نیپلین ماستیف

Neapolitan Mastiff

گروه: سگ های ماستیف

2 نظر

عکس نیپلین ماستیف

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
نر 65 تا 75 سانتی متر ماده 60 تا 70 سانتی متر
وزن
74 تا 90 کیلوگرم
طول عمر
10 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ نیپلین ماستیف

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید نیپلین ماستیف >

توضیحات

نیپلین ماستیف یک سگی با ظاهری جدی ، قدرتمند و عضلانی است. عضلات بدن مسطتیل شکل ، صورت بسیار بزگ و پوستی چروک دارد. چروکها در سرتاسر صورت و تا پایان گردن ادامه دارد و آویزان است. فرم اسکلت بندی کمر حیوان پهن و صاف می باشد ، بینی بزرگ و دندانهای دو فک بصورت منظم بر روی هم قرار می گیرند. برای اینکه در گذشته بمنظور جنگ سگها از این نژاد استفاده می کردند معمولاً گوشهای حیوان را می بریدند. قالباً در رنگهای آبی و مشکی یافت می شوند. رنگ شکلاتی بسیار کمیاب است. رنگ پوست حیوان می تواند بصورت یکپارچه و یا راه راه باشد. مقداری رنگ سفید بر روی پنجه و سینه قابل قبول است اما نباید هیچ رنگ سفیدی بر روی صورت نمایان شود. توله ها با چشمهای آبی به دنیا آمده که با مرور زمان به رنگ تیره تری متمایل می شود. چشمها در بزرگسالی دقیقاً همرنگ پوشش بدن حیوان می شود. در خیلی از کشورها ناخن های حیوان را جراحی کرده و به کل بیرون می آورند. نیپلین ماستیف دارای گامهای رها ، شُل و سست می باشد و مانند گربه می خرامد.

مشکلات سلامتی

بیماری دیسپلاسیا (رشد غیر عادی و ناقص) ، وقوع دردهایی در بدن هنگام رشد ، که این مورد ممکن است در سنین 14-8 ماهگی رخ دهد که این بیماری معمولاً خود به خود از بین می رود. داشتن پلک سوم که باعث ورم کردن چشم و قرمز شدن آن می شود که باید آنرا عمل کرد.

خلق و خو

علیرقم ظاهر خشمناک و دیو مانند دارای خلق و خویی آرام و بدور از خشم و کینه است. علت پدید آروردن این نژاد داشتن سگی بوده با ظاهری بسیار ترسناک که در مواقع لزوم از هیچ چیز ترسی نداشته باشد. با اعضا خانواده بسیار مهربان است. نترس و دارای قدرت دفاعی بالا است. بسیار باهوش و مشتاق برای یادگیری است. ضریب هوشی بالایی در یادگیری دارد و آموزش آن نیاز زیاد به تکرار مکرر ندارد. نیپلین به خواسته صاحبش بسیار عمل می کند. اگر درست تربیت نشود ممکن در بزرگسالی زیاد پارس کند. بسیار خونسرد و آرامند تا زمانی که آنها را تحریک نکنید. با غریبه ها رفتار محتاطی دارد. نرها غالباً خشمگین تر از و سلطه گرتر از ماده ها می باشند. اکثراً ماده ها برای نگهداری در بین اعضای خانواده پیشنهاد می شوند زیرا حرف شنوایی بیشتری از صاحب خود دارند و با کودکان رابطه بهتری دارند. اگر از تولگی با سایر حیوانات بزرگ شود در بزرگسالی مشکلی نخواهد داشت. اگر از سوی کودکان آزار نبیند رفتار بسیار دوستانه و پر محبتی با آنها خواهد داشت. این نژاد به صاحبی قدرتمند و حکمفرما نیاز دارد تا بتواند او را کنترل کند به هر حال این نژاد برای تمامی افراد پیشنهاد نمی شود. آموزشهای لازم باید بصورت جدی و در سنین کم به سگ داده شود. باید به کودکان آموخت تا به او احترام بگذارند. باید از سنین پایین به خوبی اجتماعی شود تا از بروز حالتهای دفاعی و تهاجمی در سنین بالا جلوگیری شود. ناپولیتن ماستیف را باید از تولگی اجتماعی کرد تا از خوی دفاعی بیش از حد آن جلوگیری کرد. اگر آنها را اجتماعی کنیم بازهم تقریباً خوی دفاعی دارند. آموزشهای دفاعی به آنها لازم نمی باشد زیرا آنها بطور طبیعی سگهای نگهبان هستند. آموزش فرمانبرداری کردن به آنها بسیار لازم می باشد. در آموزش حیوان بسیار استوار باشید و هرگز دستوراتی را که از شما اطاعت نمی کند را پی در پی تکرار نکنید. بیشتر اوقات آب دهان نرها به مفدار زیاد به بیرون می ریزد. آب دهان آنها بیشتر در تابستان و زمانی که آب می خورند به بیرون می ریزد. ناپولیتن های بالغ 10-8 پیاله غذای سگ در روز می خورند. اگر شما برنامه ریزی کردید تا سگ خود را به نمایش بگذارید ، اطمینان حاصل کنید که توله ای را انتخاب کنید تا خلق و خوی خوبی با غریبه ها داشته باشد.

فعالیت بدنی

به نیپلین ماستیف های جوان اجازه دویدن و بازی بیش از حد را ندهید ، فعالیت او را محدود کنید زیرا نباید بیش از حد خسته شود. در سنین رشد او را از بازی های خشن منع کنید و اطمینان حاصل کنید که تمام انرژی خود را صرف سلامت استخوانها و رشد عضلاتش کند. ناپولیتن ماستیف بالغ به فعالیت بدنی زیادی نیاز دارد. او باید در روز دو بار پیاده روی به مدت طولانی داشته باشد.

پوشش

.

شرایط نگهداری

برابرای نگهداری در آپاتمان مناسب می باشد به شرط آنکه در طول روز به او اجازه ورزش و فعالیت بدنی کافی داده شود. اصولاً در داخل خانه آرام است و یک حیاط کوچک مکان مناسبی را برایش فراهم می کند. یک خانه سگ همراه با مقدار زیادی ملافه در زمستان برای او کافی می باشد. نیپلین ها به محیط خشک جهت خواب نیاز دارند که باید جایی نرم باشد تا از فشار آوردن به بدن حیوان که باعث گذاشتن علامت روی آن می شود جلوگیری کند. در فصول گرما این حیوان به مقدار کافی سایه و آب تازه نیاز دارد. ی نگهداری در آپارتمان مناسب می باشد به شرط آنکه در طول روز به اندازه کافی فعالیت بدنی داشته باشد. معمولاً در داخل خانه آرام است و یک حیاط کوچک برایش کافی می باشد. همیشه در هوای گرم سایه و آب خنک در اختیارش قرار دهید. اصولاً آب و هوای خنک را ترجیح می دهد.

تاریخچه

تمامی ماستیف ها در اروپا بوجود آمده نژاد ماستیف تبتی می باشند. آنها یکی از قدیمی ترین نوع سگها می باشند. محققان در این گمانند که اولین ماستیف آسیایی توسط مرد هندی به نام آلکساندر 300 سال قبل از میلاد به یونان برده شده. یونانی ها سگها را به رومی ها معرفی کردند و رومی ها از آنها در نبرد سگها استفاده می کرند. کلمه "Mastiff" بر گرفته از کلمه لاتین "Masssivus" به معنای بزرگ گرفته شده است. محققان انگلیسی بر این باورند که ماستیف 500 سال قبل از میلاد توسط فنیقی ها به بریتانیا آورده شده و از آنجا به تمامی اروپا پخش شده است . بعضی ها بر این عقیده اند که قدمت ماستیف به 20000 سال می رسد. ماستیف برای کمک در جنگها و مسابقه های نبرد سگها در روم پرورش داده می شد. امروزه این سگ قدرتمند یک سگ نگهبان خوب و ترسناک شناخته شده است. نیپلین ماستیف برای پلس و ارتش ایتالیا و کشاورزان ، کارخانه ها مورد استفاده قرار گرفته می شده. ولو اینکه نیپلین ماستیف برای اولین بار در سال 1946 در ایتالیا دیده شده است ، این نژاد هنوز در آمریکا به ندرت یافت می شود.

پرسش و پاسخ

1 پرسش

جمال الدین آریایی راد سه شنبه 12 اردیبهشت 1402

با سلام
بی نظیر ، تشکر
از خوزستان-شوش

مدیر سایت شنبه 27 خرداد 1402

🙏🌸


نژاد سگ نیپلین ماستیف (Neapolitan Mastiff) عکس و ویدیو
نژاد سگ نیپلین ماستیف (Neapolitan Mastiff) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین