سوئیس شپرد سفید

White Swiss Shepherd

گروه: سگ گله

0 نظر

عکس سوئیس شپرد سفید

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
نر 55 تا 66 سانتی متر ماده 53 تا 61 سانتی متر
وزن
نر 30 تا 40 کیلوگرم ماده 25 تا 35 کیلوگرم
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ سوئیس شپرد سفید

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید سوئیس شپرد سفید >

توضیحات

شناخت ساختار بدنی هر نژاد به عنوان پارامتری مطرح در انتخاب مدنظر قرار می‌گیرد. به همین دلیل باید از لحاظ بدنی، جزییات این نژاد را بشناسید.
•    ناحیه بالایی بدن سگ: ناحیه بالایی بدن سگ بسیار قوی و عضلانی است. شما میتوانید  طول کشیده و قدی نسبتا متوسط رو به بلند را مشاهده کنید.
•    پشت: سطح پشتی کمرسگ، به صورت شیب دار است.
•    کمر: در ناحیه کمر این نژاد میتوانید ماهیچه‌های بسیار قوی و فرم داری را مشاهده کنید. به دلیل پوشش موهای متراکم، این خط ماهیچه در حالت عادی قابل مشاهده نیست مگر با لمس کردن بدن سگ.
•    کروپ یا ناحیه منتهی به دم: ناحیه‌ باسن یا قسمتی که دم سگ شروع می‌شود، شیبی ملایم دارد و به بهترین شکل ممکن ابعادی متوسط را نشان می‌دهد.
•    سینه: ناحیه سینه در این نژاد خیلی پهن نیست. تقریبا شیب این ناحیه 50% از ارتفاع جثه سگ را به خودش اختصاص داده است. در اواسط این شیب در ناحیه سینه، دست‌ها و آرنج سگ قرار دارد که به خوبی امکان حرکت را فراهم می‌کند.
•    زیر خط شکم: پهلوهای باریک در سگ نژاد سوئیس شپرد سفید، شکل و فرمی ورزشی برای این نژاد ایجاد می‌کند.
•    دم: دم خوش فرم و سفید رنگ در این نژاد سگ، به خوبی میتواند فرم زیبا و جذابی را نمایش دهد. شاید جالب باشد که بدانید این سگ در حالت استراحت دم خود را به پایین آویزان می‌کند و شکل و فرمی شمشیر مانند دارد.
 

گالری

سوئیس شپرد سفید
سوئیس شپرد سفید
سوئیس شپرد سفید

مشکلات سلامتی

به همان میزان که آگاهی از ظاهر و ویژگی‌های آن ضروری است، باید اطلاعات جامعی در خصوص مشکلات رایج در سگ‌های این نژاد کسب کنید. در بعضی مواقع کم بودن تراکم مو خصوصا در نواحی پشت گوش و بالای دم دیده می‌شود. لب و بینی این نژاد به رنگ مشکی است اما در برخی موارد ازبین رفتن رنگدانه‌ها نیز مشاهده شده است. شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید گوش این نژاد در بعضی موارد به شکل ایستاده نیست و فرم مثلثی خودش را حفظ نمی‌کند! این موضوع وابسته به کیفیت نژاد و پارامترهایی مثل تغذیه است. گاهی شیب ستون فقرات این نژاد کمتر می‌شود که این موضوع نیز وابسته به عوامل نژادی است. موهای مجعد چندان برای این نژاد تعریف شده نیست اما در بعضی مواقع سوئیس شپرد سفید رنگ با موهای مجعد و کمی بلند خودش را نشان می‌دهد. این نژاد معمولا سگ های پرخاشگر یا بیش از حد خجالتی  ندارد! مگر در شرایطی که تربیت اشتباهی صورت گرفته یا تجربیات خاص در زندگی سگ زمینه ساز چنین واکنش‌هایی شده باشد. ناهنجاری‌های فیزیکی کاملا نمایان‌گر ناخالصی در این نژاد است. بروز رفتارهای خاص، حالت دهان چروکیده و آویزان در کنار کاهش رنگدانه‌های پاستیل پنجه ها همگی نمایان‌گر عدم خلوص نژاد است.

خلق و خو

شناخت رفتار و خلق و خوی سگ‌ها به شما امکان می‌دهد تا بتوانید با آگاهی بیشتری در این خصوص تصمیم بگیرید. سگ نژاد سوئیس شپرد سفید رنگ خلق و خوی سرزنده و متعادلی دارد. این نژاد از انجام کار لذت می برد و توجه و توانایی خوبی برای آموزش دارد. به همین دلیل می‌توانید با خیال آسوده تمام آموزش‌های لازم را ارائه کنید و دوست مهربان‌تان با دقت و تمرکز بالا آن‌ها را بیاموزد. رفتار این نژاد به شدت دوستانه و محتاطانه است. رفتار اجتماعی قابل قبول در کنار متعهد به صاحب خود، از جمله ویژگی‌های مهمی است که موجب محبوبیت این نژاد شده است. معمولا پرخاشگری در این نژاد به میزان بسیار کمی دیده می‌شود و محرک‌ها عامل ایجاد چنین واکنش‌هایی هستند.  شپرد سوئیسی سفید رنگ، سگی شاد است که برای آموزش و زندگی در کنار انسان در دسته بندی سگ‌های آسان قرار می‌گیرد و پیچیدگی‌های رفتاری یا ناهنجاری خاصی ندارد! به دلیل رفتار اجتماعی مطلوب و انعطاف پذیری عالی در مواجهه با انسان‌ها یا سایر حیوانات، می‌توان ادعا کرد که این نژاد به شدت دوست داشتنی است.

فعالیت بدنی

اطلاع از ظاهر کلی و مشخصات این نژاد، به شما کمک می‌کند تا استایل کلی آن را بشپاسید. سگ سوئیس شپرد سفید یک سگ قدرتمند، عضلانی و زیباست که با ابعادی متوسط  و گوش‌های ایستاده شناخته می‌شود. این نژاد با فاصله نسبتا متوسط قدی مناسب برای دویدن دارد. شکل و ظاهر این نژاد هرچند به عنوان سگ خیلی بزرگ یا قد بلند شناخته نمی‌شود، اما در نوع خود می‌تواند با استایلی زیبا و دونده شناخته شود. بدن این نژاد شکل مستطیلی نسبتاً بلندی دارد.

پوشش

شناخت پوست و مو در این نژاد برای هر شخصی که قصد انتخاب نژاد داشته باشد، ضروری است. شما می‌توانید با درک عمیق از مشخصات پوست و مو سگ نژاد سوئیس شپرد سفید، انتخاب خوبی را رقم بزنید. در این نژاد پوست سگ هیچ چین و چرکی ندارد و رنگدانه‌های آن کاملا روشن به رنگ سفید است. موهای این نژاد دو لایه و بسیار متراکم است. پوشش ابتدایی موها پر از موهای متراکم، کوتاه و مقاوم است. پوشش موها محافظ پوست است و لایه رویی آن پر از موهای بلندی است که ظاهر زیبای بدن سگ را نمایش می‌دهند. در ناحیه گردن و پشت پاها، موها کمی بلندتر است. وجود موهای موج دار در بعضی از سگ‌های این نژاد مشخصه‌ای جذاب است. رنگ موها سفید است و ساختاری بسیار متراکم را نشان می‌دهد.

تاریخچه

حتما برای شما هم جالب است که بدانید سگ های نژاد سوئیس شپرد به رنگ سفید، به مرور در ایالات متحده آمریکا و کانادا، به عنوان یک نژاد متمایز و دوست داشتنی شناخته شده‌اند. اولین سگ های این نژاد در اوایل دهه 70 در سوئیس دیده شدند. سگ نر آمریکایی به نام "Lobo" که در 5 مارس 1966 به دنیا آمد، را می توان به عنوان مولد این نژاد در سوئیس شناسایی کرد. توله‌های این نژاد به عنوان نوادگان و نسل‌های اولیه این نژاد در Swiss Stud Book (LOS) ثبت شده‌اند. شاید برای شما هم سوال باشد که در خصوص LOS بدانید. کتاب نامه ثبت شده سوئیس (LOS) یک سازمان ثبت نژاد سگ در سوئیس، که مسئول درج اطلاعات سگ‌ها در این کشور است. این سازمان اطلاعات مربوط به نژاد، نسل و مشخصات فیزیکی سگ‌ها را دریافت و ثبت می‌کند تا از آن‌ها به عنوان سگ‌های اصیل و نژاد دار اطلاعات جامعی را ارائه کند. سگ نژاد سوئیسی شپرد سفید رنگ، به مرور در سراسر اروپا دیده شد و نسل او هر روز بیشتر و بیشتر شد. در سال 1991، این نژاد به عنوان یک شناخته شده و جدید در LOS ثبت گردید.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ سوئیس شپرد سفید (White Swiss Shepherd) عکس و ویدیو
نژاد سگ سوئیس شپرد سفید (White Swiss Shepherd) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین