شتلند شیپداگ

Shetland Sheepdog

گروه: سگ گله

0 نظر

عکس شتلند شیپداگ

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
33 تا 40 سانتی متر
وزن
6 تا 12 کیلوگرم
طول عمر
12 تا 15 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ شتلند شیپداگ

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید شتلند شیپداگ >

توضیحات

نژاد شتلند شیپداگ نمونه کوچک از راف کولی می باشد. از زاویه کنار صورت به دو قسمت توسط ماهیچه ای که از گوش ها تا پوزه ادامه دارد ، جدا شده است. زاویه بین پیشانی و پوزه ملایم است. دندانها همانند قیچی بر روی یکدیگر سوار می شوند. بینی سیاه رنگ است. چشمها بادامی شکل و به رنگ مشکی می باشند. رنگ آبی چشمها در سگهای رنگ طوسی قابل قبول است. 4/3 گوش تیره و نوک آن به سمت جلو افتاده است. گردن قوس دارد و عضلانی ، دم پر مو ، صاف و افتاده می باشد. (گاهاً دو دارای پیچ ملایمی است). بعضی اوقات ناخنها را با عمل جراحی خارج می کنند. پوشش خارجی مضاعف و در سرتاسر بدن به جز ناحیه سر و پاها بلند می باشد. طول موهای اطراف گردن بلندتر است و پوشش بیرونی صاف و زبر می باشد ، پوشش زیرین نرم و کوتاه است. در رنگهای سفید – طوسی ، مشکی – سفید ، قهوه ای – سفید یافت می شود.

امتیاز

انطباق پذیری

سازگاری خوب با زندگی آپارتمانی
خوب برای صاحبان تازه کار
سطح حساسیت
تحمل تنهایی
تحمل آب و هوای سرد
تحمل آب و هوای گرم

رفتار دوستانه

محبت با خانواده
سگ های بسیار علاقمند به کودکان
رفتار دوستانه با دیگر سگ ها
رفتار دوستانه با غریبه ها

نیازهای سلامتی و نظافت

میزان ریزش مو
پتانسیل ریزش آب دهان
راحتی در نظافت
سلامت عمومی
استعداد اضافه وزن پیدا کردن
اندازه

قابلیت آموزش

راحتی آموزش
هوش
علاقمندی به ور رفتن با دهان
تعقیب طعمه
گرایش به واق واق کردن یا زوزه کشیدن
علاقه به ولگردی

نیازهای جسمی

سطح انرژی
نیرومندی
احتیاج به تمرین
علاقمند به بازیگوشی

مشکلات سلامتی

اضافه وزن پیدا کردن ، بیماری های چشمی و ارثی و در رفتگی کاسه زانو همانند راف کولی قابل ذکر می باشد.

خلق و خو

شتلند شیپداگ سگی است با وفا و مشتاق که یک همراه فوق العاده را تشکیل می دهد. مطیع ، هوشیار و دارای خلق و خویی دوست داشتنی است. نسبت به اعضای خانواده باوفا و پر محبت است. این نژاد به بودن در کنار مردم محتاج است. بهتر است از تولگی به خوبی اجتماعی شوند. سگهای دیدبان و گار خوبی هستند ، حساس به تُن صدا می باشند. این سگ از شما فرمانبرداری نمی کند اگر احساس کند به آنچه دستور می دهید اعتقاد ندارید و یا اگر با صدای خشن با او صحبت کنید. آنها به صاحبی آرام اما قدرتمند نیاز دارند و باید افراد خانواده ای که با آنها بزرگ می شوند همگی با اعتماد بنفس و فرمانده باشند. بسیار باهوش ، سرزنده و آموزش پذیر می باشند. شتلند شیپداگ یکی از تیز هوش ترین نژادهاست باید آن را مشغول نگه داشت. حس چوپانی هنوز هم در بسیاری از آنها یافت می شود و این وظیفه را از رهبری گله های گاو تا گوسفندهای کوچک به نحو احسنت انجام می دهند. به تعقیب علاقه زیاد دارند. اما باید به او آموزش داد تا به تعقیب ماشین ها نپردازد و در امکان عمومی همیشه از قلاده استفاده نمایید. به دلیل زیبایی منحصر به فرد و رفتار مهربانش از شهرت زیادی برخوردار است. نسبت به غریبه ها و خصوصاً کودکان بی اعتماد است. به غریبه ها پارس می کتند و از نوازش شدن توسط آنها لذت نمی برد بلکه ممکن است غر زند و یا گاز بگیرد. با مراجعه شدن و یا ورود افراد نا آشنا پشت وسایل پنهان می شود. اما تمامی این ناهنجاریهای رفتاری می تواند با رهبری و تربیت یک صاحب با تجربه برطرف شود.

فعالیت بدنی

این نژاد پر انرژی و نیاز به فعالیت بدنی منظم دارد. پیاده روی های روزانه و گاهاً دویدن بدون قلاده در اماکن محصور پیشنهاد می شود.

پوشش

آراستن پوشش خارجی شتلند شیپداگ آسانتر از آنچه به نظر می رسد ، می باشد. به برس کشیدن منظم نیاز دارد و بهتر است قبل از شروع کمی به موها آب بپاشید. گره ها را قبل از اینکه به حالت نمدی شود باز کنید. ریزش موی فصلی زیاد دارد. پوشش زیرین 2 بار در سال در فصول بهار و پاییز ریزش دارد. این نژاد به تمیز بودن خود اهمیت می دهد. از شامپو خشک و یا استحمام فقط در مواقع خیلی اظطراری استفاده نمایید.

شرایط نگهداری

برای زندگی در آپارتمان مناسب می باشد به شرط آنکه فعالیت بدنی کافی داشته باشد. ئاخل خانه فعال است و نیاز به حیاط دارد.

تاریخچه

جد او از نژاد راف کولی می باشد. هر 2 نژاد شتلند شیپداگ و راف کولی از بردر کولی نشعت گرفته و زادگاهشان کشور اسکاتلند می باشد. نژاد بردر کولی از جزایر شتلند همراه با نژاد Icelandic Yakkin به اسکاتلند وارد شد متاسفانه نژاد دوم امروزه منقرض شدن است. در دهه 1700 میلادی اصلاح نزاد شتلند کامل شد و از این نژاد به عنوان چوپان و نگهبان گله گوسفند بهره گرفته می شود. در محافظت و نگهبانی از بره های گوسفند به نرمی رفتار می کند. در سال 1909 در انگلستان و در سال 1911 در کلوپ AKC به رسمیت شناخته شد. تعقیب شکار ، چوپانی ، دیدبانی و نگهبانی از جمله کارایی های این نزاد است.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ شتلند شیپداگ (Shetland Sheepdog) عکس و ویدیو
نژاد سگ شتلند شیپداگ (Shetland Sheepdog) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین