چاینیز چونگ کینگ داگ

Chinese Chongqing dog

گروه: نامشخص

0 نظر

عکس چاینیز چونگ کینگ داگ

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
نر 40 تا 50 سانتی متر ماده 35 تا 40 سانتی متر
وزن
نر 20 تا 25 کیلوگرم ماده 20 تا 15 کیلوگرم
طول عمر
18 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ چاینیز چونگ کینگ داگ

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید چاینیز چونگ کینگ داگ >

توضیحات

سگ چونگ کینگ با جثه متوسط و پوشش خارجی بسیار کم رنگ قهوه ای تیره – بلوطی یافت می شود. گوشها ایستاده و دندانها مانند قیچی بر روی یکدیگر قرار می گیرند. در حالت طبیعی نباید دندانها در حالی که دهان بسته است قابل رویت باشد. در سگ نر بدن کاملاً عضلانی و توصیف پذیر است. در حالی که عضلات در ماده ها باریکتر و به اصطلاح زنانه تر است.

مشکلات سلامتی

آنجا که پوشش خارجی این نژاد بسیار کم پشت و کوتاه است مستعد ابتلا به بیماریهای پوستی می باشد که البته به ندرت مشاهده می شود. یک رژیم غذایی مناسب درحد انسانی می تواند این مشکل را به حداقل برساند. اگرچه برای حفظ بقای نسل این نژاد به ناچار Inbreed (جفت انداختن هم خون ها) انجام شده است اما مشکلات سلامتی قابل توجهی ذکر نمی شود.

خلق و خو

سگ چونگ کینگ اصیل، شکوهمند، با عظمت، هوشیار و متین و باهوش است. رابطه خوبی با کودکان دارد به شرط آنکه به او احترام بگذارند اما با سگهایی که به خوبی آنها را نشناسد رفتار تهاجمی دارد. بهتر است از سنین تولگی با سایر سگها و حیوانات دیگر به خوبی آشنا شود. سگ چونگ کینگ نترس، قدرتمند و عضلانی است. به صورت غریزی یک گارد کامل است البته برای مسابقات و یا کار به عنوان سگ پلیس مناسب نمی باشد. اگر درکنار صاحبش نباشد و غریبه ای سرزده وارد شود، چونگ کینگ قدرت دیدبانی خود را به نمایش خواهد گذاشت. اما اگر ابتدا غریبه ها را به همراه صاحبش ببیند و مطمئن شود که او آشناست آنگاه از حس نگهبانی و گارد خود می کاهد حتی اگر صاحبش آن 2 را ترک نماید. رفتار مستقلی دارد اما می تواند گاها نسبت به افراد غریبه با خشونت برخورد نماید. اگرچه نسبت به خانواده که با آنها بزرگ می شود بسیار وابسته و مسئول است. از آنجا که این نژاد باستانی ساخته دست بشر نمی باشد، بسیار به غرایز طبیعی خود وابسته است و به صاحبی با تجربه، آرام و در عین حال با اعتماد به نفس و محکم نیاز دارد تا قوانین را برای آن جا بیندازد.

فعالیت بدنی

این نژاد در روز 30 دقیقه به فعالیت بدنی نیاز دارد. از پیاده روی های آهسته و طولانی لذت می برد. به خاطر داشته باشید که هنگام پیاده روی این نژاد باید در کنار و یا پشت سر شما حرکت کند. هرگز اجازه ندهید تا مقابل شما حرکت کند از آنجا که در ذهن سگ رئیس همیشه جلو حرکت می نماید و آن رئیس باید انسان باشد. این سگ به صورت غریزی شکارچی است و هزگر نباید بدون همراه به گشتن و پرسه زدن تنها بپردازد.

پوشش

به آراستن زیاد نیاز ندارد. شستشو فقط در صورت نیاز.

شرایط نگهداری

اگر به اندازه کافی فعالیت بدنی داشته باشد می تواند داخل آپارتمان زندگی کند، اگرچه این ایده آل نیست. معمولاً پرورش دهندگان در ایالات متحده آمریکا این نژاد را به آپارتمان نشینان نمی فروشند. جثه این سگ متوسط است و به فضای بزرگ نیاز ندارد، اگرچه همیشه به فعالیت بدنی منظم نیازمند است و عاشق یک حیاط پوشیده از چمن می باشد. چونگ کینگ علاقه دارد تا در کنار خانواده اش در خانه ای آرام روزگار را سپری کند و خیلی مناسب برای خانواده های پر جمعیت و شلوغ نیست.

تاریخچه

سگ چونگ کینگ یک نژاد منحصر به فرد و باستانی می باشد. این نژاد از زمان حکومت Han Dynasty ها در چین می زیسته است. موطن آن شهر چون کینگ در جنوب غربی چین می باشد. به عنوان شکار ( شکار با تکیه بر حس بویایی) و نگهبان منزل از او بهره گرفته می شود. آنها سگهای کار و همراه خوبی می باشند. تعداد اندکی از مردم در جهان این نژاد را می شناسند. حتی در چین هم کمیاب است.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ چاینیز چونگ کینگ داگ (Chinese Chongqing dog) عکس و ویدیو
نژاد سگ چاینیز چونگ کینگ داگ (Chinese Chongqing dog) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین