پامسکی

Pomsky

گروه: هیبرید

0 نظر

عکس پامسکی

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
25 تا 38 سانتی متر
وزن
15 تا 17 کیلوگرم
طول عمر
12 تا 15 سال
تعداد توله 5 توله
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ پامسکی

مشاهده قیمت و خرید پامسکی >

توضیحات

پامسکی نژاد زیبایی است که از آمیزش سیبرین هاسکی و پامرانیان به وجود آمده است .با توجه به این دو نژاد پامسکی دارای خصوصیات خوب و خصایص مثبت رفتاری و فیزیکی از هر یک از والدین میباشد . مطالب زیادی میتوان از این نژاد گفت منتها در مجموع اگر شما به سگی پشمالو،باهوش و بازیگوش علاقه مند هستید، انتخابتان عالی بوده!

گالری

پامسکی
پامسکی
پامسکی

مشکلات سلامتی

همانطور که در پیش اشاره شد این نژاد از آمیزش پامرانیان و هاسکی بوجود آمده. درست همانند انسانها این نژاد میتواند انواع مختلفی از ظاهر را داشته باشد و DNA هر کدام از والدین و اجداد در ترکیب رنگ پوشش ، جثه وخصوصیات رفتاری موثر خواهد بود . در صورتی که DNA هاسکی قویتر باشد معمولا توله ها بلند قامت تر و در صورتی که DNA پامرانیان چیره شود معمولا توله ها کوتاه تر میشوند . در مجموع هدف پرورش دهنده ها تولید نژادیست که ظاهر هاسکی را با جثه کوچکتر مانند پامرانیان دارا باشد.

خلق و خو

خصوصیات رفتاری این نژاد میتواند تا حدودی متفاوت باشد. به هرحال از لحاظ خصوصیات فکر و روانی هر دو نژاد (هاسکی-پامرانیان)مشابه هستند. به راحتی تایید خواهید کرد که این نژاد بسیار باهوش، دوست داشتنی و بازیگوش است. از آزرده شدن خوشش نمیاد پس حواستان باشد که کودکان آزارشان ندهند اما در مجموع این نژاد خطرناک برای کودکان شناخته نشده.

فعالیت بدنی

پامسکی ها نیازهای ورزشی متوسطی دارند که باید حداقل با یک پیاده روی مناسب در روز برآورده شود. همچنین آنها می توانند انرژی بالایی داشته باشند و ممکن است قبل از استراحت، به جلسات بازی اضافی نیاز داشته باشند. پوشش ضخیم پامسکی ها، آنها را برای هوای سرد متناسب می کند، بنابراین آماده باشید تا در تمام طول سال آنها را در بیرون از منزل همراهی کنید. آنها همچنین در کار با اسباب بازی هایی که باعث تحریک ذهنی آنها می شود به خوبی عمل می کنند، زیرا پامسکی ها سگ های باهوشی هستند که اگر به چالش کشیده نشوند ممکن است بی حوصله و کسل شوند. آموزش پامسکی ها می تواند دشوار باشد، زیرا بعضی از آنها لجبازی را از سیبرین هاسکی به ارث برده اند، اما اگر انگیزه های غذایی برای آنها فراهم کنید و تحسین فراوانی به آنها منتقل کنید، می توانید چیزهای جدیدی به آنها بیاموزید.

پوشش

پامسکی نژاد زیبایی است که دارای پوشش خارجی دو لایه میباشد . پوشش بیرونی میتواند گاه به بلندی نژاد پامر و گاه کوتاهتر باشد . به برس کشیدن حداقل دو بار در هفته نیاز دارد .اما برش کشیدن روزانه درخشش پوشش را حفظ میکند و موهای مرده را جدا میکند. استحمام یک یا دو مرتبه در ماه کفایت میکند.

شرایط نگهداری

هردو نژاد والدین سگهای باهوشی هستند که این امر تربیت پامسکی را آسان میسازد . در هر شرایطی چه داخل و چه خارج از منزل خودش را تطبیق میدهد و به راحتی زندگی میکند . در طول روز نیاز به بازی کردن و فعالیت متناسب مانند پیاده روی دارد. اگر حیاط باشد خودش با دویدن سرگرم میشود منتها داشتن حیاط الزامی نیست. در فصول گرم بهتر است در جای خنک نگهداری شود .اگر داخل منزل است کولر و اگر بیرون نگهداری میشود سایبان و آب خنک در اختیارش باشد.

تاریخچه

تاریخچه نژاد پامسکی طولانی نیست، بیشتر به این دلیل که این نژاد اخیراً از طریق لقاح مصنوعی طراحی و پرورش یافته است. از آنجا که نژادی بسیار جدید است، بیشتر استانداردهای مربوط به شکل ظاهری یا خصوصیات آن، هنوز وجود ندارد. چندین سال و نسلهای متمادی دیگر طول می کشد تا یک نژاد، شناخته شود و استانداردهای آن شکل بگیرد. باشگاه آمریکایی پامسکی، گروهی است که در تلاش است تا این نژاد را رسماً به ثبت برساند، اگرچه قبل از وقوع این امر، این نژاد باید با ویژگی های مشخص و ثابت پرورش یابد. در حال حاضر، پامسکی ها می توانند از نظر ظاهری و خلق و خو، حتی با والدین یکسان، بسیار متفاوت باشند، بنابراین استانداردهای این نژاد به زودی ممکن نیست. اگر به داشتن یک پامسکی تمایل دارید، حتما از یک پرورش دهنده مسئول و معتبر آنرا تهیه کنید. چنانچه پرورش دهنده ای را نمی شناسید می توانید از پاپی یاب جهت یافتن یک پرورش دهنده قابل اعتماد کمک بگیرید.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ پامسکی (Pomsky) عکس و ویدیو
نژاد سگ پامسکی (Pomsky) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین