سارلوس ولف داگ

Saarlooswolfdog

گروه: هیبرید

0 نظر

عکس سارلوس ولف داگ

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
60 تا 76 سانتی متر
وزن
31 تا 40 کیلوگرم
طول عمر
10 تا 12 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ سارلوس ولف داگ

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید سارلوس ولف داگ >

توضیحات

نژاد سگ گرگ سارلوس (Saarlooswolfdog) که به عنوان سگ گرگ سارلو نیز شناخته می‌شود، سگی از نوع اشپیتز (Spitz) است که در قرن بیستم در هلند پروش داده شده‌است. برخلاف بسیاری از نژادهای دیگر از این نوع که از دوران باستان پرورش پیدا کرده‌اند، تاریخچه نژاد او کاملا مستند بوده و حتی یک قرن قدمت نیز ندارد. همانطور که از نام آن پیداست، نژاد سارلوس ولف داگ تا حدودی از بعد ظاهری خود تشابهی بسیار به گرگ داشته و نخستین نژادهای تشکیل شده از آنها، از بعد رفتاری، نیز، به گیاه لوپیین علاقمندند؛ این گیاه، سمی است و مسمومیت شدید را برای سگ سارلوس به دنبال خواهد داشت. نژاد سگ گرگ سارلوس به‌جای اینکه سگی کاری باشد، طوری پرورش داده شده که به عنوان یک حیوان همراه در کار و شکار شناحته شده و در منطقه بومی خود (هلند) بسیار محبوب‌تر از هر جای دیگری در جهان به شمار می‌رود. نژاد سارلوس ولف داگ نگهبانی ضعیف بوده و در آموزش و اطاعت، بسیار حساس‌تر از سایر سگ‌ها و گرگ‌ها است. با وجود اینکه نژاد سگ گرگ سارلوس سگ‌های کاری فوق‌العاده‌ای نیستند، اما سطح انرژی نسبتا بالایی دارند. این امر باعث می‌شود تا نژاد سارلوس ولف داگ در خانواده‌هایی که از سگ، کار بیشتری می‌خواهند، نسبت به وظایف خود عملکرد بهتری داشته باشد.

مشکلات سلامتی

سگ گرگ سارلوس، به‌طور کلی، یک سگ سالم است، هرچند که ممکن است مستعد ابتلا به برخی از مشکلات سلامتی قرار گیرد. در ادامه، برخی از رایج‌ترین عارضه‌هایی که احتمال درگیری سارلوس‌ها به آن بسیار است، مورد بررسی قرار گرفته است دیسپلازی هیپ: این عارضه زمانی رخ می‌دهد که استخوان ران به خوبی در مفصل ران قرار نمی‌گیرد. برخی از سگ‌ها درد لگن خود را در یک یا هر دو پای عقب نشان می‌دهند، اما ممکن است هیچ نشانه‌ای از ناراحتی در سگ مبتلا به دیسپلازی هیپ مشاهده نشود. دیسپلازی آرنج: دیسپلازی آرنج یکی از بیماری‌های شایع در سگ‌های نژاد بزرگ است. این عارضه می‌تواند ناشی از سرعت‌های مختلف رشد در سگ بوده و با جراحی به‎طور کامل درمان شود. میلوپاتی دژنراتیو: این یک بیماری پیشرونده نخاع است که می‌تواند منجر به فلج پای عقب در این نژاد از سگ‌ها شود. در حال حاضر، هیچ درمانی برای این عارضه وجود ندارد. آتروفی پیشرونده شبکیه (PRA): این بیماری یک اختلال چشمی است که در نهایت باعث کوری ناشی از فقدان گیرنده‌های نوری در پشت چشم می‌شود. آب مروارید: اگر سگ شما به‌طور مداوم با اشیا موجود در محیط برخورد کند، باید به وجود عارضه آب مروارید شک کنید. در صورت ابتلا شدن سگ خود به این بیماری نیازی به نگرانی نیست؛ چرا که با جراحی می‌توان به‌طور کامل آن را درمان کرد. گلوکوم: عارضه گلوکوم زمانی رخ می‌دهد که فشار در چشم به‌طور غیرطبیعی زیاد بوده و چشم به‌طور مداوم مایع تولید و تخلیه می‌کند. با انجام معاینات منظم دامپزشک و مراقبت کامل از نژاد سگ گرگی سارلوس می‌توانید اطمینان حاصل کنید که سگ شما در سلامت کامل به سر برده و در صورت ابتلا شدن به هر کدام از عارضه‌های ذکر شده در بالا می‌توانید آن را در کوتاه‌ترین زمان توسط دامپزشکان درمان کنید.

خلق و خو

سگ گرگ Saarloosاز نظر ظاهری تشابه بسیاری به گرگ‌ها دارند، اما این سگ‌ها خلق و خوی ویژه‌ای دارند که آن‌ها را به یک راهنمای فوق‌العاده تبدیل کره است. آن‌ها در واقع یک سگ فوق‌العاده وفادار هستند که رابطه صمیمانه‌ای با صاحبان خود ایجاد می‌کنند. سارلوس‌ها سگ‌هایی با نگهداری بسیار بالا و قدرتمند هستند. از این ‌رو، نژاد سارلوس‌ها باید توسط افرادی که آگاهی و تجربه کافی در رابطه با پرورش سگ و گرگ‌ها دارند، پروش داده شده و اهلی شوند. سارلوس‌ها سگ بسیار باهوشی بوده و به همین دلیل تربیت آن‌ها آسان است. نژاد سگ گرگی سارلوس‌ها دوست دارند در مرکز توجه صاحبان خود قرار گرفته و آن‌ها را راضی نگهدارند، اما ممکن است همچنان نیاز باشد که با آن‌ها قاطع رفتار کنید؛ چراکه گاهی اوقات ممکن است سرسختانه رفتار کنند. این نژاد از سگ گرگ‌ها دوست دارند در کنار اعضای خانواده خود قرار گیرند و دوری از آن‌ها باعث رنج و اضطراب آن‌ها خواهد شد. این سگ‌ها با کسانی که آن‌ها را می‌شناسند، رفتار دوستانه‌ای خواهند داشت، اما نسبت به کسانی که آن‌ها را نمی‌شناسند، محتاطانه رفتار خواهند کرد. این سگ‌ها به‌دلیل عدم اجتماعی بودن و فرار از افراد ناشناس، نگهبانان خوبی به شمار نمی‌روند. با توجه به اینکه سارلوسها از گرگ هستند، ماهیتی شبیه به گله دارند که به این معنی است که خود را وقف صاحبان خود می‌کنند. نژاد سارلوس ولف داگ می‌تواند از اعضا خانواده خود محافظت کند. با این حال، آن‌ها به‌ندرت نسبت به دیگران پرخاشگری از خود نشان می‌دهند. وقتی در محیطی با کسانی قرار می‌گیرند که نیازهای آن‌ها را درک می‌کنند، می‌توانند به یک سگ بسیار مهربان تبدیل شوند که دوست دارند در کنار دیگران قرار گیرند.

فعالیت بدنی

این نژاد از سگ گرگ‌ها، نژادی تلقیح یافته از سگ‌ها و گرگ‌ها هستند که صمیمیت کمتری نسبت به سگ‌ها با انسان‌ها دارند. به‌عبارتی دیگر، غیر از صاحبان خود اعم از کودکان رابطه دوستانه‌ای برقرار نکرده و به نژادی فعال و پرجنب‌وجوش معروف هستند. این نژاد باید به‌طور مدام در حال انجام فعالیت باشند تا روحیه و سلامت خود را از دست نداده و طول عمر بیشتری را داشته باشند.

پوشش

نژاد سگ گرگی سارلوس دارای پوست دولایه ضخیم، کوتاه و متراکم است که تشابه بسیاری به پوشش گرگ دارد. پوست بیرونی سارلوس درشت است، در حالی که لایه پوست زیری آن نرم‌تر و متراکم‌تر است. این نژاد از سگ‌ها به ریزش دندان معروف هستند، از این‌رو، مسواک زدن در نگهداری از سارلوس‌ها امری ضروری است. رایج‌ترین رنگ پوششی که در سگ گرگ سارلوس‌ها دیده می‌شود، خاکستری گرگی، قرمز و سفید است. از آنجایی که ژن‌های خاکستری گرگ غالب هستند، این رایج‌ترین رنگی است که نژاد سگ گرگ سارلوس ولف داگ به آن دیده می‌شود. لازم به ذکر است که ژن‌های رنگ پوششی سفید مغلوب هستند، ازاین‌رو، کمترین رنگ پوشش آن، سفید است.

شرایط نگهداری

......

تاریخچه

طبق مطالعه و بررسی نژاد سگ گرگ سارلوس در سال 2015 نشان داد که ارتباط ژنتیکی بیشتری با گرگ خاکستری (Canis lupus) نسبت به سایر نژادهای سگ دارد. این نژاد از سگ‌‌ها در سال 1975 معرفی و همچنین، در سال 1981 توسط فدراسیون بین‌المللی Cynologique به رسمیت شناخته شده‌است. سگ گرگ Saarloos نخستین بار توسط یک پرورش دهنده هلندی به نام Leendert Saarloos پروش داده شد. سارلو به نژاد ژرمن شپرد علاقه بسیاری داشته، اما بر این باور بود که این نژاد از سگ‌ها بیش از حد اهلی هستند. ازاین‌رو، سارلو اقدام به پروش ژرمن شپرد با گرگ خاکستری اوراسیا کرد تا سگی را پرورش دهد که از ویژگی‌های گرگ نیز برخوردار باشد. در نخستین بار سالو موفق به کسب نتیجه دلخواه خود نشده و در نهایت در سال 1969 از دنیا رفت. پس از درگذشت سارلو، دیگران تلاش‌های او را از سرگرفته و در نهایت، موفق به پروش نژاد سارلوس ولف داگ شده و به پاس تلاش‌های سارلو، آن را سارلوس نام‌گذاری کردند.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ سارلوس ولف داگ (Saarlooswolfdog) عکس و ویدیو
نژاد سگ سارلوس ولف داگ (Saarlooswolfdog) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین