گریهاند

Greyhound

گروه: شکاری

0 نظر

عکس گریهاند

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
نر 17 تا 76 سانتی متر ماده 17 تا 68 سانتی متر
وزن
نر 29 تا 32 کیلوگرم ماده 27 تا 29 کیلوگرم
طول عمر
10 تا 12 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ گریهاند

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید گریهاند >

توضیحات

این نژاد دارای بدنی انعطاف پذیر است ، براق ، نمایشی و ساخته شده برای سرعت. دارای سینه ای فراخ و جثه ای عضلانی است. این نژاد از جمله قدیمی ترین نژاد های سگ بشمار می آید و از زمانهای بسیار قدیم بعنوان سمبل حکومت مطرح بوده است. از گریهاند گهگاه در شکار آهو ، گوزن و روباه استفاده می شود. اما شکار خرگوش تخصص ذاتی گریهاند است و قرن ها است که از این نژاد برای شکار خرگوش استفاده می شود. سر بلند و باریک که در حد فاصل بین گوشها پهن است. پوزه از طول خوبی برخوردار است. گوشها نرم و کوچک و بسمت عقب متمایل بوده و چین خورده می باشد. چشم ها تیز بین ، براق ، هوشیار و حاکی از شجاعت است.

مشکلات سلامتی

از جمله مشکلات سلامتی می توان به نفخ اشاره کرد. بهتر است به جای یک وعده غذای سنگین تعداد دفعات غذا را بیشتر (2-3 بار) و حجم غذا را پایین آورد. گریهاند نسبت به برخی از داروهای شیمیایی و خصوصاً حشره کش ها حساسیت دارد.

خلق و خو

حساس ، شیرین و باهوش. باوفا ، شجاع و مشتاق. گریهاند سگ فوق العاده باهوشی است اما خوی لجوج آن در برابر غریبه ها و حتی صاحبش می تواند گاهی اوقات مشکل ساز باشد. بنابراین بهتر است که این سگ را در سنین پایین تر اجتماعی کرد. در دو نوع مسابقه ای و نمایشی آن دارای خلق و خوی آرام هستند.

فعالیت بدنی

اگر شما گریهاند را بعنوان حیوان خانگی خود انتخاب کرده اید بیاد داشته باشید که به او اجازه دویدن و را رفتن را در محیطی آزاد بصورت روزانه و ترجیحاً در یک زمان مشخص بدهید. گریهاند علاقه زیادی به برنامه های روزانه و منظم دارد.

پوشش

گریهاند دارای موهای کوتاه و صاف می باشد و آراستن آن کار آسانی است. شانه کردن روزانه و استحمام در مواقع ضروری مناسب می باشد. ریزش مو در این نژاد متوسط می باشد.

شرایط نگهداری

آپارتمان می تواند مکان مناسبی برای گریهاند باشد به شرط آنکه در طول روز به حد کافی فعالیت بدنی داشته باشد. به هر حال یک حیاط کوچک می تواند مکان مناسبی را برایش فراهم کند. این نژاد نسبت به سرما حساس است و بهتر است که در فواصل سرد از تن پوش گرم برایش استفاده کرد.

تاریخچه

به اعتقاد مصر شناسان طی سلسله چهارم مصر که در حدود دوهزار و نهصد الی دوهزار و هفتصد و پنجاه و یک سال قبل از میلاد بوده است حکاکی های موجود در این مقبره سگهایی را نشان می دهد که بی تردید از تیپ گریهاند بوده اند. در خصوص منشأ اسم گریهاند عقاید متفاوتی وجود دارد. یکی از این نظرات حاکی بر این است که این نام از کلمه Graivs به معنی یونانی گرفته شده است. زیرا این سگ در یونان قدیم از قدر و اعتبار زیادی برخوردار بوده است همچنین برخی می گویند که کلمه Grey به معنی خاکستری قالب ترین رنگ در این نژاد می باشد.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ گریهاند (Greyhound) عکس و ویدیو
نژاد سگ گریهاند (Greyhound) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین