کرلی کتد رتریور

Curly Coated Retriever

گروه: ورزشی

0 نظر

عکس کرلی کتد رتریور

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
63 تا 69 سانتی متر
وزن
29 تا 36 کیلوگرم
طول عمر
8 تا 13 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ کرلی کتد رتریور

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید کرلی کتد رتریور >

توضیحات

كرلي كتد رتريور سگي است بزرگ جثه ، سرسخت با پوشش خارجي موجدار. پوشش خارجي ضخيم مشكي و يا جگري رنگ آن همراه با فرهاي ريز موجب حفاظت پوست حيوان در برابر خارها و آبهاي يخ زده و سرد مي شود. حتي اين موهاي فر موجدار تمامي سر ، گردن ، دم و گوشهاي حيوان را نيز پوشانده است. تنها صورت ، جلوي پاها و زانو داراي موهاي صاف مي باشد. طول بدن بيشتر از ارتفاع ، ستون فقرات صاف و دست و پاها عضلاني مي باشند. رنگ بيني در سگهاي مشكي سياه رنگ و در سگهاي قهوه اي رنگ جگري مي باشد. دندانها منظم روي يكديگر قرار مي گيرند. گوشها كوچك و آويزان ، چشمها مشكي و يا فندقي رنگ و دم بلند و صاف مي باشد.

مشکلات سلامتی

معمولاً مشكلات كفل ،‌آب مرواريد و مشكلات چشم از بيماريهاي قابل ذكر مي باشد.سگهای بسیار سالمی هستند.

خلق و خو

باوفا ، مشتاق براي خشنود نمودن صاحبش ،‌مقرور و با اعتماد بنفس است. بسيار باهوش و با استعداد براي يادگيري. شيطان و حساس. اين نژاد براي همه كس توصيه نمي شود ، چراكه از سنين پايين به آموزشهاي جدي ، آرام و سرسختانه يك مربي خوب نيازمند است. پرمحبت و بسيار خوب با كودكان. بايد از تولگي بخوبي اجتماعي شود و به ساير حيوانات عادت كند. مي تواند ديدبان و محافظ بسيار خوبي براي اعضاي خانواده باشد. عاشق شنا كردن است و همراه بسيار خوبي براي افرادي كه به ورزش و فعاليت هاي بدني خارج از منزل علاقه دارند. بلوغ كامل اين سگ در حدود 3 سالگي رخ مي دهد.

فعالیت بدنی

كرلي كتد سگي است پر انرژي كه به فعاليت بدني و فكري زيادي نياز دارد تا احساس شادي كند. بهتر است كه اين ورزش با شنا كردن و باز آوردن اشياء همراه باشد.

پوشش

آراستن پوشش مضاعف موجدار اين نژاد آسان مي باشد. بعد از شست و شو نبايد برس و يا شانه كشيده شود. ريزش مو در اين نژاد متوسط است.

شرایط نگهداری

بسيار پر انرژي ، خستگي ناپذير و عاشق شنا. براي نگهداري در آپارتمان توصيه نمي شود و به حداقل يك حياط بزرگ نياز دارد. اما اصولاً در داخل خانه آرام است. به بودن در كنار اعضاي خانواده علاقه مند است و نبايد او را تمام طول روز در حياط رها كرد.

تاریخچه

يكي از قديمي ترين اعضاي خانواده رتريورها است. از قرن 18 ميلادي در انگلستان كه زادگاه اصليش مي باشد براي شكار پرورش مي يافته است. اجداد او را نژادهاي Close Curled English Waterdog ، Old Water Spaniel و Newfoundland‌ تشكيل مي دهد. شناگر بسيار خوبي است با فكي نرم براي باز آوردن اردك و بلدرچين شكار شده. در استراليا ، نيوزلند و خصوصاً آمريكا از شهرت بالايي برخوردار است. در سال 1924 در آمريكا و 1900 در انگلستان به شهرت رسيد.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ کرلی کتد رتریور (Curly Coated Retriever) عکس و ویدیو
نژاد سگ کرلی کتد رتریور (Curly Coated Retriever) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین