بریارد

Briard

گروه: سگ گله

0 نظر

عکس بریارد

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

ارتفاع
نر 62 تا 68 سانتی متر ماده 56 تا 64 سانتی متر
وزن
35 کیلوگرم
طول عمر
10 تا 12 سال
تعداد توله 8 تا 10 توله
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ بریارد

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید بریارد >

توضیحات

بريارد سگ گله بزرگ جثه و عضلاني داراي موهاي موجدار و پوشش مضاعف مي باشد. معمولاً در رنگهاي مشكي ، خاكستري و قهوه اي يافت مي شود. طول موها در اين نژاد حدوداً 16 سانتيمتر مي باشد كه ظاهري زيبا و پشمالو ، همراه ريش و سيبيل بلند به حيوان مي بخشد. گوشها فرم گرد دارد كه مي توان آنرا جراحي كرد و يا به حالت طبيعي آويزان باشد. دم پر پشت آن در انتها حالت قلاب دارد. در هنگام راه رفتن مي خرامد و آنقدر سبك قدم بر مي دارد كه گويي بر روي زمين راه نمي رود.

مشکلات سلامتی

ماري خاصي ندارد اما گاهي اوقات برخي دچار آب مرواريد ،‌مشكلات كفل ؤ نفخ و گرفتگي و پيچش روده مي شود كه اگر به سرعت درمان نشود مي تواند كشنده باشد

خلق و خو

اصولاً براي كار درمزرعه پروش يافته و به نظر مي رسد كه زندگي مي كند تا چوپان هر موجودي باشد! داراي قدرت شنوايي بسيار خوبي است. اصولاً مهربان اما داراي غريزه دفاعي قوي. بريارد سگ نگهبان هشيار و فوق العاده اي است. حساس ، بازيگوش ، مطيع و فرمانبردار ، اما با طرز فكر مخصوص به خود. قرنها كار و زندگي در كنار انسانها او را به موجودي آرام و دلنشين تبديل كرده است. شجاع ، با وفا و نترس. اين نژاد حافظه طولاني مدت خوبي دارد. به خوبي آموزش مي بيند اما به يك مربي با تجربه نياز دارد و براي همه كس توصيه نمي شود. بسيار لجباز است و مي تواند به موجودي بسيار ترسو ، خشمگين و يا هر دو تبديل شود اگر به خوبي آموزش نبيند. به تفريح و ورزش زيادي نياز دارد تا احساس شادي و خوشبختي كند. اگر از تولگي با كودكان آشنا شود با آنها بسيار مهربان خواهد بود. سگي نيست كه بتوان او را تمام روز تنها گذاشت و ناديده گرفت چرا كه عاشق خانواده اش است و بايد اغلب اوقات خود را با آنها سپري كند.

فعالیت بدنی

.

پوشش

جنس موي بريارد شبيه به بز است. از آنرو كثيفي و آب در آن تقريباً نفوذ ناپذير است. ريزش موي كمي دارد و آراستن آن ساده مي باشد. اگر 2 ساعت در هفته را به آراستن موهاي بريارد اختصاص دهيد تبديل به سگ بسيار زيبايي مي شود. داخل گوشها بايد مرتباً پاك شود و موي بين پنجه ها كوتاه گردد.

شرایط نگهداری

براي نگداري در آپارتمان مناسب است به شرط آنكه در طول روز به اندازه كافي فعاليت بدني داشته باشد. در داخل خانه پر جنب و جوش است و يك حياط متوسط كفايت مي كند. جهت پروش در پرورشگاهها مناسب نمي بادشد چراكه علاقه زيادي به زندگي در بين اعضاي خانواده دارد.

تاریخچه

قرنهاي بسياري است كه اين نژاد شناخته شده است. چارلز مگان ، ناپلئون ، توماس جفرسون و لافايت شخصيت هاي تاريخي بودند كه همگي بريارد داشته اند. اين سگ گله باستاني همچنين در ارتش فرانسه بعنوان نگهبان ، پيغام بر و ناجي سربازان مجروح استفاده مي شده است. شهرت بريارد بعد از شوي سگ فرانسه در سال 1863 به اوج خود رسيد. چوپاني ، سگ پليس ، نگهبان و ديدباني از جمله قابليت هاي اين نژاد مي باشد.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد سگ بریارد (Briard) عکس و ویدیو
نژاد سگ بریارد (Briard) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین