انگلیش بولداگ (English Bulldog)

انگلیش بولداگ (English Bulldog)

بولداگ در سال 1600 تا 1700 از کشور انگلستان سرچشمه گرفت.  آنها اجداد اولیه تمامی نژادهای بولی می باشند که امروز می بینید که شامل انگلیش بولداگ و آمریکن بولداگ هم می شود. آنها برای ورزشهای آمیخته با خون مانند جنگ با گاو پرورش داده می شدند. این ورزش در انگلستان بسیار محبوب شده بود. بازی جنگ باگاو (Bull Baiting) به شیوه ای بود که در آن گاوی را آزاد می کردن و چند تا بولداگ را نیز برای حمله به آن رها می ساختند. سگی بسیار شجاع و چالاک برای جنگ با گاو مورد نیاز بود.

 

 

 

 

 

در حوالی سال 1835 قوانین در انگلستان تغییر یافت و بازی جنگ گاو و پرورش نژاد بولداگ به منظور این بازی منع گردید. در آن دو دهه تعداد بولداگ ها به شدت کم و تا حدی به مرض انقراض کشیده شد. علاقه مندان به نمایش سگ (Dog Show) عاقبت تصمیم گرفتند تا این نژاد را از نو بسازند. آنها می خواستند از خشم و تهاجمی بدن Olde English Bulldogge (انگلیش بولداگ از مد افتاده) بکاهند. آنها این نژاد را با نژاد پاگ (Pug) مخلوط کردند و بعد از سالها انگلیش بولداگ امروزی بوجود آمد. متاسفانه انگلیش بولداگ امروزی بوجود آمده دارای مشکلات سلامتی بسیاری می باشد.

 

 

 

انگلیش بولداگهای امروزی از بولداگهای قرن 17 و 18 بوجود آمده اند. ژنهای گوناگونی در آنها به کار گرفته شده است. امروزه می توان رد الد انگلیش بولداگ را در نژادهای انگلیش بولداگ ، آمریکن بولداگ و ماستیف ها پیدا کرد. از ترکیب گوناگون این نژادها بود که توانستد بولداگی به شکل فیزیکی دلخواه و بدون روحیه پرخاشگری پرورش دهند. اما بولداگی که بسیار قدرتمند و دارای روانی استوار بود امزوه به بولداگی با مشکلات سلامتی متعددی تبدیل شده است. هدف پرورش دهندگان الد انگلیش بولداگ پرورش ژنتیکی بولداگی است که به راحتی تنفس کند و بچه دار شود.

مطالب ویژه

گفتگو آنلاین