بریتیش لانگ هیر

(British Longhair)

گروه: نامشخص

0 نظر

عکس بریتیش لانگ هیر

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

وزن
نر 4 تا 8 کیلوگرم ماده 4 تا 8 کیلوگرم
طول عمر
15 تا 17 سال
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ بریتیش لانگ هیر

آگهی برای این نژاد ثبت نشده است

مشاهده قیمت و خرید بریتیش لانگ هیر >

توضیحات

گربه مو بلند انگلیسی، از تلفیق بین نژادهای گربه مو کوتاه انگلیسی و گربه ایرانی بدست آمده است. این گربه‌ها رفتاری دوستانه، مستقل و مهربان دارند و برخی از بهترین ویژگی‌ها را از هر دو نژاد والدین خود به ارث برده‌اند.

مو بلند انگلیسی، یک خرس عروسکی در قالب گربه است! این گربه‌ها از معاشرت با انسان لذت می‌برند، اما به اندازه‌ای مستقل هستند که اگر برای مدت طولانی از روز تنها بمانند، مشکلی نداشته باشند. فقط به یاد داشته باشید که وقتی با یک گربه مو بلند سر و کار دارید، موارد بیشتری برای نظافت وجود دارد که باید رعایت کنید.

امتیاز

امتیازات

مقدار ریزش مو
سلامت عمومی
پتانسیل برای بازیگوشی
کودک دوستی
رفتار دوستانه با غریبه ها
نظافت و آراستن آسان
هوش
رفتار دوستانه با دیگر حیوانات خانگی
رفتار دوستانه با خانواده

مشکلات سلامتی

گربه مو بلند انگلیسی، عموماً نژاد سالمی هستند. اگرچه، مهم است که بازدیدهای منظم و دوره‌ای را با دامپزشک گربه خود برنامه‌ریزی کنید.

برخی از مشکلات رایج سلامتی که گربه مو بلند از آن رنج می‌برند، عبارتند از:

کلیه پلی‌کیستیک

ایزواریترولیز نوزادان (Neonatal Isoerythrolysis) (بیماری ناسازگاری گروه خونی)

خلق و خو

گربه مو بلند انگلیسی ذاتا یک گربه دوست داشتنی با رفتاری دوستانه است که تحمل زیادی نیز از خود نشان خواهد داد. آنها رفتاری اجتماعی دارند.

این نژاد می‌داند چطور خود را سرگرم کند؛ همین ویژگی، باعث می‌شود تا گربه نژاد مو بلند انگلیسی، برای افرادی که ممکن است به دلیل تعهدات کاری، ساعات طولانی، از خانه دور باشند، انتخاب هوشمندانه‌ای باشد.

ماهیت گربه نژاد مو بلند انگلیسی، همچون والد خود، آرام است اما بسیار مهم است که این نژاد را به فعال ماندن و ورزش کردن تشویق کنیم. مو بلند انگلیسی را به عنوان نژادی از گربه ها در نظر بگیرید که باید زمان و تلاش خود را برای تحرکشان صرف کنید!

همچنین، توجه داشته باشید که مو بلند بریتانیایی گربه‌ای مهربان است، اما معمولاً از برداشتن یا حمل کردن آن‌ها توسط شما لذت نمی‌برند. آنها نژادی هستند که ممکن است برای سبک زندگی با بزرگسالان مناسب‌تر باشند تا خانه‌ای که یک یا چند بچه دارند.

پوشش

پوشش نژاد مو بلند انگلیسی، می‌تواند در طیف گسترده ای از رنگ‌ها باشد، اگرچه خاکستری مایل به آبی، محبوب‌ترین رنگ است. سایر رنگ های رایج عبارتند از: خاکستری، سفید، کرم و مشکی.

همانطور که از نام این نژاد پیداست، گربه مو بلند نیازمند شانه‌کشی روزانه است. این کار می‌تواند موهای بدن گربه شما را همواره شاداب و عاری از موی اضافه نگه دارد.

به ویژه در زمان ریزش فصلی موهای گربه، باید دفعات شانه زدن، طولانی تر از معمول باشد. نظافت منظم مو، احتمال ایجاد گلوله های مو را کاهش می‌دهد.

گربه مو بلند انگلیسی، یک گربه سازگار است که معمولاً می‌تواند در اکثر شرایط آب و هوایی زندگی کند. فقط به یاد داشته باشید که در هنگام افزایش دما، سایه کافی و آب شیرین برایش فراهم شود.

شرایط نگهداری

برای اطمینان از اینکه گربه مو بلند شما به اندازه کافی ورزش کند، نیازمند صرف وقت و انرژی بیشتری دارد؛ در غیر این صورت، دچار مشکل چاقی مفرط گربه و سایر مسائل مربوط به سلامتی، شود.

یک راه هوشمندانه برای تشویق گربه مو بلند انگلیسی به ورزش، استفاده از بازی‌های مبتنی بر درمان و جلسات بازی است. همچنین، اگر به نظر می‌رسد که موهای بلند بریتانیایی شما کمی بیش از حد به یک گربه تنبل و بدون تحرک تبدیل شده است، بازی‌های تعاملی را برایش در نظر بگیرید.

در کنار ویزیت منظم دامپزشک، ناخن‌های گربه مو بلند انگلیسی شما باید به طور منظم بررسی و کوتاه شود. اگر در نگهداری از گربه تازه کار هستید، دامپزشک شما می‌تواند ایمن‌ترین راه را برای انجام این کار به شما نشان دهد. تهیه یک اسکرچر گربه، می‌تواند ناخن های گربه را در وضعیت خوبی نگه دارد.

به جز مراقبت از ناخن، گوش های گربه بریتیش لانگ هیر را برای علائم تجمع آلودگی یا عفونت احتمالی هر دو هفته یکبار بررسی کنید. همچنین، بهتر است با دامپزشک خود در مورد شروع یک روتین منظم مسواک زدن که مناسب این نژاد است، صحبت کنید.

تاریخچه

وقتی صحبت از تاریخچه گربه مو بلند انگلیسی می‌شود، همه چیز به نژاد والدین این گربه یعنی گربه مو کوتاه انگلیسی باز می‌گردد. مابین سال‌های 1914 و 1918، پرورش‌دهندگان گربه، شروع به تلقیح بین گربه مو کوتاه انگلیسی با گربه ایرانی کردند تا یک بچه گربه با موهای بلندتر تولید کنند. گربه مو بلند انگلیسی، نتیجه آن بود و از آن زمان، این نژاد به عنوان یک گربه خانگی فوق العاده محبوب شناخته می‌شود!

در سال 2009، انجمن بین المللی گربه (TICA) به گربه مو بلند انگلیسی رسماً عنوان قهرمانی را اعطا نمود.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد گربه بریتیش لانگ هیر ((British Longhair)) عکس و ویدیو
نژاد گربه بریتیش لانگ هیر ((British Longhair)) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین