قیمت و خرید گربه اسکاتیش فولد | Cottish fold

دوستان عزیز شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره‌ رایگان در خصوص انتخاب و نگهداری گربه های زیبای اطلس دام با توجه به شرایط زندگی و علایقتون، با ما در ارتباط باشید

جهت دریافت مشاوره لطفا با شماره 02128420168 و 09121307070 تماس بگیرید

مطالب آموزشی و آگهی توله ها در کانال تلگرام باشگاه اطلس دام پارسیان
telegram عضویت

قیمت و خرید گربه اسکاتیش فولد | Cottish fold

اسکاتیش فولد یک نژاد گربه‌ای خاص و جذاب است که از اسکاتلند به‌عنوان محل مبدأ خود نام‌گرفته است. این گربه‌ها مشهور به گوش‌های کوچک و به جلو خمیده خود هستند که به آنها شکلی خاص و جذاب می‌دهد. اسکاتیش فولد دارای بدنی کوچک تا متوسط و عضلانی است، و پوست آنها ممکن است کوتاه یا نیمه‌بلند باشد. این گربه‌ها دارای پوشش موی زیبا و متنوعی هستند، از جمله موهای کوتاه، موهای نیمه‌بلند و موهای بلند. رنگ‌های مختلفی از پوست و موی اسکاتیش فولد وجود دارد. درصورتی‌که قصد بررسی قیمت و خرید گربه اسکاتیش فولد را دارید، در اطلس دام، ما در کنار پرورش انواع گونه‌های نژادی سگ در زمینه پرورش گربه‌های اصیل هم فعالیت می‌کنیم.

رنگ‌های کرمی، سیاه، سفید، خاکستری و حتی موهای با الگوهای خاص مانند موهای تابه‌ای کاراکتر اصلی این حیوان را تشکیل می‌دهد. این گربه‌ها با شخصیت‌های مهربان، بازیگوش و هوشمند شناخته می‌شوند و با فرهنگ خانوادگی بسیار خوبی همراهی می‌کنند. به‌عنوان حیوانات خانگی دوست‌داشتنی، اسکاتیش فولد‌ها به‌عنوان یک گزینه عالی برای افرادی که به دنبال یک همراه متفاوت و دلپذیر هستند، معرفی می‌شوند.

قیمت گربه اسکاتیش

انواع گربه‌های نژاد اسکاتیش فولد

گربه اسکاتیش فولد به ترکیبی از چند نژاد مختلف برمی‌گردد، به‌عنوان نمونه نژادهای اسکاتیش و پرشیان و آمریکایی در ترکیب نسلی آن دخیل هستند. بسته به درصدی که هر نژاد در ترکیب نسلی اسکاتیش فولد دخیل شده است، این گربه‌ها در انواع مختلفی ظاهر می‌شوند.

1. اسکاتیش فولد دلمونت (Scottish Fold Dumont): این نوع از اسکاتیش فولد دارای گوش‌های جلویی تاشو (folded) هستند که آن‌ها را از دیگر اسکاتیش فولد‌ها متمایز می‌کند. آن‌ها دارای گونه‌های مختلف رنگ‌آمیزی و الگوهای موی مختلف هستند.

2. اسکاتیش فولد لونگ‌هیر (Scottish Fold Longhair): این نوع دارای موهای بلندتری نسبت به دلمونت هستند و دارای گوش‌های تاشو هستند. آن‌ها معمولاً دسته‌های مختلف رنگی دارند و الگوهای مختلفی از رنگ‌آمیزی دارند.

3. اسکاتیش فولد استریت (Scottish Fold Straight): نوع خاص و جذاب دیگر از اسکاتیش فولد دارای گوش‌های معمولی (بدون تاشو) هستند و ترکیب نسلی آن‌ها به طور اصلی از اسکاتیش فولد و نژادهای دیگر مختلف مثل بریتیش شورت‌هیر و آمریکایی است.

4. اسکاتیش فولد هایلندی (Highland Fold): علاوه بر سه موردقبلی این نوع دارای گوش‌های تاشو و موهای بلند هستند. آن‌ها معمولاً دارای موهای کمیت‌های بیشتری هستند.

5. اسکاتیش فولد رنگی (Colorpoint Scottish Fold): به‌عنوان یک ترکیب جذاب از نژاد های مختلف در دنیا، این نوع دارای گوش‌های تاشو و الگوهای رنگی سیامی و نژادهای مشابه دارند.

دقت کنید که روی موضوع قیمت و خرید گربه اسکاتیش فولد، تمامی این عوامل تأثیرگذار هستند؛ ازاین‌رو می‌توانید اطلاعات کلیدی دراین‌خصوص را در مرکز اطلس دام دریافت کرده و پاسخ سوالات خود در مورد نگهداری و قیمت نژادها را پایش فرمایید.

خرید گربه اسکاتیش فولد

روحیات و خلقیات گربه نژاد اسکاتیش فولد

گربه اسکاتیش فولد یک نژاد گربه خانگی خاص است که از تلاقی چند نژاد مختلف به وجود آمده است. این نژاد از گربه‌ها به‌عنوان یکی از گربه‌های محبوب معروف است و دارای خصوصیات جذابی است. روحیات و خلقیات این گربه‌ها معمولاً به شرایط فردی هر گربه بستگی دارد:

  • انسان‌دوستی: این گربه‌ها معمولاً همراه و مهربان هستند و به طور عام با افراد و حتی دیگر حیوانات خانگی خوب رفتار می‌کنند.
  • هوش: گربه اسکاتیش فولد‌ها به‌عنوان گربه‌های هوشمند و آموزش‌پذیر شناخته می‌شوند. آن‌ها به‌سرعت می‌توانند ترفندها و دستورات ساده را یاد بگیرند.
  • تعاملی: این گربه‌ها به تعامل با صاحبان و شرکت در بازی‌ها علاقه دارند. آن‌ها نسبت به برخوردهای انسانی بسیار فعال هستند.
  • انرژی: گربه اسکاتیش فولد‌ها دارای انرژی زیادی هستند و به بازی‌ها و فعالیت‌های بدون پایان علاقه دارند؛ بنابراین، توجه به تأمین فضای مناسب برای تفریح و بازی آن‌ها مهم است.
  • حساسیت به افکار صاحبان: این گربه‌ها معمولاً به‌خوبی احساسات صاحبان خود را درک می‌کنند و ممکن است به تغییرات مزاجی صاحبان واکنش نشان دهند.
  • صدایی ملایم: صدای گربه اسکاتیش فولد معمولاً ملایم و دلنشین است و آن‌ها به‌طورکلی حساس هستند.

همچنین باید به‌خاطر داشت که هر گربه ممکن است دارای رفتارها و خلقیات مخصوص به خود باشد. برای داشتن یک گربه سالم و خوب رفتار شده و تربیت شده، مهم است که به او وقت و توجه کافی اختصاص دهید و نیازهای آن را برطرف کنید.

ویژگی‌های نژاد گربه اسکاتیش فولد

گربه اسکاتیش فولد نژادی منحصربه‌فرد و جذاب است که دارای ویژگی‌ها و خصوصیات خاص خود است.

1. گوش‌های تاشو (Folded Ears): ویژگی برجسته این نژاد، گوش‌های تاشو است. گربه‌های اسکاتیش فولد دارای گوش‌هایی هستند که به شکل جلو به طرف پایین تاشو می‌شوند. این ویژگی به آن‌ها یک ظاهر مختلف و جذاب می‌دهد.

2. شکل بدن: این گربه‌ها دارای شکل بدن کوچک تا متوسط هستند. آن‌ها دارای ساقه‌های قوی و عضلانی هستند.

3. صورت خاص: گربه اسکاتیش فولد دارای یک صورت کوچک با چشمان گرد و تکیه‌گاهی هستند. این صورت‌ها به آن‌ها یک عبارت دلنشین می‌دهد.

4. الگوهای رنگی: اسکاتیش فولد‌ها دارای الگوهای مختلف رنگی هستند. می‌توانند از رنگ‌های مختلفی مانند زنبوری، موزه‌ای، سیاه و سفید و غیره باشند.

5. پوست و موی کوتاه: پوست و موی اسکاتیش فولد معمولاً کوتاه است که نیاز به مراقبت و بازسازی کمی دارد. البته نسخه‌های موی بلند نیز وجود دارد.

6. هوش: این گربه‌ها به‌عنوان گربه‌های هوشمند شناخته می‌شوند و به سرعت ترفندها و دستورات ساده را یاد می‌گیرند. آن‌ها به بازی‌ها و تعامل با صاحبان علاقه دارند.

قیمت و خرید اسکاتیش

قیمت خرید گربه اسکاتیش فولد

گربه اسکاتیش فولد یک نژاد جذاب و منحصربه‌فرد است که به ویژگی گوش‌های تاشو و شکل صورت دلنشین خود مشهور است. این گربه‌ها دارای شکل بدن کوچک تا متوسط، پوست و موی کوتاه (با نسخه‌های موی بلند) و الگوهای مختلف رنگی هستند؛ درصورتی‌که قصد بررسی جهت مقایسه قیمت و خرید گربه اسکاتیش فولد

ویژگی‌های اسکاتیش فولد شامل هوش بالا، دوستانگی، و تعامل فعال با صاحبان می‌شود. آن‌ها به‌سرعت ترفندها و دستورات ساده را یاد می‌گیرند و بازی و تعامل مثبت با آن‌ها بسیار جذاب است. این نژاد معمولاً به‌صورت ملایم و دلنشین صحبت می‌کند و به‌خوبی احساسات صاحبان خود را درک می‌کند. به‌عنوان یک نژاد خانگی محبوب، گربه اسکاتیش فولد نیازمند مراقبت و توجه بیشتری به سلامت و رفتار آن است.

قیمت و خرید گربه اسکاتیش فولد بسیار وابسته به سن و البته شرایط جسمی و روحی این نژاد است، در اطلس دام ما به‌عنوان مجموعه پرورش‌دهنده انواع گونه‌های گربه و سگ، توضیحات لازم دراین‌خصوص را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

لوکیشن باشگاه اطلس دام پارسیان

گفتگو آنلاین