کوکاپو

Cockapoo

گروه: عروسکی

0 نظر

عکس کوکاپو

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
27.94 تا 35.56 سانتی متر
وزن
5.9 تا 8.2 کیلوگرم
طول عمر
12 تا 15 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ کوکاپو

مشاهده قیمت و خرید کوکاپو >

توضیحات

نژاد سگ کاکاپو یکی از نژادهای بامزه و پر طرفداری است که با ترکیب نژاد کوکر اسپانیل و پودل ایجاد می‌شود. این سگ نژاد اصیلی ندارد و باید از ترکیب این دو نژاد به وجود آید. سگ نژاد کاکاپو مهر و محبت کوکل اسپانیل را با خود دارا است و ظاهر بامزه آن به شدت ترکیبی از پودل و کوکر را نشان می‌دهد. این نژاد هوش بالایی دارد و برای افراد دارای آلرژی انتخاب بسیار مناسبی است. چرا که فرم موها موجب می‌شود تا کم‌تر ریسک آلرژی برای آن‌ها وجود داشته باشد. این نژاد در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها وجود دارد که با توجه به سلیقه شخصی می‌توانید دست به انتخاب بزنید. ارتباط این نژاد با کودکان بسیار مطلوب است. به همین دلیل انتخاب خوبی برای کودکان محسوب می‌شوند.

سگ نژاد کاکاپو به عنوان یک نژاد بامزه و دوست داشتنی شناخت می‌شود. این نژاد بامزه به شدت دوست داشتنی است و قدمت آن به سال های 1960 باز می‌گردد. این نژاد رد شرایط مختلف زندگی خودش را تطابق می‌دهد و نژاد نسبتا مقاومی شناخته می‌شود. این نژاد در خانه‌های آپارتمانی و حیاط دار می‌تواند همراه شما زندگی کند. ریز موهای بسیار کم این نژاد، یکی از مزایای عالی است که او را تبدیل به یک گزینه دوست داشتنی کرده است. شما برای یک زندگی شاد و حفظ سلامتی تان می‌توانید یک کاکاپو را انتخاب کنید. تربیت پذیری بالای این نژاد اصلی‌ترین مشخصه‌ای است که انگیزه خرید این نژاد را افزایش می‌دهد.

مشکلات سلامتی

مانند همه نژادها، کاکاپوها می توانند مستعد ابتلا به برخی از مشکلات و بیماری‌ها باشند. این نژاد در خطر ابتلا به دیسپلازی مفصل ران، عفونت گوش، بیماری های چشمی و مشکلات پوستی است.

خلق و خو

کاکاپوها به خاطر طبیعت دوستانه، مهربون و اجتماعی هستند. به همین دلیل با کودکان و سایر حیوانات به شدت خوب رفتار می‌کنند. اگر بخواهید این سگ را تبدیل به سگ خانواده کنید، با آموزش پذیری مطلوب می‌توانید این اقدام را تکمیل نمایید.

فعالیت بدنی

کاکاپوها سگ هایی با فعالیت متوسط هستند. آن‌ها نیاز به ورزش روزانه دارند و از بازی و پیاده روی لذت می برند، اما فعالیت بیش از حد آن‌ها چندان ضروری نیست. سگ های کاکاپو بسیار باهوش هستند و مشتاق یادگیری! اما بهتر است بدانید که تشویق مثبت و استفاده از روش‌های مطلوب که توسط رفتار شناس توصیه می‌شود، در پروسه آموزش آن ها بسیار کاربردی است.

پوشش

موهای سگ نژاد کاکاپو بسیار نرم است اما فرم موها مجعد هستند. جالب است بدانید که سگ‌هایی با این مدل مو می‌توانند به دلیل موریزی کم، انتخاب خوبی برای افراد با حساسیت به مو و تمیزی باشند.

شرایط نگهداری

کاکاپوها نیاز شدیدی به نظافت و شانه کشی روزانه دارند. به همین دلیل باید حداقل یک الی دو بار در طول روز اقدام به شانه کشی موها کنید و با استفاده از شانه های گره باز کن، موها را تمیز کنید. استفاده از مسواک برای نظافت دهان و دندان این نژاد نیز ضروری است.

تاریخچه

وقتی صحبت از سگ‌های دو رگه به میان می‌آید، باید بدانید که این نژادها گاهی به شکلی شگفت انگیز مقاوم و قوی هستند. تاریخچه نژاد کاکاپو به دهه 1960 باز می‌گردد. احتمالا اولین تولید مثل دو نژاد کوکر و پودل به صورت تصادفی رخ داده است.  اما نتیجه خوشحال‌کننده این بود که توله سگ هایی باهوش، بدون موریزی، دارای موهای پشمالوی فر فری و طبیعتی دوست داشتنی از ویژگی‌های مهمی هستند که در این نژاد ایجاد شده است.  این توله ها با استقبال خوبی مواجه شدند و با تغییر اسم به عنوان یک نژاد پذیرفته شده شناخته شدند! امروزه تلاش‌هایی برای ایجاد استانداردهای نژادی و تکثیر کاکاپو وجود دارد که تبدیل شدن به یک نژاد واقعی را منجر شده است. به این ترتیب باید حاصل تولید مثل این نژاد توله‌هایی با صفات یکسان ایجاد کند. شاید جالب باشد که بدانید گران قیمت‌ترین نژاد میکس مربوط به همین کاکاپو است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که این نژاد به دلیل رفتار مطلوب، روحیه شیرین و شیطنت‌های دوست داشتنی مورد توجه قرار گرفته است. هنگامی که کاکاپو بیشتر شناخته شد، محبوبیت او افزایش چشم گیری پیدا کرد. بسیاری از پرورش دهندگان کاکاپو، تلاش می‌کنند تا از این نژاد یک نژاد اصیل بسازند. آن‌ها از تلاقی چند نسلی استفاده می‌کنند تا نتیجه نهایی یک نژاد با ویژگی های ثابت باشد. پس از این تلاش‌ها، باشگاه کاکاپو آمریکا در سال 1999 تشکیل شد. این باشگاه پرورش کاکاپوهای چند نسلی را ترویج می‌کند، زیرا این روش قرار است به توله‌ها کمک کند تا ویژگی‌های مطلوبی را حفظ کنند که در همه سگ‌های نسل اول دیده نمی‌شود!

آنها همچنین دارای استانداردهای نژادی هستند و هدف آنها "دیدن کاکاپوهای واقعی با خطوط نسلی است که می تواند ریشه های اصلی آنها را از AKC/CKC Cocker Spaniel ها و AKC/CKC Poodle ها ردیابی کرد." اداره ثبت کاکاپوهای آمریکای شمالی نیز در تلاش است تا کاکاپو را به عنوان یک نژاد زنده معرفی کند. این گروه در سال 1999 تشکیل شد و برای کاکاپوهایی که نتایج پرورش نسل اول تا ششم هستند گواهینامه ارائه می کند. به گزارش این انجمن، یک کاکاپو واقعی فقط یک تلاقی هدفمند و برنامه ریزی شده از  یک سگ  نژاد کوکر اسپانیل اصیل با یک پودل اصیل است! جدایی از فلسفه‌های پرورش، محبوبیت کاکاپو اصلی‌ترین انگیزه برای این کار است که هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود! به گفته بسیاری از افراد کاکاپو چیزی فراتر از یک نژاد میکس خواهد بود و با تلاش‌های گسترده، این نژاد تبدیل به یک نژاد بسیار دوست داشتنی می‌شود.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ کوکاپو (Cockapoo) عکس و ویدیو
نژاد سگ کوکاپو (Cockapoo) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین