بریتیش شورت هیر

British Shorthair

گروه: نامشخص

5

0 نظر

عکس بریتیش شورت هیر

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

در یک نگاه

وزن
نر 5 تا 9 کیلوگرم ماده 3.6 تا 6 کیلوگرم
طول عمر
12 تا 17 سال
طول بدن نر 56 تا 63 سانتی متر ماده 50 تا 58 سانتی متر
تعداد بچه 2 تا 7 توله
مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

آگهی فروش نژاد سگ بریتیش شورت هیر

مشاهده قیمت و خرید بریتیش شورت هیر >

توضیحات

گربه مو کوتاه انگلیسی، صدای آرامی دارد و یک همراه بی‌تقاضا و بدون دردسر برای شما است. گربه مو کوتاه انگلیسی تمایل دارد با همه خوب کنار بیاید. رفتار ملایمی دارد و حیوانات خانگی دیگر را تحمل می‌کند.

در حالی که برخی از گربه ها به داشتن جنب و جوش زیاد شهرت دارند، گربه مو کوتاه انگلیسی چیزی جز این است. اگر به دنبال بهترین دوست هستید که بسیار آرام باشد و آزار زیادی برایتان نداشته باشد، این گربه انتخاب خوبی خواهد بود.

امتیاز

امتیازات

مقدار ریزش مو
سلامت عمومی
پتانسیل برای بازیگوشی
کودک دوستی
رفتار دوستانه با غریبه ها
نظافت و آراستن آسان
هوش
رفتار دوستانه با دیگر حیوانات خانگی
رفتار دوستانه با خانواده

مشکلات سلامتی

هم گربه‌های شجره‌دار و هم گربه‌های نژاد مخلوط، مشکلات سلامتی متفاوتی دارند که ممکن است ماهیت ژنتیکی داشته باشند. مشکلاتی که در گربه مو کوتاه دیده شده است، التهاب لثه و بیماری بیش‌پروردگی ماهیچه قلب (hypertrophic cardiomyopathy) است که هر دوی آنها می‌توانند بر هر نژادی تاثیر بگذارند.

صرف نظر از اینکه گربه شما در اولین باری که او را به خانه می‌آورید، چقدر سالم است، باید برای هر مشکلی که ممکن است در طول زندگی او پیش بیاید، آماده باشید.

خلق و خو

گربه مو کوتاه انگلیسی، رفتاری ملایم و راحت دارد که او را به یک همراه عالی برای خانواده تبدیل می‌کند. انتظار داشته باشید که او در طول روز شما را در خانه دنبال کند و هر جا که باشید، در همان نزدیکی شما مستقر می‌شود.

گربه مو کوتاه انگلیسی، صدای آرامی دارد و یک همراه بی‌توقع است. او نیازی به دور زدن ندارد، اگرچه دوست دارد کنار شما بنشیند. از آنجایی که یک گربه بزرگ است، علاقه ای به حمل و نقل ندارد. او به آغوش شما نیاز ندارد، اما از نشستن کنارتان لذت می‌برد.

گربه مو کوتاه، گربه‌ای با سطح فعالیت متوسط ​​است. او در دوران تولگی، گربه پرانرژی است، اما معمولاً هنگامی که  به سن یک سالگی می‌رسد، شروع به آرام شدن می‌کند. گربه های مو کوتاه انگلیسی بالغ‌تر معمولاً روی کاناپه در حال لم دادن هستند، اما نرهای بالغ گه‌گاه رفتارهای مسخره‌ای دارند. وقتی در خانه می‌دوند، می‌توانند صدایی شبیه گله فیل داشته باشند.

گربه مو کوتاه انگلیسی به ندرت رفتار مخرب دارد. اخلاق و رفتار آنها شبیه به یک مربی محترم فوتبال است، نه یک تماشاگرنمای فوتبالی

فعالیت بدنی

سطح فعالیت این گربه متوسط است. او در دوران بچه گربه ای پرانرژی است، اما معمولاً از یک سالگی شروع به یکجا نشستن می کند. یک بریتیش شورت هیر بالغ معمولاً کم تحرک است، اما نرهای بالغ گاهی اوقات رفتارهای غیره منتظره ای دارند. وقتی در طول خانه حرکت می کنند، می توانند صدایی شبیه به یک گله فیل ایجاد کنند. بریتیش شورت هیر بندرت خرابکاری می کند. راه و روش آنها بیشتر شبیه به روش یک فرمانروای مناسب است، نه یک طرفدار فوتبال. آنها با اعتماد به نفس از مهمانان استقبال می کنند.

پوشش

گربه مو کوتاه بریتانیایی با پوشش کوتاه و ضخیم، سر و گونه‌های گرد، چشم‌های گرد درشت و بدن گرد، تقریبا شبیه به یک خرس عروسکی نوازشگر است. بدن او جمع و جور اما قدرتمند با سینه ای پهن، پاهای قوی با پنجه های گرد و دمی ضخیم با نوک گرد است. پوشش بدن او دارای رنگ های متنوعی همچون یاسی، شکلاتی، سیاه، سفید، نوک مدادی و بسیاری دیگر می‌باشد. شناخته شده ترین رنگ برای گربه مو کوتاه انگلیسی، رنگ خاکستری مایل به آبی است که گاهی اوقات به عنوان آبی بریتانیایی نیز شناخته می‌شود.

شرایط نگهداری

پوشش کوتاه و صاف British Shorthair نیاز به برس زدن هفتگی دارد تا موهای مرده بدنش، از بین برود. این نژاد گربه، به حمام مرتب نیاز ندارد و می‌توان او را دیر به دیر حمام کرد.

بهتر است برای جلوگیری از بیماری‌های دهان و دندان، به صورت مرتب، دندان‌هایش را مسواک بزنید. بهداشت روزانه دندان بهترین پیشگیری است، اما می‌توان مسواک زدن هفتگی را نیز انجام داد. ناخن ها را هر هفته کوتاه کنید. گوشه های چشم را با یک پارچه نرم و مرطوب پاک کنید تا ترشحات از بین برود. برای هر چشم از یک قسمت جداگانه از پارچه استفاده کنید تا در معرض خطر گسترش عفونت نباشید.

هر هفته گوش های گربه خود را چک کنید. اگر کثیف به نظر می‌رسند، آنها را با یک پنبه یا پارچه نرم که با مخلوط 50 درصد سرکه سیب و 50 درصد آب گرم مرطوب شده، پاک کنید. از استفاده از گوش‌پاک‌کن پنبه‌ای که می‌تواند به داخل گوش آسیب برساند، خودداری نمایید.

خاک گربه مو کوتاه را همواره تمیز نگه دارید. گربه ها در مورد بهداشت، بسیار حساس هستند.

توصیه می‌شود گربه مو کوتاه انگلیسی خود را فقط در داخل خانه نگهداری کنید تا از او در برابر بیماری های گربه‌های خیابانی، حملات سگ‌ها و سایر خطراتی که در بیرون از منزل، یک گربه خانگی را تهدید می‌کند (مانند برخورد با ماشین)، محافظت کرده باشید.

تاریخچه

شاید متوجه نباشیم، اما احتمالاً ما با گربه مو کوتاه انگلیسی بزرگ شده‌ایم. فلین، گربه باهوشی که در کارتون گربه چکمه پوش بود و گربه خندانی که در کارتون آلیس در سرزمین عجایب وجود داشت، از همین نژاد بودند.

گربه مو کوتاه انگلیسی، بومی کشور انگلستان است. با ظهور نمایش های گربه در دوران ویکتوریا، طرفداران گربه، شروع به پرورش گربه ها با استاندارد خاصی کردند و برای آنها شجره نامه ایجاد نمودند. در اولین نمایش گربه ها، گربه های مو کوتاه انگلیسی، تنها گربه های شجره داری بودند که به نمایش گذاشته شدند. مابقی گربه‌ها، تنها بر اساس نوع پوشش یا رنگ توضیح داده می‌شدند.

دو جنگ جهانی که در دنیا اتفاق افتاد، سبب از بین رفتن این نژاد شد و باعث شد تا تعداد کمی از گربه های مو کوتاه انگلیسی پس از جنگ جهانی دوم باقی بمانند. با کمک نژادهای دیگر بود که گربه مو کوتاه نیز احیا شد.

انجمن گربه های آمریکا در سال 1967 مو کوتاه انگلیسی را به رسمیت شناخت، اما انجمن طرفداران گربه تا سال 1980 این نژاد را نپذیرفت. اکنون، همه انجمن های گربه در سراسر جهان، این نژاد را به رسمیت می‌شناسند.

پرسش و پاسخ

0 پرسش

پرسشی ثبت نشده است!

نژاد گربه بریتیش شورت هیر (British Shorthair) عکس و ویدیو
نژاد گربه بریتیش شورت هیر (British Shorthair) عکس و ویدیو

باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

تماس 02128420168 تماس 09121307070

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

مشاوره انتخاب نژاد باشگاه اطلس دام پارسیان

آگاهی قبل از سرپرستی

02128420168

09121307070

آگاهی قبل از سرپرستی
گفتگو آنلاین