برندودل

Bernedoodle Dog

گروه: هیبرید

0 نظر

عکس برندودل

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
نر 43 تا 74 سانتی متر ماده 31 تا 59 سانتی متر
وزن
نر 9 تا 41 کیلوگرم ماده 6 تا 33 کیلوگرم
طول عمر
15 تا 18 سال
تعداد توله 4 تا 6 توله
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ برندودل

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید برندودل >

توضیحات

به طور کلی سگ برندودل در سه نوع زیر پرورش یافته اند: • حالت استاندارد | • حالت مینیاتوری | • حالت تاینی. چشم‌های سگ‌ نژاد برندودل معمولا به رنگ قهوه‌ای و قهوه‌ای تیره است. طرح گوش‌های این سگ به حالت مثلثی است که بینی کوچک و سیاه آن جلوه بسیار زیبایی به سگ برندودل می‌دهد. برندودل سگ دورگه‌ای است که از تولید مثل دو نمونه از بهترین نژادهای دنیا یعنی پودل و برنس مانتن داگ خلق شده است. سگ نژاد برندودل بسیار سخت کوش است که این خصوصیت خود را از والدین پودل به ارث برده است. برندودل سگی باهوش و فعال است؛ اما در مواقع لازم و ضروری می‌تواند کار کند. یکی از بارزترین ویژگی‌هایی که سگ برنودل را خواستنی‌تر می‌کند، آرام و کم سروصدا بودن آن است. در مقابل، شخصیتی بسیار سرسخت و مرموزی دارد.

مشکلات سلامتی

برندودل‌ها نسبت به والدین خود سگی بسیار سالم و سرحالی هستند. در واقع، اگر تولید و گسترش نسل از نژاد‌های خالص صورت بگیرد، باعث بروز بیماری‌های ژنتیکی می‌شود. از سوی دیگر، برندودل که نژادی دورگه و پیوندی دارد، خطر ابتلا به این دسته از بیماری‌ها را کاهش می‌دهد. سگ برندودل یک نژاد کاملا جدید و تازه‌ای است؛ به همین دلیل است که اطلاعات جامع و کاملی از مشکلات سلامتی آن به‌دست نیامده است. اما به‌طور کلی، بیماری‌هایی که ممکن است سگ برندودل به آن مبتلا شود، به شرح زیر می‌تواند باشد: • دیسپلازی مفصل ران، • دیسپلازی آرنج، • مشکلات چشمی مانند انواع آلرژی‌ها، • مشکلات استخوانی، • التهابات پوستی. دیسپیلازی مفصل ران یک وضعیت سخت و دردناکی را برای سگ به ارمغان می‌آورد که در صورت مداوا نشدن باعث لنگش سگ خواهد شد. دیسپلازی آرنج نیز ممکن است به دلیل عدم رشد صحیح غضروف یا تغذیه نامناسب سگ باشد؛ به ‌طور کلی، علل اصلی این مورد تا به امروز شناخته نشده است. در این اختلال نیز به دلیل رشد غیر صحیح و ناهماهنگ استخوان طی گذر زمان، عوارضی همچون درد و لنگش دیده خواهد شد. اما دلیل مشکلات پوستی ایجاد شده در سگ می‌تواند به دلیل لیسیدن بیش از حد یا خارش باشد که نتیجه این اختلال، تورم و قرمزی پوست خواهد بود. اگر توله نژاد برندودل بیشترین ژن را از برنس مانتن داگ به ارث برده باشد احتمال مبتلا شدن به مشکلات استخوانی نیز افزایش خواهد یافت. در نهایت، همه سگ‌ها در هر نوع نژادی احتمال ابتلا به بیماری‌های مختلفی را خواهند داشت، اما برندودل نسبت به سایر نژادها یک نژاد کاملا سالم و قابل اطمینان است.

خلق و خو

برندودل سگی بسیار زیبا، احمق، جذاب و وفادار و بسیار آموزش‌پذیر است. سگ نژاد برندودل را می‌توان یک همراه بامحبت و بازیگوش دانست. هوش و حواس این نژاد از سگ پودل و خلق و خوی آن از سگ کوهستانی برن به ارث رسیده است. برندودل‌ها عاشق وقت گذراندن با سرپرست خود به ویژه کودکان هستند. برندودل، سگی بسیار حساس و مهربان و فداکار است که تمایل بسیار زیادی به توجه و نوازش دارد. به طور کلی، سگ برندودل، شخصیتی کاملا مهربان و اجتماعی دارند و در صورتی که تربیت درست و آموزش صحیح دیده باشد، می‌تواند به راحتی با سایر سگ‌ها و نوزادان و کودکان ارتباط برقرار کند. همانطور که مطلع هستید، لجبازی یکی از بارزترین خصوصیت‌ اخلاقی برنس مانتن داگ‌ها است، به این دلیل، ممکن است برخی از برندودل‌ها در دوران تولگی نسبت به آموزش‌های داده شده لجاجت خاصی از خود نشان دهد. به هیچ وجه، نگران این موضوع نباشید؛ چرا که این مقاومت‌ها و لجبازی‌ها با رسیدن به دوره نوجوانی از بین خواهد رفت. سگ نژاد برندودل حین مواجه با غریبه دچار ترس و استرس می‌شود، به این منظور یکی از اصلی‌ترین و مهم ترین عملی که بعد از خرید این نژاد باید انجام دهید، شروع اجتماعی کردن آن در همان دوره تولگی است. برندودل سگی بسیار باهوش و فعال است که به سرعت آموزشات و دستورات داده شده را می‌پذیرد و انجام می‌دهد. سگ برندودل از سطح انرژی بسیار بالایی برخوردار است و علاقه شدیدی به دیده شدن و همیشه مورد توجه بودن دارد.

فعالیت بدنی

سگ نژاد برندودل سگی بسیار مشتاق و فعال است که برای تخلیه انرژی خود حداقل به 3 ساعت پیاده روی روزانه نیاز دارند. یک پیاده روی طولانی مدت عامل خوبی برای تقویت حلقه بین سگ نژاد برندودل و انسان و همچنین، خوشحال کردن این نوع از سگ‌ها می‌تواند باشد. طبیعت سگ برندودل پرانرژی و بازیگوشی است؛ پس حین ورزش و پیاده روی از او غافل نشوید؛ چرا که علاقه شدیدی به دویدن و انجام فعالیت ‌های ورزشی به همراه سرپرست خود را دارد. سگ برندودل در خانواده‌های کم تحرک به شرط انجام پیاده روی روزانه به‌صورت متوالی می‌توانند زندگی و رشد کنند؛ در غیر این صورت، دچار اختلالات روحی و روانی و جسمی خواهند شد.

پوشش

سگ نژاد برندودل دارای پوشش‌های متفاوتی است که به عنوان آراسته ترین و ضد حساسیت ترین سگ‌ها شناخته می‌شوند. کلا یا شباهت بیشتری به پودل داگ یا به برنس مانتن داگ دارند. تمامی سگ‌های این نژاد از موهای فرفری و موجداری برخوردار هستند. البته گاهی اوقات حالت موی آن‌ها ممکن است رو به حالت صافی یا کلا صاف باشند. موهای پرپشت سگ برندودل بدن او را در برابر آب و هوای سرد و سوزناک زمستان و همچنین، در فصل گرم سال نیز از او در برابر اشعه خورشید و گرمای بیرون از محیط خانه حفظ می‌کند. اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که به موی سگ آلرژی دارید، سگ برندودل می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. ترکیب رنگی این سگ‌ها به‌صورت سفید، مشکی، قهوه‌ای یا سفید و قهوه‌ای، مشکی قهوه‌ای، سفید مشکی، سمور سیاه، آبی، کرم، حنایی و زرد است. مدت زمان دقیق کوتاه کردن موی برندودل بستگی به میزان رشد موهای آن دارد. همانطور که اشاره شد، حالت موهای سگ نژاد برندودل، فرفری است که ریزش کمی نیز دارد؛ به این منظور سرپرست آن باید به نظافت موهای این نوع سگ‌ها توجه بسیاری کنند. از سوی دیگر، هر چه موها پر پیچ و خم و فرفری تر باشد، تمیز و مرتب کردن آن‌ها نیز دشوارتر خواهد بود؛ بنابراین، موهای آن‌ها باید به‌صورت متوالی شانه زده شود تا از مات شدن، گره خوردن و حالت کرکی شدن آن‌ها جلوگیری شود.

شرایط نگهداری

در نهایت این نوع سگ‌ها تمایل شدیدی به همراهی کردن انسان‌ها در طول روز و وقت گذراندن و بازی کردن با آن‌ها دارند. در نتیجه این نژاد بیشتر مناسب کسانی است که زمان کافی را برای بازی با سگ و توجه به آن صرف می‌کنند. همانطور که در ابتدا اشاره شد، برندودل‌ها در مدل‌های مینیاتوری، تاینی و استاندارد پرورش یافته‌اند که بیشتر نوع مینیاتوری آن مناسب نگهداری در آپارتمان و... است. سگ برندودل نوع استاندارد بهتر است در یک فضای باز و حیاط دار نگهداری شود. به طور کلی، این نژاد نیاز به فضای شخصی خاصی ندارد و تنها به نیازهای روحی و جسمی آن رسیدگی شود، کافی است و باعث می‌شود اختلالی در روند زندگی و محیط زندگی شما ایجاد نکند. برندودل‌ها بسیار زیرک و باهوش هستند، به این منظور، رفتارهای بد و ناپسند را به سرعت یاد می‌گیرند، پس باید به آموزش آن‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشید تا به‌صورت متوالی و همیشگی باشد. در انتها به پیاده‌روی روزانه برندودل اشاره می‌شود؛ چرا که این عمل برای جنب و جوش، تخلیه انرژی و همچنین، انجام فعالیت‌های بدنی مورد نیاز برای آن بسیار مناسب است. در رابطه با نوع نظافت این نوع سگ‌ها باید به اطلاع شما برسانیم که حمام سگ‌های برندودل تنها در صورت لزوم باید انجام شود و به هیچ عنوان، نباید به‌دلیل وسواس بیش از حد شما به سگ استرس وارد شود. همچنین، نظافت ناخن و گوش و چشم نیز باید به صورت متوالی در مدت زمان‌های مشخص شده انجام شود تا از عفونت چشم و گوش سگ برندودل جلوگیری شود.

تاریخچه

از همان ابتدا هدف از پرورش سگ برندودل خلق یک سگ همراه، مهربان و وفادار بوده است. برندودل سگ دورگه‌ای است که از تولید مثل دو نمونه از بهترین نژادهای دنیا یعنی پودل داگ و برنس مانتن داگ خلق شده است. این نژاد توسط انجمن سگ‌های پیوندی بین المللی، انجمن سگ‌های دورگه‌‌ آمریکا و همچنین، سگ‌های پیوندی به ثبت رسیده است.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ برندودل (Bernedoodle Dog) عکس و ویدیو
نژاد سگ برندودل (Bernedoodle Dog) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین