تا 69 سانتی متر
وزن
نر 59 تا 68 کیلوگرم ماده 45 تا 54 کیلوگرم
طول عمر
9 تا 15 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ نیوفاندلند

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید نیوفاندلند >

توضیحات

نیو فاند لند سگی است آرام ، قدرتمند ، بسیار بزرگ جثه که دارای سری پهن و سنگین می باشد. باهوش ، چالاک. و پر تحرک ، سازگار و سرسخت است. ماهیچه ها پهن ، کوتاه و گرد می باشند. چشمها کوچک و مثلثی شکل به رنگ قهواه ای تیره اند. رنگ بینی مشکی می باشد بجز در سگهایی که دارای پوشش قهوه ای رنگ هستند ، در آنها بینی نیز به رنگ قهوه ای است. پنجه ها پهن جهت بهتر شنا کردن ، پوشش خارجی مضاعف که در لایه بیرون صاف و روغنی است و گاهی اوقات به حالت موجدار دیده می شود و لایه زیرین ضخیم و چرب می باشد. معمولاً سگهایی که در خانه زندگی می کنند لایه زیرین پوشش خود را از دست می دهند. غالباً در رنگهای مشکی ( با کمی سفیدی در نوک پنجه ها ، دم و بخشی از سینه ) ، مشکی با سایه روشنهای آبی ، مسی ، قهوه ای ، خاکستری و سفید با لکه های سیاه یافت می شود که البته در کشورهای اروپایی به غیر از آمریکا و انگلستان رنگ سیاه و سفید آن به عنوان نژاد دیگری طلقی می شود.

مشکلات سلامتی

رشد بی رویه بافتهای کفل و بیماریهای قلبی. باید از فربه کردن سگ خود بپرهیزید تا دچار نارسایی قلبی نشود.

خلق و خو

سگی است عالی جهت محافظت ، بسیار شجاع ، جدی ، باهوش و مطیع صاحبش. در عین حال مهربان و خوش رفتار با مهمانها و فرمانبردار صاحبش. پرشکوه و با عظمت ، آرام ، خونسرد ، باوفا و دارای شخصیت بسیار شیرین و دوست داشتنی. به صاحبش خیلی اخت می گیرید چنانکه گاهی اوقات پذیرش خانه جدید برایش مشکل می شود. آنقدر باهوش و شجاع است که در مواقع اضطراری از خودش عکس العمل نشان می دهد اما در مواقع خطر پیش از آنکه پارس و یا حمله کند خود را بین صاحبش و مهاجم قرار می دهد. با مهمانها ، سایر حیوانات و کودکان رفتار دوستانه دارد ، گرچه گاهی اوقات نرها نسبت به یکدیگر حالت تهاجمی می گیرند. مثل یک پرستار از کودکان مراقبت می کنند. بیرون رفتن را دوست دارند اما نه به تنهایی. زیاد آب می خورد و خیلی به خیس کردن خود علاقه دارد. آب زیادی از دهانش می ریزد که البته در مقایسه با سایر نزادهی غول پیکر ، ناچیز است. در تولگی زیاد غذا می خورد. آموزش دادن به او باید در کمال حوصله و دقت انجام شود. نسبت به لحن صدای صاحبش حساس است.

فعالیت بدنی

این سگ بزرگ و تنبل لمیدن در اطراف خانه را ترجیح می دهد اما بهتر است تا ورزشها منظم مانند: پیاده روی و شنا برایش در نظر گرفته شود.

پوشش

شانه زدن روزانه و هفتگی پیشنهاد می شود خصوصاً در فصول پاییز و بهار که لایه زیرین شروع به ریزش می نماید. بیشترین ریزش مو در بهار رخ می دهد. از شست و شو بجز در موارد بسیار ضروری اجتناب کنید. چراکه این عمل موجب از بین رفتن روغن طبیعی پوست حیوان می شود. استفاده از شامپو خشک نیز پیشنهاد می شود.

شرایط نگهداری

برای نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد به شرط آنکه در طول روز به اندازه کافی فعالیت بدنی داشته باشد. معمولاً در داخل خانه آرام است و یک حیاط کوچک برایش کافی می باشد. همیشه در هوای گرم سایه و آب خنک در اختیارش قرار دهید. اصولاً آب و هوای خنک را ترجیح می دهد.

تاریخچه

نظریه های متفاوتی در مورد منشأ این نژاد وجود دارد. برخی معتقدند که اجداد او را سگهای هندی تشکیل می دهند در حالی که گروهی دیگر بر این باورند که شباهت های زیادی بین نژاد لابرادور رتریور (Labrador Retriever) و نیو فاند لند وجود دارد. در حال حاضر بیشترین نظرها مبنی براین است که جد او را ماستیف تبتی (Tibetan Mastiff) که توسط ماهیگیری بریتانیایی در سال 1700 به کانادا برده شد ، تشکیل می دهد. امروزه نیز نیو فاند لند ناجی موفقی در آب است. بسیاری از انسانها جان خود را مدیون این نژاد هستند. در سال 1919 به دلیل نجات قایق شکسته حامل 20 نفر از مردم مدال طلا گرفت. همچنین نیوفاند لند در جنگ جهانی دوم خدمات زیادی را برای مردم آلاسکا انجام داد. امروزه نیز از آنها بعنوان نگهبان ، دیدبان ، ناجی و سگ مسابقه استفاده می شود.

پرسش و پاسخ

1 پرسش

کاربر سایت پنج شنبه 3 خرداد 1403

سلام شما نیوفاندلند پرورش میدهید

مدیر سایت سه شنبه 15 خرداد 1403

باسلام
خیر این نژاد رو کسی در ایران پرورش نمیده
منتها سفارش بزارید امکان واردات از روسیه رو داریم با بهترین کیفیت


نژاد سگ نیوفاندلند (Newfoundland) عکس و ویدیو
نژاد سگ نیوفاندلند (Newfoundland) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین